Компенсація роботодавцям єдиного соціального внеску

 

 

Роботодавці, які працевлаштовують зареєстрованих безробітних з числа недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці громадян (наприклад, один з батьків або особа, яка їх замінює, і має на утриманні дітей віком до шести років; молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу, тощо) на нові робочі місця, а також суб’єкти малого підприємництва,  які за направленням центру зайнятості працевлаштовують зареєстрованих безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності строком не менш ніж на два роки, мають право на компенсацію єдиного соціального внеску.

 

Порядок компенсації роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2013 р. за № 347.
Компенсація виплачується протягом одного року з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного  за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

 

Для отримання компенсації роботодавці протягом двох місяців з дня працевлаштування безробітного подають до центру зайнятості заяву довільної форми та довідку за встановленою формою. Центр зайнятості перевіряє подані роботодавцем відомості та протягом п’яти робочих днів приймає рішення про виплату компенсації.

 

Компенсація не виплачується у  разі, коли роботодавець має заборгованість зі сплати єдиного чи страхових внесків, визнаний у встановленому порядку банкрутом або стосовно нього порушено справу про банкрутство.
З 26 вересня 2014 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 р. №437 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2013 р. № 347» згідно з якою:
—  розширено Перелік пріоритетних видів економічної діяльності, які дають право на отримання компенсації суб’єктам малого підприємництва при створенні нових робочих місць (додано 19 можливих видів діяльності).

 

Наприклад додані слідуючі види економічної діяльності:

  1. Змішане сільське господарство – КВЕД-01.50
  2. Лісозаготівлі – КВЕД-02.20
  3. Виробництво меблів – КВЕД-31.0
  4. Медична та стоматологічна практика – КВЕД-86.2 та інші.

 

Згідно з новою редакцією постанови  Порядок не  поширюється  на роботодавців, які є бюджетними установами.