День вишиванки – «Завітайте до нас на гостини!»

Це міжнародне свято, покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного українського одягу. Ідею акції у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом для цього стала вишиванка її однокурсника Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари.

Ідеєю свята є збереження українських цінностей та їх популяризація. Вишиваному орнаменту сорочок традиційно надавали містичного, оберегового значення: вишиванка захищає від усього лихого, символізує здоров’я, красу та відданість родині.

У цей святковий день у районі відбулося театралізоване дійство «Завітайте до нас на гостини!», у якому взяли участь перший заступник голови районної державної адміністрації Олена Грінчак, керівник апарату районної  державної адміністрації Олена Слюсаренко, радник голови районної державної адміністрації Володимир Мухуров, представники структурних підрозділів райдержадміністрації, громадськість району.

У ході свята відбулася демонстрація-показ вишиванок. Жінки та дівчата презентували вишитий одяг, який підкреслив красу, витонченість і неповторність українського стилю і вкотре довели, що вишиванка пасує кожному!

Жодне українське свято не обходиться без частування, тож учасники заходу малу змогу скуштувати споконвічне слов’янське блюдо – вареники, які з любов’ю і майстерністю приготували господині. Гостей частували варениками з сиром, печінкою, картоплею, гречкою, м’ясом, капустою та грибами, ревенем, маком, вишнями, шоколадом та цукерками. Смакували учасники й смачними гречаниками. Заїдали вареники сметаною, медом та шкварками, а запивали – смачною ряжанкою та узваром!

У виконанні солістів Мошоринського сільського будинку культури пролунали відомі українські пісні, які символізують українські народні традиції. Хореографічний колектив «ЕНЖІ-КО» виконав інформаційно-тематичний флеш-моб, а усі учасники свята взяли участь у флешмобі «Вишивана Україна!».

Гостей та учасників свята поєднало почуття любові та поваги до українських національних традицій! Піднесений святковий настрій ще довго не залишав присутніх!

Прочитано 259 раз

Центр-укр портал
cz
kmu
1545
Тарифна децентралізація1
president
258691
pfu
БУДИНОК_ЮСТИЦІЇ_
logo_527
nazk_logo2
amc
mou
com
banner(160x236)meet_your_child
dpa
dpss
us
tel
vr
безоплтана правова
budget
thsh