Форвардні закупівлі врожаю

 

Районна державна адміністрація повідомляє, що з 01 листопада 2016 року вперше за історію ПАТ «ДПЗКУ» розпочато програму закупівель озимих культур зернових – пшениці та ячменю врожаю 2017 року.

         В цьому році ПАТ «ДПЗКУ» планує провести більш масштабну форвардну програму ніж в попередні роки в цілому.

         Загалом по озимих та ярих культурах заплановано закупити близько 200 тис. тонн озимої та ярої пшениці, 100 тис. тонн озимого та ярого ячменю, 200 тис. тонн кукурудзи та 50тис. тонн сої.

         На авансування аграріїв буде виділено більше 1 млрд. гривень. Основні переваги форвардної програми програми ДПЗКУ:

 • Проста та прозора процедура оформлення договорів.
 • Своєчасне фінансування аграріїв .
 • Низький відсоток за користування коштами.
 • Застава не майно, а майбутній врожай.

         Вигідні умови зберігання на філіях ПАТ «ДПЗКУ».

         Метою форвардної програми – є підтримка українського сільгоспвиробника, зміцнення довіри до корпорації та зростання її позитивного іміджу. Тому завдання номер 1 – ефективне використання наданого нам ресурсу та забезпечення якісного результату.

         ДПЗКУ не ставить завдання розіграти гроші. Основне завдання – допомогти сільгоспвиробникам з біговими коштами натомість мати 100% — у гарантію поставки обумовленого в договорі зерна в зазначені термін і в повному обсязі. Тому відбір контрагентів буде досить ретельний.

         Виходячи з досвіду двох попередніх сезонів форвардної програми, коли всі сільгоспвиробники виконали свої зобов’язання та поставили зерно вчасно та в повному обсязі, вимоги до них будуть практично такими ж як і в минулому році.

         Основні вимоги:

 • поставка зерна на зернові склади, які належать ДПЗКУ.
 • Попередня історія співпраці з корпорацією.
 • Фінансова стабільність підприємств.
 • кредитна історія.
 • І позитивні висновки страхових експертів щодо стану посівів зернових які будуть братися в заставу.

Не мають шансів ті підприємства, які свідомо збираються отримати гроші і не повернути зерно. Збиткові або не прибуткові підприємства. Підприємства у яких вже є незакриті великі кредити в банках.

Терміни поставки на ранні зернові до 01 вересня 2017 року.

Безпосереднє виконання всіх етапів закупівель держкорпорація здійснює через свої регіональні відділення. Реалізація даної програми проводиться в три етапи.

Перший етап (листопад – грудень): сільгоспвиробники мають подати до регіональних відділень заявки на участь у програмі, сформувати необхідний пакет документів, здійснити з представниками ПАТ «ДПЗКУ» та страхових компаній огляд посівів. На підставі позитивного акту оглядів посівів в центральному офісі ПАТ «ДПЗКУ» укласти  договори поставки та застави майбутнього врожаю.

Після підписання договору на поточний рахунок сільгоспвиробника в січні-лютому 2017 року, згідно умов договору буде здійснюватися попередня оплата складатиме 2 010 грн. з урахуванням ПДВ.

Другий етап: огляд посівів в період початку вегетації озимини в березні-квітні 2017 року, складання відповідного акту огляду посівів. Друга частина попередньої оплати становитиме 780 гривень за 1 тонну.

Третій етап програми передбачає: поставку зерна сільгоспвиробниками в кількості та якості згідно умов договору на філії ПАТ «ДПЗКУ», а також остаточний розрахунок у вигляді третього траншу (згідно формули).

Корпорація розпочала приймання заявок на участь у програмі закупівель зернових культур майбутнього урожаю 2017 року і підготовку до підписання контрактів.

Аграрії можуть отримати відповіді та консультації з усіх питань, що стосуються умов участі у форвардній програмі, збору та  оформлення необхідних документів, підписання договорів і отримання коштів в регіональних відділах ПАТ «ДПЗКУ».

За більш детальною інформацією зверніться до Кіровоградського регіонального відділу департаменту закупівель за адресою 25002,                             м. Кропивницький, вул. Варшавська, 91А.

Контактні телефони:

 • (050) 424 99 59 – Начальник регіонального відділу Ларічев Андрій Валерійович
 • (066) 290 03 26 – менеджер з постачання Костяний Олександр Юрійович
 • (050) 448 41 35 – менеджер з постачання Войпан Сергій Миколайович
 • (099) 66 00 293 – менеджер з адміністративної діяльності Школьна Тетяна Вікторівна
 • (066) 753 10 17 – менеджер з адміністративної діяльності Вовченко Яна Олегівна

Адреса електронної пошти: kirovohrad@pzcu.gov.ua

Сайт корпорації: http://www.pzcu.gov.ua