Майнові орендні відносини

 

Указом Президента України від 29 січня 2001 року  № 62 «Про заходи щодо забезпечення захисту майнових прав селян у процесі реформування аграрного сектора економіки” визначено, що орендна плата за майновий пай повинна складати не менше 1 % вартості паю.

Якість сільськогосподарської продукції, яка видається в рахунок орендної плати, повинна відповідати тим стандартам і класу, які зазначені у договорі оренди, відомостях та актах прийому-передачі.

З метою посилення соціального захисту окремих верств населення, зокрема пенсіонерів, інвалідів, багатодітних сімей, райдержадміністрація рекомендує орендарям до офіційних та релігійних свят формувати продовольчі кошики, які видавати вказаним соціальним категоріям сільського населення.

Є позитивний досвід проведення щоденних розрахунків за оренду землі та майна продуктами харчування (хлібом, крупами, олією, молочними продуктами тощо).

Під час проведення розрахунків орендарям необхідно скласти список орендодавців, які не проживають на території відповідної сільської ради, зокрема, спадкоємців власників земельних ділянок, для їх наступного інформування щодо можливостей отримання орендної плати (час, місце, форма розрахунків).

Враховуючи те, що Знам’янський район є сільськогосподарським і спеціалізується, зокрема, на виробництві зернових культур,  орендарям необхідно максимально проводити розрахунки за орендовані землю та майно під час жнивної кампанії.

Виплата орендної плати є соціально важливим питанням, так як для селян  отримання ними орендної плати є однією із складових формувань сімейного бюджету та підвищення матеріального добробуту, що особливо важливо для пенсіонерів, як  додаток до пенсії. Тому, своєчасність та повнота здійснення розрахунків за оренду землі та майна у сільському господарстві  знаходиться на постійному контролі у районній державній адміністрації.