Механізм державної та недержавної підтримки підвищення енергоефективності

 

 

З жовтня 2014 року Держенергоефективності започатковано програму державної підтримки населення до переходу на альтернативне опалення (постанова Кабінету Міністрів  України від 17.10.2011 № 1056). Цей механізм передбачає відшкодування 26 % тіла кредиту, отриманого населенням в ПАТ «Ощадбанк» на придбання твердопаливних та електричних котлів (додаткова інформація розміщена на офіційному веб-сайті Агенства за посиланням http://saee.gov.ua/uk/consumers/derzh-pidtrymka-energozabespechenya).
Станом на 10 січня 2015 року механізмом пільгового кредитування скористалися 1629 сімей на загальну суму більше 28 млн. грн.

 

У 2015 році Агенством заплановано розширення переліку заходів, на які надаватиметься державна пітримка населенню. Так, ініціюється  впровадження механізму відшкодування населенню частини тіла кредиту до 30 % на встановлення склопакетів, придбання енергозберігаючих метеріалів, встановлення приладів обліку тощо.

 

Також механізм державної підтримки розроблено і для ОСББ. Проектом запропоновано відшкодування 40 % суми кредитів на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів. Державна підтримка надаватиметься на придбання енергозберігаючих двокамерних склопакетів для вікон, індивідуальних теплових пунктів, засобів обліку тепла і води, модернізацію систем освітлення у місцях загального користування тощо. Окрім надання співфінансування для підвищення енергоефективності в будівлях, проект  сприятиме також збільшенню кількості ОСББ в країні (додаткова інформація розміщена на офіційному веб – сайті Агенства за посиланням http://saee.gov.ua/uk/events/previews/486).
Загалом, у 2015 році на реалізацію вказаних програм пільгового кредитування передбачається спрямування 343, 5 млн. грн. державних інвестицій.

 

Крім того, у грудні 2014 року компанія «Греса – Групп» спільно з ПАТ «Укргазбанк» розробили кредитну програму на придбання енергозберігаючого обладнання та утеплення будівель (додаткова інформація розміщена на офіційному веб – сайті Агенства за посиланням http://saee.gov.ua/uk/pressroom/497).

 

Kредитна програма призначена для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), юридичних та фізичних осіб- підприємців малого і середнього бізнесу та передбачає надання кредитів на термін до 3 – х років під 3-11 % річних. До товарів, на які надається кредит згідно з акційними умовами, відноситься опалювальне, енергогенеруюче, водонагрівальне та кліматичне обладнання, а також системи теплоізоляції.