Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки

 

Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» за бюджетною програмою КПКВК 2801580 «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» Міністерству аграрної політики та продовольства України передбачено видатки в обсязі 550 млн. гривень.

19 липня 2017 року на засіданні Кабінету Міністрів України було прийнято рішення розширити перелік банківських установ, до яких зможуть звернутися сільгоспвиробники для отримання 20% компенсації за придбання сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва. Зокрема, отримати часткову компенсацію можна буде не лише через державні банки, а й через банки, у статутному капіталі яких 75 і більше відсотків належить державі.

Компенсується частково (20%) вартість техніки та обладнання тільки вітчизняного виробництва згідно із Переліком техніки та обладнання, що підлягає компенсації .

Техніка, на яку розповсюджується дія програми, має бути придбана після 15 березня 2017 року. 

Для отримання компенсації техніки до банку подається: заявка за Формою; копія платіжного доручення; акт приймання-передачі техніки та обладнання; свідоцтво про державну реєстрацію техніки (якщо техніка підлягає обов’язковій державній реєстрації).

Далі банківська установа надає Мінагрополітики інформацію щодо суми коштів, що підлягає частковій компенсації. Мінагрополітики формує реєстр сільгоспвиробників, які придбали техніку та обладнання і претендують на отримання часткової компенсації. На підставі реєстру та у межах відкритих асигнувань протягом місяця Мінагрополітики перераховує кошти державним банкам.

Державні банки протягом одного операційного дня перераховують кошти на поточні рахунки учасникам програми.

Техніка та обладнання, придбані з частковою компенсацією вартості, протягом трьох років не підлягають відчуженню та використовуються за призначенням. У разі відчуження такої техніки та обладнання сільськогосподарський товаровиробник повертає отримані бюджеті і кошти і позбавляється протягом трьох років права на отримання часткової компенсації вартості техніки та обладнання.