Новини Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості 

 

 

Які питання у сфері зайнятості турбують переселенців на Кіровоградщині?

Вирішення питань зайнятості внутрішньо переміщених осіб (ВПО) є одним з дієвих факторів адаптації їх до життя на новій території. У 2018 році до центрів зайнятості Кіровоградської області звернулось 237 ВПО, статусу зареєстрованого безробітного набули 187 громадян, працевлаштовано 73 переселенці, 14 ВПО прийняли участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

За інформацією Богдана Стояна, заступника директора обласного центру зайнятості, вирішувати питання соціальної адаптації та пошуку роботи для ВПО центрам зайнятості допомагає співпраця з неурядовими організаціями, які реалізують програми міжнародної технічної допомоги для переселенців. Так, з громадською організацією «Десяте квітня», яка реалізує проект «Правова допомога ВПО та розширення прав і можливостей громад на півдні України та в місті Кропивницький» (реалізується у співпраці з Управлінням Верховного Комісара ООН у справах біженців), в лютому минулого року було укладено меморандум про співпрацю. Після його укладення в базових центрах зайнятості та філіях обласного центру зайнятості було проведено низку семінарів для ВПО.

Днями в інформаційно-консультаційному центрі, за ініціативи Володимира Кудрі, регіонального представника ГО «Десяте квітня», було проведено дискусію у фокус-групі із не працевлаштованими ВПО, у тому числі безробітними, що зареєстровані у Кіровоградському МРЦЗ (інтереси переселенців представляла також Ганна Макада, керівник ГО «Квітень 2014»). Також у дискусії узяла участь Віра Шелест, представник Управління Верховного комісара ООН у справах біженців.  Під час дискусії відбулось обговорення низка актуальних питань, що турбують ВПО.

«Внутрішньо переміщені особи, які були учасниками зустрічі, запропонували представнику Управління більш активно залучати для реалізації в області програми міжнародної технічної допомоги, що дозволятимуть сприяти започаткуванню переселенцями власної справи, здобуттю професій, актуальних на регіональному ринку праці. Центри зайнятості мають можливість долучитись до реалізації таких програм. Ми маємо позитивний досвід такої участі відносно окремих програм, що реалізовувались в області за фінансової підтримки національного представництва Міжнародної організації з міграції», – зазначив Богдан Стоян.      

 

60 безробітних  вчилися безпечному веденню робіт на сільськогосподарських підприємствах

Прийшла весна. Починаються польові роботи в господарствах.  Саме з підготовкою та проведенням робіт на сільськогосподарській техніці може бути пов’язаний підвищений ризик отримання виробничих травм.

В зв’язку з цим, Знам’янська міськрайонна філія Кіровоградського обласного центру зайнятості організовує курси цільового призначення за навчальною програмою «Дотримання безпечного ведення робіт на підприємствах сільськогосподарської галузі», на яких у лютому пройшли навчання 60 безробітних. Під час навчання розглядаються питання законодавства України про охорону праці,  пожежна безпека, електробезпека, гігієна праці, надання першої медичної допомоги у разі нещасного випадку та таке інше. Безробітні отримують дуже корисну інформацію щодо норм та правил безпечної поведінки при виконанні робіт, яка їм знадобиться не тільки в роботі, а й в житті. Керівники аграрних підприємств згодні з необхідністю набуття працівниками таких знань та навичок. Безпека життєдіяльності — запорука успіху.

 

Мотивація та можливості: кар’єрні радник допомагатимуть безробітним мешканцям Кіровоградщини визначати ступінь мотивації до праці

 

Відповідно до норм порядку реєстрації безробітних, кар’єрний радник, після реєстрації безробітного, вживає заходів із здійснення поглибленого профілювання такої особи. За результатами профілювання визначається відповідна профільна група – група, до якої належить зареєстрований безробітний, за результатами оцінки його ступеня мотивації до праці та можливостей працевлаштування.

