Інформація для керівників сільськогосподарських підприємств

 

Нарахування заробітної плати у 2017 році

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України»  від 06 грудня 2016 № 1774-VIII з 01 січня       2017 року мінімальна заробітна плата складає 3200 грн. на місяць (або        19,34 грн. за годину у погодинному розмірі).

Частиною 2 статті 12 Закону України «Про оплату праці» від 24 березня 1995 року №108/95-ВР із змінами і доповненнями встановлено, що норми i гарантії з оплати праці, передбачені частиною 1 цієї статті та Кодексу законів про працю України, є мiнiмальними державними гарантіями.

Таким чином, роботодавець зобов’язаний буде щомісяця виплачувати працівнику за повний відпрацьований місяць  заробітну плату у мінімальному розмірі, яка може складатися з: окладу, премій, надбавок та інших постійних доплат (окрім доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат).

За порушення в сфері дотримання мінімальних державних гарантій, відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю, до підприємства буде застосовано штраф у розмірі 10 мінімальних зарплат, встановлених законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення  (при розмірі мінімальної зарплати 3200 грн. – це 32000 грн.).

Згідно із статтею 6 Закону України «Про оплату праці» внесені зміни щодо самої системи оплати праці. Згідно з нею посадові оклади потрібно визначати на рівні не нижче за прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений на 1 січня календарного року (у 2017 році – 1600 грн.).

Таким чином, якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, складається лише з такого окладу, розмір якого є нижчим

за законодавчо-встановлений розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець проводить доплату до рівня мінімальної заробітної плати.

         При запровадженні підсумованого обліку робочого часу з обліковим періодом місяць, робота понад нормальну тривалість робочого часу за обліковий період оплачується як надурочна і зазначена виплата здійснюється понад розмір мінімальної заробітної плати.

         Підвищення мінімальної заробітної плати не може бути підставою для звільнення. Водночас відповідно до статті 32 КЗпП у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

         Статтею 56 КЗпП передбачено,що за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом може встановлюватись як при прийнятті на роботу,так і згодом неповний робочий день або неповний  робочий тиждень. Оплата праці в цих випадках проводиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

Також, звертаємо увагу, що змінювати істотні умови праці роботодавець може лише за наявності змін в організації виробництва та праці.

Крім того, доводимо до Вашого відома, що сторонам, які уклали колективні договори і угоди, у тримісячний строк необхідно привести їх норми у відповідність до чинного законодавства або у разі закінчення терміну дії колективного договору, необхідно його поновити.

Також, зазначаємо, що галузь сільського господарства є однією із рентабельних галузей виробництва. Господарства нашого району займають достойні місця серед сільськогосподарських підприємств області та мають змогу виплачувати відповідну до прибутків офіційну заробітну плату найманим працівникам. Відповідно, рекомендуємо Вам встановити середній розмір заробітної плати по підприємству на рівні 5000,0 грн.

 

Індексація нормативної грошової оцінки земель за 2016 рік

Згідно з інформацією Державної служби статистики України, індекс споживчих цін за 2016 рік становив 112,4 %.

         Відповідно до пункту 8 підрозділу 6 Перехідних положень Податкового кодексу України (в редакції Закону України від 20.12.2016 за №1791-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році») встановлено, що індекс споживчих цін за 2016 рік, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, застосовується із зазначенням: для сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів) – 100 відсотків, для земель не сільськогосподарського призначення —  106 відсотків.

Нагадуємо, що коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель. Коефіцієнти індексації нормативної грошової оцінки земель становлять: 1996 рік – 1,703, 1997 рік – 1,059, 1998 рік – 1,006, 1999 рік – 1,127, 2000 рік – 1,182, 2001 рік – 1,02, 2005 рік – 1,035, 2007 рік – 1,028, 2008 рік – 1,152, 2009 рік – 1,059, 2010 рік – 1,0, 2011 рік – 1,0, 2012 рік – 1,0, 2013 рік – 1,0, 2014 рік – 1,249, 2015 рік – 1,433 (крім сільськогосподарських угідь) та 1,2 для  сільськогосподарських угідь. Нормативна грошова оцінка земель за 2002, 2003, 2004 та 2006 роки не індексувалась. 

Значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів) за 2016 рік становить – 1,0; для земель не сільськогосподарського призначення —  1,06.

 

В ДПЗКУ стартує весняна форвардна програма закупівлі зерна врожаю 2017 року

Державна продовольчо-зернова корпорація України оголошує про початок весняної форвардної програми, в рамках якої закуповуватиме у сільгоспвиробників озимі та ярі культури врожаю 2017 року.

Форвардна програма 2017 року проводитиметься в два етапи.

 

Протягом першого етапу сільгоспвиробникам потрібно подати до регіональних відділень ДПЗКУ заявки на участь у програмі, сформувати необхідний пакет документів та укласти договори поставки в центральному офісі корпорації. Після підписання договору на поточний рахунок сільгоспвиробника здійснюватиметься попередня оплата.

 

Однією з умов форвардної програми є укладання договорів комплексного страхування посівів майбутнього врожаю сільськогосподарських культур. Перші огляди посівів озимих культур відбудуться вже на початку весни після відновлення вегетації, а ярих культур – після появи сходів.

 

Другий етап форвардної програми передбачає поставку зерна сільгоспвиробниками в кількості та якості згідно умов договору на філії держкорпорації, а також остаточний розрахунок у вигляді другого траншу.

 

Головною перевагою ДПЗКУ у реалізації програми є розгалужена мережа закупівельників по всій Україні та 53 зернові склади, розташовані у 20 областях, які прийматимуть зерно, що поставлятиметься за даною програмою першочергово. Крім того, корпорація пропонує вигідні умови фінансування та не застосовує штрафні санкції у разі поставки зерна нижчого класу.