На Кіровоградщині краянам нагадали ризики нелегальної трудової міграції

23 листопада 2020 року

Про ризики нелегальної трудової міграції сьогодні, 17 листопада, говорили у Знам’янській міськрайонній та Новоархангельській районній філіях обласного центру зайнятості під час інформаційних заходів, що проводяться для незайнятих трудовою діяльністю громадян.

У Знам’янській міськрайонній філії безробітні (як з числа присутніх у залі, так і онлайн), ознайомилися з етапами нелегальної трудової міграції та основними ризиками, що виникають на кожному з них, а також із соціальними та економічними загрозами. Вправа «Що я знаю про наслідки нелегального працевлаштування за кордоном» допомогла безробітним закріпити знання про ризики при наймі на роботу, переїзді, роботі та проживанні у країніпризначення. Крім того, відбулось обговорення усих вказаних етапів з наведенням прикладів із реального життя.

«Робота за кордоном – це не лише високі заробітки, але й ряд ризиків, тому служба зайнятості рекомендує все ж шукати роботу на території України, де на сьогоднішній день, створюються нові робочі місця та є потреба у кваліфікованих працівниках», – наголосила фахівчиня з профорієнтації Людмила Базюк.

Вправа «Міфи і факти», проведена цього ж дня фахівцями Новоархангельської районної філії обласного центру зайнятості, допомогла безробітним позбавитися власних стереотипів, які сприяють виїзду людей за кордон та їх нелегальному працевлаштуванню.

«Якщо людина їде за кордон у пошуках роботи, то її, як сонце, зігріває мрія: я зароблю великі кошти, я чудово влаштуюсь. Давайте поміркуємо разом, чи завжди зігріє така мрія?», – розпочинаючи інтерактивну вправу «Плями на сонці» повідомила фахівчиня з питань зайнятості Лариса Екало.

За допомогою гри учасники заходу мали можливість побачити, які реалії переважно мають трудові мігранти, а також допомогти визначитися, що необхідно мати людині, щоб успішно працевлаштуватися за кордоном.

«Робота за кордоном має не лише переваги, але йдуже багато значних ризиків.Тому служба зайнятості усіляко спряє та рекомендує шукати роботу в Україні, на рідній землі», – наголосила фахівчиня.

Експерт з питань протидії торгівлі людьми, безпечної міграції та працевлаштування Євген Гурницький, який у режимі онлайн взяв участь у інформаційних заходах, запропонував учасникам переконатися у власних силах щодо безпечного працевлаштування за кордоном. «Для цього я пропоную усім вам пройти онлайн-квест «Шукаєте роботу? Перевірте свої сили!», який поступово розкриває правила безпечної подорожі і безпечного працевлаштування, а також допомагає заробітчанам відпрацювати необхідні навички», –повідомив Є. Гурницький.

Наприкінці обох зустрічей відбулось активне обговорення кожного кроку шукача роботи. Запитань під час дискусії, що відбулася у онлайн-режимі, було чимало: від того, як треба правильно збиратися у подорож за кордон та як відрізняти сумнівні оголошення про працевлаштування, до правових аспектів легального працевлаштування.

Відділ інформаційної роботи Кіровоградського обласного центру зайнятості

безоплтана правова