77-а річниця визволення Знам’янщини від нацистів

09 грудня 2020 року

Окупація міста Знам’янки та населених пунктів тривала довгих 587 днів. Це сталося 5 серпня 1941 року, а в наступні два дні фашисти встановили свою владу вже у всьому районі.

На території району діяли партизанські загони Нечаєва, Діброви, Кришталя, Присяжнюка. Партизани брали участь у боях за звільнення сіл Юхимове, Плоского, Дмитрівки, Веселого Кута, Цибулевого, Водяного, селища Знам’янки, сприяли бійцям армії під час звільнення міста Знам’янка.

Дорого обійшлася знам’янчанам окупація. За цей час фашисти завдали місту і селам району великих матеріальних збитків. Були знищені бібліотеки, архіви, оснащення та майно лікарень, шкіл, колгоспів та підприємств.

Гітлерівці стратили 725 місцевих жителів і військовополонених, 207 юнаків і дівчат насильно вивезені на каторжні роботи в Німеччину.

На фронтах війни воювало понад дванадцять тисяч уродженців м. Знам’янки і Знам’янського району. Більше половини з них не повернулися до рідних домівок – загинули в бою, пропали безвісти, померли від ран у госпіталях і медсанбатах, у німецьких концтаборах.

Ратні бойові подвиги наших батьків були відзначені високими нагородами. Дванадцятьом землякам присвоєні високі і почесні звання Героїв Радянського Союзу, три з половиною тисячі знам’янчан удостоєні урядових нагород.

Святим покликанням сучасників є збереження та передача новим поколінням традицій героїзму і звитяги, безмежну любов і повагу до тих, хто не шкодуючи сил і життя, захистив рідну землю, край, родину від загарбників. Вони зробили крок у безсмертя.

Голова Знам’янської районної державної адміністрації      Василь СМАГЛЮК

безоплтана правова