Доступне житло

 

 

 

 

Шановні мешканці Знам’янського району!

 

З метою поліпшення ситуації щодо забезпечення будівництва, реконструкції, добудови, придбання житла та його газифікації (водопостачання, електропостачання) для працівників села в області реалізується обласна програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» на 2011-2015 роки (далі – Програма).

 

Зазначена Програма передбає надання державних пільгових кредитів, громадянам України, які постійно проживають, будують об’єкти кредитування в сільській місцевості і працюють в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях сільського господарства, інших господарських формуваннях, що функціонують у сільській місцевості, соціальній сфері села, а також на підприємствах, в установах та організаціях переробних і обслуговуючих галузей агропромислового комплексу, навчальних закладах, закладах культури та охорони здоров’я.

 

Право одержання кредиту надається індивідуальному забудовнику один раз.

 

Кредит індивідуальному забудовнику надається на термін до 20 років, а молодим сім’ям (подружжя, в якому вік чоловіка та дружини не перевищує 35 років) або неповним сім’ям (мати (батько) віком до 35 років) — до 30 років, з внесенням  за користування ним плати у розмірі трьох відсотків річних.
Позичальник, який на дату укладання кредитної угоди має трьох і більше неповнолітніх дітей, звільняється від сплати відсотків за користування  кредитом.

 

Сума кредиту індивідуальним позичальникам визначається Фондом з урахуванням платоспроможності позичальника і не може перевищувати кошторисної вартості індивідуального житлового будинку та надвірних підсобних приміщень і граничного розміру кредиту у сумі  50 тисяч гривень для добудови будинку і 100 тисяч гривень для спорудження нового житлового будинку.

 

Надання кредиту проводиться грошовими коштами поетапно, згідно з графіком будівництва, який є складовою частиною кредитного договору. Після завершення окремого етапу будівництва, кредитування послідуючого здійснюється після підписання двостороннього акту за участю забудовника та представника Фонду.

 

Протягом усього фінансування будівництва Фонд здійснює нагляд за виконанням етапів робіт за цільовим використанням наданого кредиту.
Оплата відсотків за користування кредитом проводиться грошовими коштами щоквартально, починаючи з видачі першої частини кредиту.

 

Погашення кредиту  розпочинається позичальником через два місяці після завершення терміну будівництва, який не повинен перевищувати двох років з моменту отримання першої частини кредиту. Погашення кредиту проводиться коштами рівними частинами щоквартально. За прострочення платежу нараховується пеня з розрахунку подвійної річної облікової ставки Національного банку України, що діє на день виникнення боргу. Позичальник має право на дострокове погашення кредиту  та /або внесення плати за користування ним.