Наказом Міністерства соціальної політики України від 19.12.2018 № 1910, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28.12.2018 за № 1517/32969, затверджено Методику здійснення первинного та поглибленого профілювання осіб, які шукають роботу, та зареєстрованих безробітних. Згідно до цієї Методики визначено 5 профільних груп безробітних.

До першого профілю належать безробітні, які мають високий ступінь мотивації до праці та високі можливості працевлаштування (безробітних цього профілю відрізняє наявність бажання працювати та готовність розпочати роботу, активність у пошуку роботи, відсутність досвіду довготривалого безробіття, повна відповідність особистісних і професійних якостей вимогам ринку праці, наявність професії, на яку є попит на ринку праці, наявність досвіду роботи, вмінь та навичок). Безробітні, яким визначено другий профіль, теж мають високий ступінь мотивації до праці, але середні або низькі можливості працевлаштування. Безробітними третього профілю є особи з цими же середніми або низькими можливостями працевлаштування, але їх ступінь мотивації до праці є середнім або низьким. Громадяни з четвертим профілем теж мають середній або низький ступінь мотивації до праці, але при цьому їх можливості до працевлаштування є високими. Безробітні, яких віднесено до п’ятого профілю, мають низький ступінь мотивації до праці та низькі можливості працевлаштування.

У залежності від цих профільних груп безробітним пропонується відповідний набір заходів та послуг щодо сприяння зайнятості. При цьому для всіх профільних груп пропонується базовий набір заходів та послуг, який включає інформування про наявні вакансії, підбір роботи, консультування щодо можливостей самостійного пошуку роботи та підвищення власної конкурентоспроможності на ринку праці, участь у постійно діючих міні-ярмарках та ярмарках вакансій, презентаціях роботодавців, днях відкритих дверей, участь у семінарах з багатьох питань зайнятості населення та стану ринку праці.

 

 

 

 

Якщо безробітні є членами виборчих комісій і приймають участь виключно у підведенні підсумків голосування на виборах Президента України, чи повинні вони зніматись з обліку в центрі зайнятості?   

 

         Початок зайнятості особи є підставою для припинення реєстрації безробітного в центрі зайнятості, крім окремих видів зайнятості, визначених відповідними нормативно-правовими актами.

         Згідно приписів Закону України “Про вибори Президента України” члени виборчої комісії можуть виконувати свої повноваження з оплатою праці протягом частини періоду повноважень комісії, у тому числі в день голосування та дні встановлення підсумків голосування. Порядок оплати їх праці регулюється постановою Центральної виборчої комісії від 08.04.2014 № 226 та постановою Кабінету Міністрів України від 28.07.2004 № 966.

         Враховуючи норми Закону України “Про вибори Президента України”, вказаної постанови ЦВК та пункту 30 порядку реєстрації безробітних,зазначаємо, що виконання зареєстрованим безробітним повноважень члена виборчої комісії в день голосування та дні встановлення підсумків голосування не є підставою для припинення його реєстрації в державній службі зайнятості.

Слід також зазначити, що члени виборчих комісій, які брали активну участь у роботі комісії, незалежно від того на платній чи не на платній основі вони працюють у комісії, можуть отримати один раз протягом виборчого процесу одноразову грошову винагороду.

Отримання такої винагороди також не позбавляє особу статусу безробітного.

 

 

Позитивна динаміка: у службі зайнятості Кіровоградщини звітують про прогрес за основними напрямками діяльності

 

У 2018 році чисельність працевлаштованих осіб становила 22,7 тис. осіб, що на 1,6 тис. осіб більше, ніж за аналогічний період 2017 року. Оперативно, до надання статусу безробітного, було працевлаштовано 35,0% від загальної кількості шукачів роботи, які звертались до центрів зайнятості Кіровоградщини (у 2017 році 26,8%).

Кількість роботодавців, які співпрацювали з центрами зайнятості у 2018 році – 5,1 тис., що на 249 (5,1%) роботодавців більше ніж за аналогічний період 2017 року.

