НА ЧЕСТЬ ЗАГИБЛОГО В ЗОНІ АТО ОЛЕКСАНДРА КАПЛУНА СТВОРЕНО НОВИЙ ЛІСОВИЙ МАСИВ

12 квітня 2019 року

Багато років поспіль лісівники Знам’янщини весняної пори проводять Всеукраїнську акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», залучаючи до створення нових зелених масивів та збереження природної рівноваги все більше небайдужих людей.

Виховуючи молоде покоління в дусі свідомого розуміння значення лісу в житті людини та виховання шанобливого ставлення до природи, поблизу села Калинівки Дмитрівської ОТГ висаджено молоді дерева.

Цьогорічна акція була приурочена пам’яті загиблого працівника Чорноліського лісгоспу Олександра Петровича Каплуна, який захищав цілісність нашої держави на Сході України.

Директор ДП «Чорноліський лісгосп» Олександр Васильович Зуєв зазначив, що Олександр Петрович Каплун з травня 1997 року працював на нижньому складі спочатку охоронцем, а з січня 2001 року – верстатником деревообробних верстатів цеху переробки деревини. 9 липня 2015 року був мобілізований до Збройних Сил України, проходив війську службу в зоні проведення АТО, під Маріуполем. На плечах воїна-земляка лежала велика відповідальність – захищати Батьківщину, рідний край, своїх дітей. Але життя героя обірвалося на 39 році життя, під час артилерійського обстрілу смт Сартана під Маріуполем. За особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку Олександр Каплун нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

На заході була присутня і мама загиблого воїна Валентина Захарівна, яка подякувала працівникам лісгоспу та депутату Кіровоградської обласної ради Наталії Ревенко за увагу та допомогу, що не залишають на самоті, переймаються її проблемами та сприяють їх вирішенню.

Олександр Васильович Зуєв та Валентина Захарівна Каплун посадили біля пам’ятного знаку молоде деревце — дуба червоного. Це буде живий пам’ятник, який берегтиме гарні спогади про мужнього воїна. Всі присутні вшанували пам’ять загиблого Олександра Петровича Каплуна хвилиною мовчання. Працівники лісгоспу ознайомили школярів, як правильно висаджувати дерева. І спільними зусиллями було створено пам’ятний зелений масив на площі 37 гектарів. У процесі роботи діти дізнались, що ліс, якщо за ним правильно доглядати і відновлювати, збагачує наше життя і навколишнє середовище. Він захищає землі від ерозійних процесів, не даючи розгулятись пиловим бурям, створює сприятливе середовище для звірів та птахів, очищає повітря і воду.

Приємно, що діти кожного року долучаються до цієї благородної справи – садити ліс, — говорить директор ДП «Чорноліський лісгосп» Олександр Зуєв. – І роблять це з великим задоволенням, бо розуміють, що давати життя деревам – це дуже корисна справа. Адже ліс – це наше здоров’я.

Бережно висаджуючи саджанці дерев у землю, учні бажали кожному саджанцю вирости міцним та здоровим.

«Нам дуже хочеться через роки побачити результат своєї праці, створений з теплом і світлими думками, який обов’язково принесе людям користь, це жива спадщина для майбутніх поколінь», поділились враженнями учасники акції.

Відчуваючи на своїх ще дитячих плечах важку працю лісівників, переймаючись їх проблемами та розуміючи всю важливість справи, школярі зовсім по іншому сприймають світ, бережливо ставляться до лісу.