Медична галузь району (загальна інформація)

Галузь охорони здоров’я району представлена центральною районною лікарнею, яка розрахована на 226 ліжко/місць та комунальним закладом «Знам’янський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» (далі – КЗ «ЗРЦПМСД), в складі якого функціонує 10 сільських амбулаторій загальної практики-сімейної медицини, 1 селищна (селище Знам’янка Друга) та 1 Знам’янська амбулаторія загальної практики-сімейної медицини та 20 фельдшерських пунктів. Така розширена структура дає можливість надавати ефективну медичну допомогу кожному жителю Знам’янського району.

Головний лікар Знам’янської центральної районної лікарні – Муравський Ігор Борисович

Заступник головного лікаря з лікувальної роботи – Парфенова Валентина Антонівна

Юридична адреса: вул. Нечаєва, 50а, с.Дмитрівка, 27422

Адреса для листування: вул.Гагаріна, 27, м.Знам’янка, 27400

тел./факс 2-23-62 e-mail: crl@zn.kr-admin.gov.ua

Головний лікар КЗ «ЗРЦПМСД» — Гречина Наталія Іванівна

Юридична адреса: вул. Нечаєва, 50, с.Дмитрівка, Знам’янський район, Кіровоградська область, 27422

тел. 2-20-91, факс 2-04-53

e-mail: rcpmcd@zn.kr-admin.gov.ua

З метою забезпечення оперативного реагування на звернення громадян працюють телефони «гарячої лінії»:

Знам’янська центральна районна лікарня:

— 2 23 62 – в робочі дні з 9. 00 до 18. 00 (приймальня головного лікаря)

— 2 23 56 – у вихідні та святкові дні (черговий лікар по лікарні)

КЗ «Знам’янський районний центр первинної медико-санітарної допомоги»:

— 2 04 53 – в робочі дні з 8.00 до 16.00

Станом на 01.07.2017 року чисельність штатних посад центральної районної лікарні — 350,75, з них лікарів – 87,75, молодших спеціалістів з медичною освітою 140,75.

На сьогодні в центральній районній лікарні функціонує 7 відділень: акушерсько-гінекологічне – 35 ліжок, інфекційне (для дорослих та дітей) – 20 ліжок, загально-терапевтичне – 75 ліжок, педіатричне – 20 ліжок, хірургічне – 4 ліжок, травматологічне-ЛОР – 30 ліжок, відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії – 6 ліжок. Ліжковий фонд складає 226 ліжко/місць.

Невідкладна медична допомога жителям Знам’янського району надається лікарями акушер–гінекологами, травматологами, педіатрами, кардіологами, невропатологами, терапевтами, окулістами, отоларингологами, лікарем-інфекціоністом, стоматологом, діагностичною службою.

На достатньому лікувально–діагностичному рівні оснащені пологове та операційно – анестезіологічне відділення, в яких створений резерв медикаментів для надання невідкладної медичної допомоги.

Функціонує центр ранньої діагностики. Використовується сучасне діагностичне обладнання (цифровий рентгенівський комплекс, УЗД діагностика, фіброгастродуоденоскоп, спірограм, холтерівське моні торування артеріального тиску та серцевого ритму, біохімічні та гематологічні аналізатори).

Комунальний заклад «Знаам’янський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» створений в грудні 2013 року з метою забезпечення населення району, міста Знам’янка та смт.Знам’янка Друга доступною, своєчасною, якісною та ефективною первинною медико-санітарною допомогою.

Станом на 01.07.2017 року чисельність штатних посад КЗ «ЗРЦПМСД» — 195,75, з них лікарів 38,5, молодших спеціалістів з медичною освітою – 93,0.

Лікарі загальної практики-сімейної медицини, дільничні педіатри та терапевти своєчасно діагностують патологію на первинному рівні, активно впроваджують пріоритетні види первинної медико-санітарної допомоги та докладають усіх можливих зусиль для того, щоб лікування було доступним та якісним.

У районі триває робота за програмою «Доступні ліки» (відшкодування вартості ліків). За програмою реімбурсації в районі працюють дві аптеки, які стали учасниками Урядової програми, підписавши з КЗ «ЗРЦПМСД» відповідні угоди про співпрацю – КП «Районна аптечна мережа» та ПАТ «ліки Кіровоградщини».

Основними напрямками роботи закладів охорони здоров’я є надання первинної мелодико-санітарної допомоги, спеціалізованої амбулаторної допомоги, консультативно-діагностичної допомоги, спеціалізованої стаціонарної допомоги, здійснення щорічної диспансеризації дорослого і дитячого населення та систематичне проведення профілактичної та санітарно-просвітницької роботи серед мешканців району.

Заклади охорони здоров’я здійснюють свою діяльність з акцентом на профілактичну медицину, подальшим оснащенням лікувально-діагностичним обладнанням, раціональне використання ліжкового фонду, удосконалення кадрової політики, медичне забезпечення учасників АТО та пільгової категорії населення.