Кількість зареєстрованих вакансій у 2018 році становила 34,3 тис. одиниць, що на 2,6 тис. одиниць більше (8,2%) ніж за аналогічний період 2017 року.

За оперативними даними, станом на 01 березня роботу шукали 17 133 зареєстрованих безробітних, були наявними 3053 вакансії.

Відділ статистики та прогнозування Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

 

Мошоринські школярі малювали захисників Вітчизни

 

«Професія – захищати Вітчизну» – саме під таким гаслом для учнів середніх класів ОНЗ «Мошоринська ЗШ» фахівцем Знам´янської міськрайонної філії обласного центру зайнятості Людмилою Базюк було проведено конкурс малюнків, а для учнів старших класів – презентація професії «Військовослужбовець».

Представлені дітлахами малюнки були різні за композицією та сюжетом. І хоча мрії з роками можуть змінитися, проте учасники конкурсу вже зараз захоплюються такою нелегкою і мужньою професією, як «військовослужбовець». За допомогою олівців, фломастерів та акварелей, використовуючи фантазію і творчі здібності, учні зображали справжніх захисників нашої Батьківщини. На малюнках знайшлося місце навіть квітам, деревам і яскравому сонцю над землею.

Порадившись, членам журі довелося довго розмірковувати, обираючи переможця, тому вони  не вагаючись  прийняли рішення – в конкурсі перемогла ДРУЖБА! Адже обирати переможців було дуже складно —  всі малюнки щирі,  цікаві і так старанно виконані.

Розпочинаючи захід для старшокласників, Л. Базюк зазначила, що на сьогодні військові професії є одними із найбільш затребуваних. Розповіла якими якостями повинен володіти сучасний військовослужбовець – насамперед, певним багажем спеціальних знань, бути рішучим, наполегливим, відповідальним, переконливим, ініціативним, готовим до ризику, мати активну життєву позицію.

Л. Базюк акцентувала увагу на тому, що військова служба не лише дисциплінує людину, вчить відповідальності за своє життя і життя товаришів, а й дає можливість самореалізуватися у професії, розвиватися і самовдосконалюватися.

Під час обговорення професії і якостей, якими повинен володіти військовослужбовець, учні одинадцятого класу резюмували, що: «Професія військового — одна з найпочесніших. Військовослужбовці стоять на варті миру та спокою. Разом із витривалістю та незламністю вони несуть у своєму серці добро, патріотизм та чесність, що змушує усіх людей із повагою ставитися до них. Тому кожному з нас потрібно рівнятися на них, і хто має бажання захищати Батьківщину повинен стати військовим».

Також, під час проведення заходу, усім присутнім було презентовано веб-базовану платформу для онлайн тестування «Моя професія: консультаційна мережа». Проект, призначений для осіб, які потребують допомоги у виборі професії чи майбутнього напрямку професійного навчання, визначенні та оцінюванні власних здібностей.

 

 

 

У Знам´янці пройшов міні-ярмарок вакансій для майбутніх залізничників

 

Сьогодні, 19 лютого, на замовлення Локомотивного депо Знам’янка у Знам’янській міськрайонній філії обласного центру зайнятості відбувся міні-ярмарок вакансій.

Тетяна Фарбанець, заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцями, повідомила присутніх про те, що на сьогодні  на  одному із найбільш ринкоутворюючих підприємств залізничного транспорту міста Локомотивному депо Знам’янка  виникла нагальна потреба  у кваліфікованих працівниках.

 « З метою поєднання інтересів і шукачів роботи і роботодавців, а саме безробітним — вирішити питання працевлаштування, а працедавцям —  підібрати необхідних працівників, міськрайонною філією організовано міні-ярмарок вакансій»,- повідомила Тетяна Фарбанець.

У свою чергу в.о. помічника начальника відділу кадрів Наталія Радінович ознайомила шукачів роботи з наявними вакансіями: це і слюсарі з ремонту рахомого складу, слюсарі-електрики, помічники машиністів, паяльщики, токарі, акумуляторники, помічники машиніста електровоза та тепловоза тощо. Поінформувала про  вимогами до працівників, з умовами праці на підприємстві та рівнем заробітної плати, а також із соціальним пакетом, яким забезпечуються працівники Локомотивного депо Знам’янка.

