Агропромисловий розвиток

 

Сільське господарство – провідна галузь економіки району, питома вага якої в загальному обсязі валової продукції є найбільшою і становить близько 80%.         

Сільськогосподарські угіддя складають 102 606 га, або 77% загального земельного фонду району;

рілля — 85008 га або 64% загального земельного фонду району;

багаторічні насадження – 1731 га — або 64%;

сіножаті та пасовища – 15867 га — або 64%.

Сільське господарство району представляють 114 сільськогосподарських підприємств, в т. ч. 84 фермерських господарства. Основною спеціалізацією сільськогосподарських підприємств району є вирощування зернових (50-60%)  та технічних культур (30-35%).

 

Валова продукція

В аграрному секторі економіки за період січень-червень 2019 року  отримано валової продукції сільського господарства по всіх категоріях господарств у розмірі 42 717 тис.грн, що становить 80,8% до 2018 року.

Обсяг валової продукції сільського господарства по сільськогосподарських підприємствах за січень-червень 2019 року склав  9922 тис.грн., що до відповідного періоду минулого року становить 72,3%.

 

Діапазон та динаміка цін на аграрну продукцію по області

Увага! Збираємо пропозиції до порядків надання коштів державної підтримки

Надання фінансової підтримки фермерським господарствам

 

 

Агропромисловий комплекс

 

 

Екологія

Охорона лісових насаджень та полезахисних лісових смуг від

незаконних порубок та пожеж

на території району

 

Відповідно до статей 1, 21, 28 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», статей 31, 32, 33 Лісового кодексу України, на виконання розпорядження голови Кіровоградської обласної державної адміністрації
від 18 грудня 2019 року № 1226-р «Про затвердження Комплексного плану спільних заходів щодо забезпечення охорони лісових насаджень та полезахисних лісових смуг на території області від незаконних порубок та пошкодження шляхом підпалу», з метою реалізації повноважень райдержадміністрації в галузі використання та охорони природних ресурсів і охорони довкілля, забезпечення охорони лісових насаджень та полезахисних смуг на території району розпорядженням голови райдержадміністрації від     21 січня 2020 року №9 створена районна комісія з охорони лісових насаджень та полезахисних лісових смуг від незаконних порубок та пожеж на території району.

До складу комісії включено представників райдержадміністрації, Знам’янського відділу поліції ГУНП у Кіровоградській області, державного підприємства «Чорноліське лісове господарство»  та Знам’янського міськрайонного відділу управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області. Районна комісія буде вживати невідкладних заходів щодо належної організації охорони лісів, полезахисних лісових смуг, територій та об’єктів природно-заповідного фонду району від незаконних порубок та порушень Правил пожежної безпеки. Під час проведення рейдів до роботи районної комісії будуть залучатися сільські голови,  землевпорядники сільських рад, керівники установ та організацій, сільськогосподарських підприємств незалежно від форм власності, орендарів та власників земельних ділянок відповідних територій. Інформація за результатами проведених рейдів буде висвітлюватися в засобах масової інформації.

 

Увага! Згідно із статтею 246 Кримінального кодексу України незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяла істотну шкоду, а також вчинення таких дій у заповідниках або на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах — карається штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк. Та сама дія, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб, — карається обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Операція «Новорічна ялинка»

 

            Наближається Новий рік! З метою попередження проведення самовільних рубок, безконтрольного перевезення та реалізації ялинок, у період підготовки до нового               2019 року, притягнення до відповідальності винних осіб за самовільну заготівлю і реалізацію незаконно зрубаних новорічних ялинок, у ці передноворічні дні державна лісова охорона проводить заходи щодо попередження незаконних рубок, браконьєрства та крадіжок новорічних деревець. Створюються  рейдові групи з працівників лісової охорони, представників органів Національної поліції, громадських організацій та місцевих засобів масової інформації.

У Держагентстві лісових ресурсів України напередодні новорічних свят застерігають від незаконної рубки дерев і нагадують про штрафи та покарання, які чекають на порушників. Зокрема, законодавством передбачено сплату відшкодування, адміністративний штраф та кримінальна відповідальність. Зазначається, що розмір відшкодування буде залежати від місця скоєння незаконної рубки новорічної ялинки (в лісі чи в межах населеного пункту) та діаметра дерева у корі біля шийки кореня.

Згідно зі статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, лісопорушники сплачують адміністративний штраф за незаконну рубку хвойних дерев у розмірі від тридцяти до шістдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (510-     1020 грн.), а посадові особи від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподаткованих мінімумів (2550-5100 грн.).            Стаття 246 Кримінального кодексу України також визначає покарання за «незаконну порубку або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу», які заподіяли істотну шкоду – штраф від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17000-25500 грн) або арешт на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені у заповідниках або на територіях чи об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах, караються штрафом від тисячі п’ятисот до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів (25500-34000 грн) доходів громадян або обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк, але якщо вони спричинили тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до семи років.

Зазначаємо, як і в минулому році кожна ялинка ДП «Чорноліський лісгосп» маркується биркою (чи спеціальною стрічкою) зі штрих-кодом, що підтверджує законність її заготівлі та реалізації, а також дозволяє покупцю завдяки спеціальному он-лайн сервісу дізнатись походження купленого деревця. Наразі у Знам’янському лісництві працює ялинконвий ярмарок, де лісівники Чорноліського лісгоспу вже розпочали реалізацію новорічних ялинок. Ціни на новорічні деревця сосни кримської становлять:

до 1 метра висотою – 81 грн.,
від 1,0 до 1,5 м – 90 грн.,
від 1,50 м до 2 м – 105 грн.,
від 2,1 м до 2,50 м – 165 грн.
від 2,5 м до 3,0 м – 276 грн.
від 3,0 м до 3,5 м – 480 грн.
від 3,5 м до 4,0 м – 546 грн
від 4 м і більше – 546 грн + 60 грн за кожний 1 погонний м.

Торгівельні майданчики розташовані:
        Знам’янське лісництво, м. Знам’янка, провул. Станційний, 11. Відповідальна особа лісничий Радзевіло Олександр Олександрович, т. 2-28-50
Ярмарок працює з 8:00 до 16:30 в робочі дні (крім суботи та неділі) Обідня перерва з 12:00 до 13:00
       Богданівське лісництво, с. Богданівка (територія Нижнього складу). Відповідальна особа Вовчок Юрій Володимирович, т. 7-31-17
      Торгівельно-рекреаційний пункт «Лісовичок» с. Водяне. Відповідальна особа Омельковець Олена Григорівна, т. 7-50-23
Запрошуємо всіх бажаючих придбати лісову красуню за ціною товаровиробника.