Відтепер мешканці міста Знам’янка та Знам’янського району зможуть самостійно впливати на стан довкілля шляхом своєчасного та оперативного інформування державних інспекторів – екологів про порушників природоохоронного законодавства: від браконьєрів та випалювачів залишків рослинності до промислових забруднювачів навколишнього середовища в онлайн режимі, за допомогою інтернету, витративши всього декілька хвилин власного часу.

 

17 вересня 2015 року Державною екологічною інспекцією у Кіровоградській області і Українською природоохоронною громадською організацією е-Екологія підписано Меморандум про співпрацю. Відповідно до цього документу Сторони домовились про спільне формування електронної інформаційної бази з метою оперативного обміну інформацією щодо екологічної ситуації в області – Кіровоградський регіональний реєстр екологічних проблем Інтерактивного реєстру екопроблем України.

 

Для того щоб внести запис до Реєстру і повідомити Екоінспекцію про вчинення порушення природоохоронного законодавства фізичною особою чи підприємством, потрібно лише зайти на веб-сторінку Інтерактивного реєстру екологічних проблем України, за інтернет адресою www.ecoukraine.org, обрати на мапі обласний центр та натиснути кнопку «Додати нову екопроблему». 

 

Інформація про порушення вимог чинного природоохоронного законодавства, оприлюднюється в мережі Інтернет, а потім передається у автоматичному режимі за належністю, згідно Закону України «Про звернення громадян», уповноваженому органу влади. Держекоінспекція розгляне отримане звернення і надасть грунтовну відповідь про вжиті заходи реагування протягом 30 днів.

Не зважаючи на те, що проект тільки починає працювати, перші результати роботи вже можна побачити та самостійно оцінити, відвідавши веб-сторінку Кіровоградського регіонального реєстру екологічних проблем за інтернет адресою http://ecoukraine.org/publ/kirovograd/16

 

Із чотирьох внесених записів про локальні екопроблеми регіону, вирішено дві, в процесі виконання одна і на стадії вирішення знаходиться також одна. Тобто три із чотирьох записів вже опрацьовано, а це значить, що конкретні проблеми отримали конкретне вирішення і порушники Закону притягнуті до відповідальності за скоєне.

 

Шановні мешканці міста Знамянка та Знамянського району!

Просимо Вас не залишатись байдужими до екологічних проблем власного регіону і пропонуємо приймати активну участь у формуванні Реєстру екопроблем. Переконані, що спільними зусиллями ми зможемо вирішувати найболючіші питання, які виникають у зв’язку із забрудненням довкілля та використанням об’єктів тваринного світу і водних живих ресурсів.