У заході взяли участь  близько 20 безробітних, з них  3 особи зацікавилися запропонованою роботою та були запрошені на підприємство для ознайомлення з умовами праці безпосередньо на робочих місцях, а також вирішення питання подальшого працевлаштування.

 

У Харкові навчатимуть професії  «Виноградар»

 

Любителів вирощувати виноград стає все більше і більше: змінюються кліматичні умови, культивуються нові сорти, виноградарство успішно розвивається практично у всіх регіонах України. Подолано стереотип про вирощування винограду тільки у південних районах України.

І хоча професія «виноградар» не найбільш затребувана на сьогодні, однак вона є однією із найцікавіших, «душевних», перспективних і завжди відкриває можливість для самозайнятості та отримання прибутку.

З метoю пiдгoтoвки фахівців за цією професією, нa бaзi Харківського центру професійно-технічної освіти  для безробітних громадян з Кіровоградщини  з 11 лютого поточного року розпочинається нaвчaння. Курc нaвчaння тривaтиме 3 мicяцi.

Слід зазначити, що Харківський центр професійно-технічної освіти для навчання за професією «Виноградар» має все необхідне, а найголовніше – навчально-виробничі ділянки для проходження виробничого навчання, де вирощується понад 200 сортів винограду.

Більше половини навчального часу відводиться на практичне навчання: сортування і підготовка садивного матеріалу, садіння і підсаджування винограду чубуками, відсадками, укладання лози винограду для вирощування відсадків, омолоджування винограду, зрізування кущів на заданій висоті, запобігання приморозкам (укривання на зиму), зрізування, збирання та сортування грон з укладанням в тару.

Тож, уci, хто бажає змiнити прoфеciю, мaють можливість звернутиcя дo фахівців служби зaйнятocтi.

 

 

 

Налагодження тісної  співпраці з об’єднананою територіальною громадою

 Знам’янською міськрайонною філією Кіровоградського обласного центру зайнятості проведено чергову виїзну акцію до Дмитрівської об’єднаної територіальної громади. В рамках заходу директор Людмила Компанієць та начальник відділу активної підтримки населення Олена Баланенко мали можливість донести до керівництва сільської ради інформацію щодо необхідності організації громадських робіт, а також  нагадали про можливості  служби зайнятості з цих напрямків та обговорили спільні дії щодо зайнятості сільського населення.

Першочерговою метою цього заходу  було інформування мешканців громади щодо послуг та можливостей служби зайнятості, надання інформації стосовно законодавства, ринку праці району, можливостей служби зайнятості в питаннях працевлаштування, підвищення конкурентоспроможності громадян шляхом професійного навчання, в т.ч. отримання ваучера для осіб старше 45 років для підвищення їх кваліфікації, створення власної справи та ін..

 

 

 

«Моя професія: консультаційна мережа – опрацьовуємо результати»

Систематичність профорієнтаційної роботи – це, перш за все, запорука вдалого професійного вибору для учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Ось чому, фахівці Знам’янської міськрайонної філії систематично організують інтерактивні заходи, профорієнтаційні бесіди, зустрічі із шкільною молоддю, маючи на меті підвищення рівня знань школярів про світ професій та формування стійкої мотивації до набуття навичок, затребуваних на ринку праці.

Зокрема, подібні заходи були проведені для учнівської молоді ОНЗ «Дмитрівська ЗШ №2», філії «Дмитрівська ЗШ №1», та ЗОШ №6 і №7, що розташовані в селищі Знам’янка. Ці заходи, окрім інформативної функції, ще й мали на меті ознайомлення учнівської молоді із інноваційним проектом  — веб-базованою платформою для онлайн тестування «Моя професія: консультаційна мережа».

Цей проект, призначений, в першу чергу, для осіб,які потребують допомоги у виборі професії чи майбутнього напрямку професійного навчання, визначенні та оцінюванні власних здібностей, нахилів та умінь.Спрямований він, в першу чергу, для того, щоб надати кваліфіковану допомогу учням, охопивши їх профорієнтаційним тестуванням з використанням якісного і надійного інструментарію. Окрім ознайомлення із можливостями платформи, учні, які вже пройшли тестування, отримали на руки результати тестів із детальним роз’ясненням фахівця.

Таким чином, «Моя професія: консультаційна мережа» — це чудова нагода пройти профдіагностичне тестування не виходячи з дому, а для шкільних психологів та класних керівників – незамінний помічник у роботі із старшокласниками.

 

 

У тісній співпраці

На сьогоднішній день все актуальнішою стає проблема працевлаштування осіб, які звільнились з місць позбавлення волі, або є умовно засудженими. Щоб допомогти даній категорії  громадян якомога швидше адаптуватися в соціумі, зокрема – працевлаштуватись для отримання стабільного і, — головне, законного, доходу, у приміщенні Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості було проведено семінар для осіб, які звільнились з місць позбавлення волі.

Так, до заходу, окрім фахівця служби зайнятості – Людмили Базюк, було залучено спеціаліста бюро вторинної правової допомоги  Анжелу Іванову та фахівця відділу пробації – Наталю Півторак. Основною метою цього заходу було ознайомлення  учасників із спектром   послуг, що надаються громадянам у разі їхнього звернення до служби зайнятості.

Під час проведення семінару, фахівець з профорієнтації – Людмила Базюк ознайомила присутніх із усіма видами послуг, що надаються службою зайнятості, надала психологічні поради щодо  шляхів досягнення життєвих цілей та побудови професійної кар’єри. Учасників було поінформовано про можливість професійної підготовки, перепідготовки чи підвищення кваліфікації за сприянням служби зайнятості.

 

 

 

 

 

 

Відбулося засідання круглого столу.

 

У приміщенні Знам’янського міськрайонного центру зайнятості нещодавно відбулося засідання круглого столу з питання організації громадських та інших робіт тимчасового характеру і джерел їх фінансування, в якому взяли участь представники сільських рад району, ТОВ «Споруда-2017», ТОВ «Зерностандарт», ТОВ «Соя Ойл». Головною метою круглого столу стало питання нового підходу до організації громадських та інших робіт тимчасового характеру відповідно до ст. 31 Закону України «Про зайнятість населення».

Відкрила засідання начальник відділу взаємодії з роботодавцями центру зайнятості В.Саржевська, яка зазначила, що залучення безробітних до громадських та інших видів тимчасових робіт є однією з дієвих форм активної підтримки безробітних. Вони підтримують мотивацію та інтерес до праці у незайнятих громадян, забезпечують додатковий дохід до сімейного бюджету, стимулюють пошуки постійних заробітків. Водночас значну вигоду від таких робіт мають сільські територіальні громади. Ті, хто тимчасово опинився без роботи, впорядковують громадські місця населених пунктів, працюють на об’єктах соціальної сфери. Також вона ознайомила присутніх із Порядком організації громадських та інших робіт тимчасового характеру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013р. № 175 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ №541 від 29.07.2015 року, з Примірною формою договору про організацію громадських робіт та фінансування їх організації, затверджену наказом Міністерства соціальної політики від 28.03.2013 року №159 та з порядком проведення тимчасових робіт при потребі роботодавця. Зазначила, що дані роботи виконують безробітні, які перебувають на обліку в центрі зайнятості та при цьому не потрібно залучати до робіт постійних працівників.

По закінченню круглого столу В.Саржевська  зазначила, що сподівається на подальшу взаємовигідну співпрацю центру зайнятості з підприємствами, організаціями та установами, адже тимчасові роботи організовуються на замовлення роботодавців, місцевих громад, просто на потребу дня і до знаменних дат. Але їх мета завжди була і залишається благородною – щоб чистими і ошатними були населені пункти району, всюди і скрізь панували лад і порядок.