До відома розробників та замовників технічної документації з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів

Відповідно до пункту 2 розділу ІІІ  Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, який затверджений наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25.11.2016 № 489, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19.12.2016 за № 1647/29777 з метою внесення даних до Державного земельного кадастру про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів оформлюється електронний документ відповідно до вимог Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року № 1051.

З метою удосконалення процедури внесення відомостей до Державного земельного кадастру відповідно до вимог статей 13, 23 Закону України «Про Державний земельний кадастр» 23 листопада 2016 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 1058 «Про внесення змін до Порядку ведення Державного земельного кадастру», положеннями якої доповнено структуру та зміст електронного документа.

Зазначені зміни дозволять забезпечити наповнення Державного земельного кадастру відомостями про нормативну грошову оцінку земель населених пунктів, а в подальшому – автоматизування процесу проведення розрахунків нормативної грошової оцінки конкретних земельних ділянок та формування витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок.

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру з метою запобігання порушень вимог законодавства у питанні надання витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів повідомляє.

Правові засади проведення оцінки земель визначає Закон України «Про оцінку земель».

Так, згідно з вимогами статей 20, 21 Закону за результатами проведення нормативної грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація, яка підлягає державній експертизі відповідно до закону.

Відповідно до статті 23 Закону технічна документація з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, затверджується районними радами.

Частиною другою статті 20 Закону передбачено, що дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

Згідно з положеннями постанови Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2011 року № 835 «Деякі питання надання Державною службою з питань геодезії, картографії та кадастру та її територіальними органами адміністративних послуг» видача Витягу належить до переліку адміністративних послуг, що надаються територіальними органами Держгеокадастру на безоплатній основі.

Відповідно до пункту 2-1 Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженої постановою Кабінету міністрів України від 23 березня 1995 № 213 (із змінами) строк надання витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земель, що видається територіальним органом Держгеокадастру за місцезнаходженням земельної ділянки, не перевищує трьох робочих днів з дати надходження відповідної заяви.

Враховуючи викладене, витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки може бути виданий територіальним органом Держгеокадастру виключно із технічної документації з нормативної грошової оцінки земель, яка розроблена та затверджена у встановленому законодавством порядку.