Допомоги та субсидії перевіряються

 

До відома населення району управління соціального захисту населення доводить, що з 2020 року у відповідності до Закону України «Про верифікацію та моніторинг державних виплат» проводиться перевірка усієї інформації, наданої для призначення державних  соціальних допомог. Така  інформація міститься у заяві та декларації на призначення державних виплат, що надходять до управління. Здійснюється вивчення достовірності усіх даних , необхідних для призначення та нарахування допомог, пільг та субсидій. Проводиться збір, аналіз та порівняння інформації з подальшим визначенням відповідності законодавству даних, що впливають на визначення права на отримання та розмір державних виплат.

За результатами верифікації управління соціального захисту населення припиняє, перераховує, призначає або поновлює державні виплати. У разі виявлення розбіжностей або недостовірної інформації, наданої заявником, на підставі якої були призначені допомоги, пільги або субсидії, неправомірно або надмірно отримані державні кошти повинні бути повернуті.

Випадками, що впливають на призначення державних виплат та виявленими під час верифікації можуть бути: приховування доходів, інформації про наявність земельних ділянок, придбання майна на суму, що перевищує 50 тис. грн., відомостей про транспортні засоби, з дати випуску яких минуло менше ніж 5 років, перетин державного кордону України або виїзд на тимчасово окуповану територію через контрольні пункти в’їзду-виїзду, тощо.

Обробка та захист  отриманої інформації, здійснюється в інформативно-аналітичній платформі з дотриманням законодавства про захист персональних даних, захист інформації, що містить банківську таємницю та іншого законодавства у сфері захисту інформації.