Інформація про здійснення регуляторної діяльності у Знам’янській районній державній адміністрації за січень-червень 2014 року

Згідно з Планом діяльності Знам’янської районної державної адміністрації з підготовки проектів регуляторних актів на 2014 рік передбачається підготовка 3 регуляторних актів. На даний час проводиться процедура погодження даних регуляторних актів з Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва.

З метою підвищення ефективності роботи із забезпечення державної регуляторної політики в районі та відповідно до статті 19 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», з метою забезпечення виконання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Указу Президента України від 09 серпня 2008 року  №698 “Про невідкладні заходи щодо вдосконалення державного регулювання господарської діяльності”, розпорядження голови Кіровоградської облдержадміністрації від 10 грудня 2013 року №600-р «Про забезпечення реалізації державної політики в області», головою  Знам’янської районної державної адміністрації прийняте відповідне розпорядження від 11 січня 2014 року № 3-р.

На адресу сільських рад направлено листи щодо необхідності затвердження планів діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2014 рік та оприлюднення їх у відповідності до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Структурними підрозділами райдержадміністрації сільським радам та суб’єктам господарювання постійно надається консультаційна допомога з питань реалізації регуляторних актів.

Для використання інформації в роботі та правової обізнаності суб’єктів господарювання, захисту ваших законних прав та інтересів надаємо адресу сайту Державного Комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва: www.dkrp.gov.ua

1. Основні положення Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»

Регуляторна реформа

— удосконалення процесу прийняття регулювань через:

— прозорість;

— передбачуваність;

— виконуваність;

— ефективність.

Цілі регуляторної реформи:

1. Розвиток підприємництва та індивідуальної ініціативи;

2. Мінімізація державного втручання.

Регуляторний акт

– прийнятий уповноваженим регуляторним органом нормативно-правовий акт, який або окремі положення якого направлені на правове регулювання господарських відносин та/або адміністративних відносин між регуляторним органом та суб’єктами господарювання.

Принципи державної регуляторної політики:

— доцільність;

— адекватність;

— ефективність;

— збалансованість;

— передбачуваність;

— прозорість та врахування громадської думки.

Нормативна база:

1. Закон України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

2. Методика аналізу впливу регуляторного акта, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року № 308.

3. Методика відстеження результативності регуляторного акта, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року № 308.

4. Постанова Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2004 року № 150 «Про офіційне оприлюднення регуляторних актів, прийнятих місцевими органами виконавчої влади, територіальними органами центральних органів виконавчої влади та їх посадовими особами, і внесення змін до порядку оприлюднення у мережі Інтернет інформації про діяльність органів виконавчої влади».

6. Нормативно-правова база

ЗУ «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»

Розпорядження голови ОДА «Про підвищення ефективності роботи із забезпечення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»

ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України щодо процедури встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги«