Новини Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості 

 

 

HR-и Кропивницького дізнавалися про можливості отримання фінансової підтримки від держави

 

Нещодавно, за допомогою сервісу AnyMeeting, відбулось засідання HR-клубу Кропивницького, за участі представників обласного центру зайнятості. Засідання присвячувалося наданню роботодавцям Кіровоградщини допомоги по частковому безробіттю.

Заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян розповів  учасникам  веб засідання клубу про  механізм надання роботодавцям допомоги по частковому безробіттюна період карантину. «Ця державна програма спрямована, насамперед, на збереження робочих місць, а надалі – стимулювання активності та відновлення бізнесу після завершення дії обмежувальних заходів із протидії поширенню коронавірусної інфекції. За цією державною програмою на Кіровоградщини виділено 50 мільйонів гривень», – поінформував Б. Стоян.

Співзасновниця HR-клубу Кропивницького, HR-менеджер компанії ItDevelopCorp Юлія Моторна зазначила, що надання роботодавцям допомоги по частковому безробіттю є значною підтримкою від держави: «Такий вид виплат є великим плюсом для наших роботодавців. Це надзвичайний ресурс для збереження робочих місць».

Б. Стоян, у свою чергу, коротко зупинився на документах, які мають подати роботодавці з метою отримання допомоги по частковому безробіттю. «Хочу наголосити на тому, що кошти надаються саме для виплати підтримки найманим працівникам, а не для використання у потребі підтримки підприємства», – зауважив Б. Стоян.

Наприкінці вебінару, для охочих детально ознайомитись з покроковою інструкцією щодо порядку отримання допомоги по частковому безробіттю, Б. Стоян запропонував завітати до Інтернет-сторінки державної служби зайнятості, де у рубриці «Роботодавцям» (підрубрика «Допомога по частковому безробіттю на період карантину»), у зрозумілій формі, висвітлено зазначене питання.

 

 

 

Тимчасова робота: 3664 мешканців Кіровоградщини цьогоріч брали участь у громадських роботах

 

Однією із форм матеріальної підтримки безробітних, особливо в умовах карантину, розширення можливості їхнього закріплення на робочому місці є громадські та інші роботи тимчасового характеру.

Значну користь від організації громадських робіт мають сільські територіальні громади, адже силами безробітних виконуються роботи з екологічного захисту навколишнього середовища, благоустрою населених пунктів, впорядкування придорожніх смуг, парків, кладовищ, меморіалів Слави, братських могил та військових поховань, проводяться будівельні та ремонтні роботи на об’єктах соціальної сфери та ін. Організовувались також громадські роботи, які мають соціальне спрямування: безробітними проводилися роботи з інформування населення щодо субсидіювання.

Цього року тимчасовою зайнятістю було охоплено 3664 безробітних мешканців Кіровоградщини, що перебували на обліку у центрах зайнятості області.

Слід зазначити, що громадські та інші роботи тимчасового характеру сприяють тимчасовій зайнятості місцевих мешканців, соціальному розвитку територіальних громад, а головне – збереженню мотивації безробітних до праці та є засобом переходу до постійної зайнятості.

 

 

Які професії користуються найбільшим попитом у роботодавців Кіровоградщини?

На 1 травня 2020 року кількість вакансій, заявлених роботодавцями до служби зайнятості Кіровоградської області, у порівнянні з відповідною датою минулого року, знизилась на 27,8% та становила 2,1 тис. одиниць. Крім того, у базі даних служби зайнятості містилася інформація про 0,3 тисячі пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технічного устаткування і кваліфікованих робітників: це трактористи- машиністи сільськогосподарського виробництва, водії, трактористи, швачки, електрогазозварники, слюсарі-ремонтники, слюсарі з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, монтери колії, електромонтери з ремонту та обслуговування електроустаткування, електромонтери з експлуатації розподільних мереж, слюсарі-сантехніки, токарі, слюсарі-електрики з ремонту електроустаткування, слюсарі з ремонту колісних транспортних засобів.

Також затребувані працівники сфери послуг (продавці, кухарі, охоронники, молодші медичні сестри, офіціанти, кондуктори громадського транспорту, соціальні робітники, бармени).

Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи: бухгалтерів, спеціалістів державної служби, медичних сестер, інспекторів, вихователів, лікарів загальної практики-сімейних лікарів, фахівців, агрономів, економістів, електриків дільниці.

Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, вантажники, прибиральники службових приміщень, сторожа, двірники, комірники, робітники з благоустрою та прибиральники виробничих приміщень.

 

 

 

Зайнятість та безробіття населення у сільській місцевості Кіровоградщини

 

Протягом січня-квітня 2020 року послуги базових центрів зайнятості отримали 26,3тис. зареєстрованих безробітних, у тому числі 46,9% (12,3тис. осіб) мешканці сільської місцевості та 53,1% (14,0тис. осіб) жителі міських поселень.

Чисельність працевлаштованих за сприянням державної служби зайнятості становила 7358 осіб, зокрема 63,5% (4672 особи) мешкали у сільській місцевості та 36,5% (2686 осіб) проживали у міських поселеннях.

Для профілактики безробіття та пом’якшення дисбалансу на ринку праці державною службою зайнятості здійснюється професійна орієнтація громадян.

У січні-квітні 2020 року профорієнтаційними послугами було охоплено 18,9тис. осіб, які мали статус безробітного, зокрема 52,2% (9,9тис. осіб) з числа сільських мешканців та 47,8% (9,0тис. осіб) проживають у місті.

Для забезпечення відповідності професійно-кваліфікаційного рівня безробітних вимогам роботодавців, за направленням служби зайнятості протягом січня-квітня 2020 року професійне навчання проходили 1728 безробітних, з яких 70,0% (1210 осіб) мешканці сільської місцевості та решта (518 осіб) жителі міських поселень.

У громадських та інших роботах тимчасового характеру у січні-квітні 2020 року взяли  участь  3524  особи, з них 71,1% (2504 особи) мешканці сільської місцевості та 28,9% (1020 осіб) жителі міста.

Станом на 1 травня 2020 року статус безробітного мали 17,5тис. осіб, зокрема 40,4% (7,1 тис. осіб) сільські мешканці та 59,6%  (10,4 тис. осіб) мешканці міських поселень.

 

 

На Знам’янщіні перші 2 приватних підприємця отримають допомогу по частковому безробіттю

 

Програма фінансової підтримки малого та середнього бізнесу на період карантину почала діяти. Насамперед вона покликана зберегти робочі місця, а надалі – стимулювати відновлення бізнесу після завершення дії обмежувальних заходів.

На сьогодні обласним центром зайнятості прийнято 2 позитивних рішення щодо надання допомоги по частковому безробіттю роботодавцям Знам’янщини у період карантину. Допомогу отримують працівники ФОП Нестерова С.Л., та Супрунової Г.О., працівники яких в період карантину знаходилися без заробітку.

«Допомога по частковому безробіттю на період карантину надається центрами зайнятості, працівникам, у разі втрати ними частини заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням діяльності через проведення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби, за зверненням роботодавця із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва, для її виплати працівникам. Право на звернення з метою отримання допомоги мають роботодавці– як юридичні особи, так іприватні підприємці», до кінця травня планують надати документи ще 3 підприємця міста –розповіла директор Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості Людмила Компанієць.

Допомога по частковому безробіттю на період карантину надається у разі сплати роботодавцем єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом шести місяців, що передують даті зупинення діяльності.

 

 

 

На Кіровоградщині зареєстровано понад 18 тисяч безробітних

 

За оперативними даними, станом на 26 травня 2020 року послугами міськрайонних центрів зайнятості, міськрайонних та районних філій обласного центру зайнятості у поточному році скористалися майже 28,0 тис. безробітних мешканців області, що на 13,6% більше, ніж минулоріч.

Серед клієнтів служби зайнятості, які звернулися у поточному році, найбільше осіб працювало на підприємствах сільського та рибного господарства – 29,0%; на підприємствах оптової та роздрібної торгівлі – 12,4%; у державному управлінні й обороні – 10,6%; у переробній промисловості – 9,8%;на транспорті – 4,2%;у закладах охорони здоров’я та надання соціальної допомоги – 4,0%.

Зараз спостерігається тенденція до зменшення чисельності осіб, які реєструються у центрах зайнятості області як безробітні. Так, якщо протягом квітня 2020 року за день, в середньому, реєструвалося 245 осіб, то у травні –165 осіб.

Станом на 26 травня поточного року в центрах зайнятості області зареєстровано як безробітними 18,2 тис. осіб, що в 1,5 рази більше, ніж у минулому році.

Протягом останніх місяців поточного року спостерігається тенденція до зменшення кількості вакансій, заявлених роботодавцями до служби зайнятості внаслідок зупинення (скорочення) діяльності окремих підприємств на період карантину. Так, станом на 01 квітня 2020, кількість вакансій становила майже 3,0 тис. од.; станом на 26 травня 2020 – 1863 одиниць.

За видами економічної діяльності найбільше актуальних вакансій було у сільському господарстві, лісовому та рибному господарстві – 16,7%, на транспорті, складському господарстві, поштовій та кур’єрській діяльності – 14,7%, у переробній промисловості – 12,3%, в охороні здоров’я та надання соціальної допомоги – 11,5%.

Ситуація на ринку праці області також характеризується постійним попитом на фахівців (8,3%), працівників сфери торгівлі і послуг (10,4%), робітників з обслуговування, експлуатації і контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування і машин (19,4%) та на кваліфікованих робітників з інструментом (28,0%).

 

 

Ярмарок вакансій для  мешканців Знам’янщини

В рамках проведення Декади сприяння зайнятості осіб з інвалідністю та учасників АТО та ООС, Знам’янською міськрайонною філією Кіровоградського обласного центру зайнятості за участі ТОВ «Знам’янська Агропромислова компанія», Локомотивного депо, Станції Знам’янка проведено ярмарок вакансій. На  захід  були запрошенні близько 30 шукачів роботи.

«Основна мета сьогоднішнього заходу – оперативний пошук працівників для укомплектування вакансій для осіб з інвалідністю, учасників АТО та ООС, таких як: охоронники, чергові стрілочного поста, теслярі, токарі, водії автотранспортних засобів, інженери, дефектоскопісти та інші» – розпочинаючи ярмарок вакансій,  сказала Вікторія Саржевська, начальник відділу взаємодії з роботодавцями міськрайонної філії.

Представники кадрових служб Локомотивного депо та Станції  Знам’янка розповіли про умови працевлаштування на підприємства залізниці. Помічник начальника з кадрів станції Знам’янка Ігор Костенко розповів про наявні вакансії на підприємстві, ознайомив присутніх з умовами та оплатою праці, також наголосив, що на залізничному підприємстві діє медичне страхування та можливість оформлення двох безкоштовних квитків на залізничний транспорт протягом року. Представник товариства «Знам’янська Агропромислова компанія» Оксана Ратушна теж ознайомила присутніх з умовами праці на сільськогосподарському підприємстві, графіком роботи та оплатою праці.

Також В.Саржевська  ознайомила присутніх із ситуацією на місцевому ринку праці та послугами, які надає служба зайнятості. Зупинилась і на електронних сервісах державної служби зайнятості, зокрема можливостях веб-сайту «Єдине соціальне середовище зайнятості», основні переваги  якого — зручний та швидкий пошук вакансій по всій Україні, електронні кабінети, як для роботодавців так і шукачів роботи, розширення можливостей самообслуговування громадян шляхом доступу до «Електронної черги» та ін.

 За результатами проведеного заходу, одна особа забажала отримати направлення на роботу в Станцію Знам’янка та одна особа в ТОВ «Агропромислову компанію».

Проведення таких ярмарків – ще один крок до якісного, адресного вирішення проблеми зайнятості осіб з інвалідністю. Бажання безробітних, роботодавців та посередника між ними – служби зайнятості, – єдина: робота, що приносить задоволення. Це не просто слова, це – конкретні дії.

 

Тренінг з протидії торгівлі людьми

       15 листопада 2019 року в рамках реалізації проекту «Посилення боротьби з торгівлею людьми та кіберзлочинністю в України» в приміщенні міської бібліотеки №3 проходив тренінг з поширення національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні. Захід проводився представниками Громадської організації «Обласний жіночій інформаційний центр» з ініціативи відділу молоді, спорту та охорони здоров’я виконавчого комітету Знам’янської міської ради Кіровоградської області. В роботі заходу прийняла участь і представник Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості, відділу активної підтримки безробітних, провідний фахівець з профорієнтації Наталія Бондаренко.

      Під час тренінгу розглядалися питання: міжнародне та національне законодавство в сфері протидії торгівлі людьми; статус осіб, які опинилися в ситуації торгівлі людьми; нелегальна міграція і торгівля людьми; поняття «торгівля людьми»; форми «торгівлі людьми»; групи ризику; поняття «складні життєві обставини»;  правові акти з питань надання допомоги особам, які опинилися в складних життєвих обставинах; наслідки торгівлі людьми для жертви, сім’ї, суспільства, країни;  ідентифікація постраждалих;  процедура встановлення статусу;  допомога постраждалим від торгівлі людьми; суб’єкти взаємодії і їх повноваження;

схеми надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми; роль колективних органів в механізмі взаємодії. В формі колективного обговорення відпрацьовувався алгоритм взаємодії всіх зацікавлених структур щодо попередження торгівлі людьми та виявлення жертв цього ганебного явища.

       За підсумками тренінгу було визначено перелік загальних принципів і взаємодій служб згідно з якими реалізується механізм дії встановлення статусу жертви торгівлі людьми та забезпечення таким особам комплексної допомоги.

 

«Презентація професії – на допомогу молоді»

14листопада 2019 року для учнів Знам’янського ЗШ №7 представниками  Національної поліції та Знам’янського центру механізації колійних робіт спільно із фахівцем Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості було проведено презентації професій «поліцейський» та «залізничник».

Під час заходу, представник Знам’янського відділу поліції – тимчасово виконуючий обов’язки заступника начальника, старший лейтенант Сергій Миронюк, поінформував присутніх про особливості служби в поліції, розповів про вимоги до посади, умови праці, рівень заробітної плати та перспективи кар’єрного росту. Учні отримали інформацію про умови та етапи проходження конкурсу на посаду поліцейського. Дітям було презентовано ряд посад середнього та молодшого посадового складу, які потребують укомплектування.

Тетяна Ямпольська – заступник начальника Знам’янського центру механізації колійних робіт з кадрових питань розповіла учасникам заходу про низку залізничних професій, зокрема про професії «машиніст колійних машин» та «слюсар з ремонту колійних машин та механізмів». Учні отримали багато цікавої інформації, зокрема, про умови працевлаштування та подальшого навчання за рахунок підприємства.

Фахівець з профорієнтації, Людмила Базюк, запропонувала всім бажаючим, пройти психологічне тестування за допомогою веб-базованої платформи:»Моя професія:консультаційна мережа», щоб переконатись у правильності свого вибору.

 

 

«Як обрати професію?»

На сьогоднішній день світ професій настільки різноманітний, а попит на них – дуже мінливий, тому й не дивно, що випускники шкіл часто не можуть визначитись зі своїм професійний майбутнім. Допомогти учням у цій складній справі, проінформувати школярів про актуальні на ринку праці професії, — одна із основних задач фахівця з профорієнтації.

Цього тижня фахівцем Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості — Людмилою Базюк, для учнівської молоді 10-го та 11-го класів ОНЗ «Петрівський НВК» було проведено профорієнтаційну співбесіду на тему «Моя майбутня професія». В процесі спілкування молодь не тільки отримала багато корисної інформації про актуальні професії, а й цікавилась навчальними закладами, в яких можна здобути омріяну професію, підприємствами та організаціями, до яких можливо працевлаштуватись після закінчення навчання.

Значну увагу було приділено веб-базованій платформі для онлайн тестування «Моя професія: консультаційна мережа». Фахівець зауважила, що однією з найбільших переваг платформи, є можливість проводити профорієнтаційне консультування дистанційно, у зручному для себе середовищі  та отримати комплексний звіт, який допоможе в зробити важливий вибір щодо майбутньої професійної діяльності.

 

 

 

Кар’єрні радники Кіровоградщинивідпрацьовували технікиефективного спілкування з клієнтами

 

Про ефективні методи спілкування з клієнтами, які опинилися у складних життєвих обставинах, а також надання їм консультацій, йшла мова під час семінару, що відбувся у Кіровоградському обласному центру зайнятості для фахівців центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості.

До проведення семінару долучилися фахівціДНЗ «Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій Кіровоградської обласної державної адміністрації» Василь Тимофієв та Наталія Резніченко, Зінаїда Смутчак та Оксана Ситник, доценти кафедри менеджменту, економіки та туризму Льотної академії Національного авіаційного університету, а також представницяцентру медико-психологічної реабілітації КПП «Обласний клінічний госпіталь ветеранів війни» обласної ради Ганна Колєва.

Про маніпуляції у діловому спілкуванні та протистояння їм, йшла мова на практичному занятті, яке проводили В. Тимофієв та Н. Резніченко. Присутні визначали сутність та особливості маніпуляцій, відпрацьовували техніки протистояння маніпуляціям.

 «З маніпулятивним впливом люди зустрічаються дуже часто, майже щоденно, але не завжди його можуть помітити і тим більше захиститися від нього. Маніпуляції у діловому спілкуванні – це величезний комплекс знань та вмінь як впливати на прийняття рішень іншими особами або цілими групами, для досягнення необхідної мети, так, водночас, і комплекс захисту від цієї корисної та небезпечної «зброї». Цьому всьому треба вчитися», – зазначила Н. Резніченко.

Крім того, мова йшла також про мотиваційні аспекти діяльності персоналу з клієнтами служби зайнятості.Присутні фахівці проявили чималий інтерес до семінару, отримали ґрунтовні відповіді на усі запитання, які їх цікавили, а також отримали практичні навички для подальшого застосування їх під час роботи з відвідувачами служби зайнятості.

Наприкінці тематичного короткострокового семінару, його учасники отримали свідоцтва про підвищення кваліфікації.

 

 

 

«Національна поліція – успішна кар’єра для тебе»

Нещодавно для студентської молоді Знам’янського професійного ліцею представниками Національної поліції спільно із фахівцем Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості було проведено семінар для студентської молоді «Молодь на ринку праці».

Під час заходу, представник Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області ознайомила учасників із особливостями служби в поліції, поінформувала про вимоги до посади, умови праці, рівень заробітної плати та перспективи кар’єрного росту.

Начальник сектору кадрового  забезпечення Знам’янського відділу поліції І. Супрунов спільно із т.в.о. старшого інспектора М. Свириденком, ознайомили учасників заходу про умови та етапи проходження конкурсу на посаду поліцейського. Студентам було презентовано ряд посад середнього та молодшого посадового складу, які потребують укомплектування. Так, це:

  • Поліцейський сектора реагування патрульної поліції;
  • Оперуповноважений;
  • Слідчий;
  • Дільничий та ін.

Щоб остаточно впевнитись в правильності свого вибору та більш детально ознайомитись із переліченими посадами, фахівець з профорієнтації Л. Базюк запропонувала всім бажаючим з числа присутніх, пройти профдіагностичне тестування.

 

 

 

«Профорієнтаційне тестування – крок назустріч майбутній професії»

Триває профорієнтаційна робота Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості із учнівською молоддю. Так, в останні дні жовтня, фахівцем центру зайнятості було проведено декілька профорієнтаційних уроків для учнівської молоді, зокрема для учнів ОНЗ «Суботцівська ЗШ», що розташована у с. Суботці. Учнів старших класів було поінформовано про стан ринку праці міста та району, актуальні, на сьогоднішній день, професії та спеціальності.

Окрім загальної інформації, разом із фахівцем служби зайнятості, учнівська молодь ознайомилась із новими професіями, що є найбільш популярними в мережі Інтернет та інтернет-ресурсами, що сприяють пошуку роботи. Увагу дітей було акцентовано на інтернет-проекті «Моя кар’єра: консультаційна мережа», за допомогою якого молодь може дізнатися про свої професійні нахили і, в результаті, визначитись зі своєю майбутньою професійною діяльністю. Під час спілкування з фахівцем – Людмилою Базюк, багато з учнів виявили бажання зареєструватися та пройти тестування за допомогою веб-базованої платформи.

Наприкінці зустрічі, спільно із класним керівником та представником служби зайнятості, учні описали своє бачення образу професійно успішної людини та визначили основні риси, необхідні для професійної самореалізації.

 

 

«Професійне майбутнє – зроби свій вибір усвідомлено»

 

Цього тижня фахівцем Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості — Людмилою Базюк, для учнівської молоді старших класів ОНЗ «Мошоринська ЗОШ» та ЗОШ №7, що розташована в селищі Знам’янка Друга, було проведено низку профорієнтаційних заходів, які мали на меті ознайомлення учнів із світом професій, методиками, які сприяють у професійному самовизначенні та, звісно ж із веб-базованою платформою «Моя професія: консультаційна мережа ». Під час проведення заходу діти не тільки отримали багато корисної інформації про популярні професії, а й цікавились навчальними закладами, в яких можна здобути омріяну професію, підприємствами та організаціями, до яких можливо працевлаштуватись після закінчення навчання.

Для учнівської молоді ЗОШ №7, в рамках профорієнтаційного заходу, начальником Знам’янського міськрайонного відділу Філії ДУ «Центр пробації» у Кіровоградській області, Мариною Марулою, було проведено превентивну співбесіду з учнівською молоддю, яка мала на меті попередження скоєння правопорушень серед неповнолітніх та притягнення до відповідальності, у тому числі – кримінальної.

Також, всіх присутніх було проінформовано і про таку форму профорієнтаційної роботи як використання в профорієнтаційних цілях профорієнтаційних терміналів.

 

 

Ярмарок вакансій: мешканці Знам’янщини шукають роботу, а роботодавці-працівників

 

Знам’янською міськрайонною філією Кіровоградського обласного центру зайнятості за участі ПРАТ «Гарант Метиз Інвест», яке знаходиться  в м. Жовті Води було   проведено ярмарок вакансій. На  захід  були запрошенні близько 20 шукачів роботи.

«Основна мета сьогоднішнього заходу – оперативний пошук працівників для укомплектування таких вакансій, як: слюсар-ремонтник, волочильник дроту, оцинковував гарячим способом, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, гартівник, водій автонавантажувача, майстер з ремонту технологічного устаткування, на яких,  зарплата від 10 тис. до 15 тис. грн » — розпочинаючи ярмарок вакансій,  сказала Тетяна Фарбанець, заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцями міськрайонної філії.

Представники кадрової служби ПРАТ «Гарант Метиз Інвест» розповіли про наявні вакансії на підприємстві, ознайомили присутніх з умовами та оплатою праці, графіком роботи. Начальник відділу кадрів  Віта Краєвська запросила бажаючих працювати на підприємтво та повідомили шукачів роботи про можливість проживання в гуртожитку. Безробітні активно  цікавилася перспективами кар’єрного росту, соціальним пакетом та особливостями роботи на підприємстві.

Проведення таких ярмарків — ще один крок до якісного, адресного вирішення проблеми зайнятості населення.

 

 

 

«Знайомимось із законодавством»

В наш час досить актуальною залишається проблема злочинності серед неповнолітніх. Діти, які порушили закон і, відповідно, отримали покарання у вигляді позбавлення волі або з є умовно засудженими, у майбутньому зіткнуться ще з однією проблемою – працевлаштуванням. Переважна більшість осіб, які звільнені з місць позбавлення волі чи являються умовно засудженими, мають труднощі у працевлаштуванні.  Щоб запобігти поширенню злочинності серед неповнолітніх, допомогти учнівській молоді самовизначитись, у тому числі і зі своїм професійним майбутнім, фахівцем служби зайнятості – Людмилою Базюк спільно із начальником Знам’янського міськрайонного відділу Філії ДУ «Центр пробації» у Кіровоградській області, Мариною Марулою, за запрошенням  спеціалізованої школи-інтернату, було проведено захід у рамках «Тижня права».

Під час проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи, фахівець з профорієнтації – Людмила Базюк ознайомила присутніх із усіма видами послуг, що надаються службою зайнятості, надала психологічні поради щодо  вибору майбутньої професії, ознайомила присутніх із нюансами праці неповнолітніх, а Марина Марула – розповіла про наслідки порушення чинного законодавства, у тому числі і неповнолітніми особами, при цьому застерегла присутніх від вчинення протизаконних діянь.

 

 

«Запобігти. Врятувати. Допомогти.»

 

З нагоди Дня рятівника, фахівцем з профорієнтації Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості Людмилою Базюк для учнівської молоді НВК «ЗОШ №3 – гімназія» було проведено ряд профорієнтаційних заходів. Так, учнівській молоді старших класів фахівець презентувала веб-базовану платформу «Моя професія: консультаційна мережа», а дітям середньої школи було проведено цікаву та пізнавальну екскурсію.

Під час професіографічної екскурсії учні побачили аварійно-рятувальні автомобілі, мали змогу посидіти у їх кабіні, оглянути захисні костюми рятувальників та каски.Найбільше захоплення у дітей викликала можливість потримати брандспойт, приборкуючи уявну пожежу. Окрім ознайомлення дітей із особливостями професії рятувальника, увагу було акцентовано і навчанню учнів правилам безпечної поведінки.

Також, діти дізналися чому неможна бавитися із сірниками та до яких наслідків можуть призвести такі вчинки. Рятувальники нагадали всім присутнім, що у разі пожежі чи іншої небезпечної ситуації негайно потрібно телефонувати за номером 101.

Загалом екскурсія видалася дуже цікавою та пізнавальною залишивши у дітей безліч позитивних емоцій та вражень.

 

 

 

«Усвідомлений вибір професійного майбутнього – крок до успішної кар’єри»

Триває профорієнтаційна робота фахівців Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградского обласного центру зайнятості із учнівською молоддю міста та району. Основна мета заходів — допомогти учням у виборі майбутньої професії, проінформувати школярів про актуальні на ринку праці професії.

Так, фахівцем з профорієнтації, Людмилою Базюк для учнівської молоді 8-9х класів ОНЗ «Дмитрівська ЗОШ №2» і ОНЗ «Богданівська ЗОШ №1» було проведено профорієнтаційні заходи. Під час спілкування учніотримали багато нової та корисної інформації про професії, мали змогу дізнатись про навчальні заклади, в яких можна здобути освіту, а також – про підприємства, організації та установи, до яких можливо працевлаштуватись після закінчення навчання. Під час презентації присутні мали змогу не тільки ознайомитися з можливостями цього продукту, дізнатися, яким чином можливо скористатися послугами профорієнтаційного консультування, а й зареєструватися для проходження тестування.

