Сигналізаційне повідомлення щодо збільшення

чисельності мишоподібних гризунів

 

Погодні умови цієї осені повсюди сприяють збільшенню чисельності мишоподібних гризунів. За даними проведеного моніторингу відповідно до ст. 5 Закону України «Про захист рослин» у вашій області в III декаді жовтня виявлено вогнища розвитку гризунів на сільськогосподарських культурах.

Заселення мишоподібними гризунами вище економічного порогу шкідливості виявляли на 30% обстежених посівів озимої пшениці і полях з-під просапних культур, де нараховувалось 2-6 жилих колоній на гектар.

Мишоподібні гризуни – найнебезпечніші поліфаги в агроценозах країни, а найпоширенішими видами на сільськогосподарських полях є полівки, які живляться переважно зеленими рослинними кормами. Звертаємо вашу увагу та сільгосптоваровиробників на те, що коли на 1 га озимої пшениці буде три жилих колонії цих гризунів (по одній парі дорослих полівок у кожній), то за сприятливих умов протягом зими і весни від них і їхнього потомства до червня наступного року може наплодитись до 600 полівок, які здатні цілком знищити посіви та урожай озимої пшениці.

На підставі вищевикладеного та відповідно до ст.9 Закону України «Про захист рослин» для недопущення масового розвитку мишоподібних гризунів необхідно провести комплекс захисних заходів відповідно до рекомендованих норм та санітарних правил, що вчасно забезпечить збереження озимих культур.