Інтерв’ю Богдана Стояна, заступника директора Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

Богдане Сергійовичу, давайте розпочнемо розмову з того, що в ЗМІ розповсюджується інформація про реорганізацію центрів зайнятості. Про що конкретно йде мова?

Державною службою зайнятості розпочала процес реформування.

Мета реформи – надання більш якісних послуг сервісними установами служби, у тому числі за рахунок зменшення адміністративно-господарського персоналу базових центрів зайнятості та одночасного збільшення на місцевому рівні кількості фахівців, які безпосередньо надаватимуть послуги населенню та роботодавцям.

Розпочато процес припинення базових центрів зайнятості шляхом приєднання до обласного центру.

 

Чи вплине це на можливість одержання на рівні Знамянського району соціальних послуг шукачами роботи, чи треба буде звертатись виключно до обласного центру зайнятості?

В кожному районі та місті буде утворено структурні підрозділи обласного центру зайнятості, які будуть надавати соціальні послуги населенню та співпрацювати з роботодавцями.

Тому для шукачів роботи фактично нічого не зміниться. Громадяни і надалі зможуть отримувати соціальні послуги та допомогу по безробіттю на рівні району та міста.

 

У зв’язку із підвищенням з 01 січня розміру мінімальної заробітної плати до 3200 грн, чи буде підвищено розмір допомоги по безробіттю?

Розмір допомоги по безробіттю залежить від декількох чинників. Зокрема, від розміру заробітної плати, відносно якої сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Тому ті громадяни, які будуть отримувати підвищену мінімальну заробітну плату, у разі звільнення в подальшому з роботи, будуть отримувати збільшений розмір допомоги по безробіттю.

         Мінімальний розмір допомоги по безробіттю по безробіттю складає 544 грн. Зокрема, допомога у такому розмірі нараховуються особам, які вперше шукають роботу або тривалий час не працювали. Безробітні, які протягом останніх 12 місяців працювали та відносно них було сплачено єдиний внесок не менше 6 календарних місяців, отримують допомогу залежно від середньої заробітної плати. При цьому її розмір не може бути меншим 1160 грн та більшим 6400 грн. З 01.04.2017 такий мінімальний розмір допомоги буде складати 1280 грн.

 

Останнім часом в ЗМІ з’явилась інформація про можливість працевлаштування в Ізраїлі за сприянням державної служби зайнятості. Чи відповідає це дійсності і чи можна вже звертатись до центрів зайнятості?

В червні 2016 року підписано Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль. Угода ратифікована Законом України від 16.11.2016 № 1747-VIII, який набрав чинності з 05.12.2016. Реалізація Угоди здійснюватиметься через спеціальні протоколи. Наразі підписано протокол, який стосується працевлаштування будівельників.

Дійсно передбачено, що державна служба зайнятості буде задіяна в посередницьких процесах працевлаштування українців в Ізраїлі. Але на поточний момент реальна робота щодо направлення на роботу за кордон ще не розпочалася. Про початок такого процесу громадяни будуть повідомлені додатково.

 

В районі відбулось засідання координаційного комітету сприяння зайнятості населення з розглядом питань зайнятості учасників АТО. Ініціатором такого засідання був обласний центр зайнятості, з чим це пов’язано?

В минулому році в центрах зайнятості області було зареєстровано більше 2,7 тисяч демобілізованих військовослужбовців, з них працевлаштовано 453 особи (рівень працевлаштування 16,5%), взяли участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру 176 осіб. Станом на 01.02.2017 мали статус безробітного 1470 учасників АТО – фактично кожний 13-й із загального числа зареєстрованих безробітних.

Середній рівень працевлаштування безробітних в області склав 32%. Така суттєва різниця у рівнях працевлаштування потребує особливо розгляду питань зайнятості демобілізованих учасників АТО.

В грудні минулого року відбулось засідання обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення. Одним із питань, яке розглядалось під час засідання, був розгляд проблемних питань зайнятості учасників бойових дій. Для їх вирішення рекомендовано провести засідання комітетів районного рівня.

 

Як Ви розраховуєте, чи буде позитивний результат від засідання районного комітету?

Представники сторін соціального діалогу в особі органів влади, профспілок і роботодавців заявили про необхідність проведення професійної орієнтації школярів для спрямування їх на отримання в подальшому робітничих спеціальностей.

 

         Які поради Ви можете надати шукачам роботи для прискорення питань пошуку підходящої роботи?

         Рекомендую використовувати всі можливості щодо підвищення своєї конкурентоздатності на ринку праці. Так, пропонуємо приймати активну участь у семінарах, які проводяться в центрів зайнятості. Зокрема, у семінарах, під час яких викладаються основні положення щодо складання резюме та ведення співбесіди з роботодавцями. Пропонуємо здійснити запис відеорезюме, який працівниками центру зайнятості буде розміщено на каналі “Кіровоградська обласна служба зайнятості” у відеохостінгу YouTube. Також пропонуємо переглянути серіал “Пошук роботи” – в ігровій формі викладене основні моменти, пов’язані з пошуком роботи.

 

         Які нововведення очікують роботодавців від центрів зайнятості?

         Користувачам соціальної мережі Facebook пропонуємо приєднатись до відкритої групи “Електронний кадровий клуб Кіровоградського обласного центру зайнятості”, в якій розміщується інформація правового характеру – оглядові листи по законодавству про зайнятість населення, інформація про зміни  у законодавстві.