Значну увагу було приділено питанню послуг, що надаються службою зайнятості зайнятому і незайнятому категоріям населення. За допомогою фахівця служби зайнятості, учні ознайомились із новими професіями, у тому числі такими, що є найбільш популярними в Інтернеті.

 

 

 

 

Жителі Дмитрівської сільської ради  дізнавались про послуги служби зайнятості

 

Днями директорка Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості Людмила Компанієць провела робочу зустріч з головою Дмитрівської сільської ради (об’єднаної територіальної громади) Наталією Стиркуль. Керівники обговорювали шляхи подолання безробіття на селі, питання розвитку малого підприємництва у сільській місцевості, розмірковували про шляхи легалізації зайнятості. 

Серед питань й питання організації громадських робіт, які в умовах дефіциту підходящих вакансій та гострої конкуренції на ринку праці є одним із дієвих напрямів активної політики зайнятості населення, особливо селян. Ці роботи сприяють пом’якшенню ситуації на ринку праці або запобігти наслідкам безробіття, залучити громадян, які втратили роботу, до активного життя та отримання додаткового заробітку під час перебування на обліку в службі зайнятості.

Після зустрічі з головою громади директор міськрайонної філії поспілкувалася з мешканцями села. Під час спілкування була надана інформація щодо порядку реєстрації у службі зайнятості. Зазначила, що ті, хто шукає роботу, можуть скористатись сервісом електронних послуг — діє сервіс «Електронна черга реєстрації безробітних». «Така електронна послуга дозволить зекономити час шукачів роботи. Скориставшись цією послугою, громадяни можуть записатись на прийом до фахівця для отримання консультації, перший прийом для осіб, які не перебувають на обліку та мають бажання звернутись до центру зайнятості для пошуку роботи», – зазначила Л. Компанієць.

У той же час, Тетяна Фарбанець, заступник начальника  відділу взаємодії з роботодавцями міськрайонної філії, зустрілася з місцевими роботодавцями. Фахівець поінформувала присутніх про нові можливості служби зайнятості для роботодавців, а саме: запровадження «Електронного кабінету роботодавця», який зорієнтований на скорочення витрат часу для відвідування центру зайнятості. Відтепер роботодавець має можливість переглянути стан укомплектування заявлених вакансій, здійснити добір працівників шляхом перегляду резюме, скласти звітність, тощо.

Усі, хто завітав цього дня до сільської ради, мали можливість отримати консультації та роз’яснення з питань застосування чинного законодавства у сфері зайнятості населення, а також з юридичних та інших питань, пов’язаних з працевлаштуванням та підбором кадрів.

 

 

Підприємства залізниці потребують слюсарів з ремонту рухомого складу

Вчора у приміщенні Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості відбувся ярмарок вакансій, на якому були представлені вакансії: «токар», «машиніст електровоза», «помічник машиніста тепловоза», «слюсар з ремонту рухомого складу», «оглядач-ремонтник вагонів», та ін.
В заході взяли участь представники Локомотивного депо, Експлуатаційного вагонного депо Знам’янка. Роботодавці презентували свої підприємства, розповіли історію створення залізничних підприємств, чисельність працюючих, чим займається кожне із них, про умови праці, детальніше зупинились на кожній із запропонованих вакансій.
Ярмарок вакансій відвідали 22 особи зацікавлених у своєму працевлаштуванні. Під час проведення заходу виникали запитання щодо вимог, конкретних обов’язків до тієї чи іншої вакансії. Шукачам, яких зацікавили надані вакансії було запропоновано відвідати підприємства, де можна безпосередньо на робочому місці з’ясувати всі питання щодо працевлаштування.