Агропромисловий розвиток

 

Сільське господарство – провідна галузь економіки району, питома вага якої в загальному обсязі валової продукції є найбільшою і становить близько 80%.         

Сільськогосподарські угіддя складають 102 606 га, або 77% загального земельного фонду району;

рілля — 85008 га або 64% загального земельного фонду району;

багаторічні насадження – 1731 га — або 64%;

сіножаті та пасовища – 15867 га — або 64%.

Сільське господарство району представляють 114 сільськогосподарських підприємств, в т. ч. 84 фермерських господарства. Основною спеціалізацією сільськогосподарських підприємств району є вирощування зернових (50-60%)  та технічних культур (30-35%).

 

Валова продукція

В аграрному секторі економіки за період січень-червень 2019 року  отримано валової продукції сільського господарства по всіх категоріях господарств у розмірі 42 717 тис.грн, що становить 80,8% до 2018 року.

Обсяг валової продукції сільського господарства по сільськогосподарських підприємствах за січень-червень 2019 року склав  9922 тис.грн., що до відповідного періоду минулого року становить 72,3%.

 

Діапазон та динаміка цін на аграрну продукцію по області

Увага! Збираємо пропозиції до порядків надання коштів державної підтримки

Надання фінансової підтримки фермерським господарствам

 

 

Агропромисловий комплекс

 

 

Екологія

Охорона лісових насаджень та полезахисних лісових смуг від

незаконних порубок та пожеж

на території району

 

Відповідно до статей 1, 21, 28 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», статей 31, 32, 33 Лісового кодексу України, на виконання розпорядження голови Кіровоградської обласної державної адміністрації
від 18 грудня 2019 року № 1226-р «Про затвердження Комплексного плану спільних заходів щодо забезпечення охорони лісових насаджень та полезахисних лісових смуг на території області від незаконних порубок та пошкодження шляхом підпалу», з метою реалізації повноважень райдержадміністрації в галузі використання та охорони природних ресурсів і охорони довкілля, забезпечення охорони лісових насаджень та полезахисних смуг на території району розпорядженням голови райдержадміністрації від     21 січня 2020 року №9 створена районна комісія з охорони лісових насаджень та полезахисних лісових смуг від незаконних порубок та пожеж на території району.

До складу комісії включено представників райдержадміністрації, Знам’янського відділу поліції ГУНП у Кіровоградській області, державного підприємства «Чорноліське лісове господарство»  та Знам’янського міськрайонного відділу управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області. Районна комісія буде вживати невідкладних заходів щодо належної організації охорони лісів, полезахисних лісових смуг, територій та об’єктів природно-заповідного фонду району від незаконних порубок та порушень Правил пожежної безпеки. Під час проведення рейдів до роботи районної комісії будуть залучатися сільські голови,  землевпорядники сільських рад, керівники установ та організацій, сільськогосподарських підприємств незалежно від форм власності, орендарів та власників земельних ділянок відповідних територій. Інформація за результатами проведених рейдів буде висвітлюватися в засобах масової інформації.

 

Увага! Згідно із статтею 246 Кримінального кодексу України незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяла істотну шкоду, а також вчинення таких дій у заповідниках або на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах — карається штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк. Та сама дія, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб, — карається обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.