Новини Знам’янського міськрайонного відділу управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій України в Кіровоградській області

 

 

СИТУАЦІЯ НА ДОРОГАХ ЗНАМ’ЯНКИ І ЗНАМ’ЯНСЬКОГО РАЙОНУ

Протягом святкових днів  пожежно-рятувальним підрозділом м.Знам’янки було надано допомогу по буксируванню 13 транспортних засобів  із снігових заметів на безпечну ділянку дороги  в яких перебувало 25 осіб, 2 рази супроводжували машини швидкої допомоги до населених пунктів району та 2 рази виїздили на гасіння пожеж.

Загиблих і травмованих не має. Ситуація на дорогах контрольована. Затори у Знам’янському районі відсутні, — коментує начальник  Знам’янського міськрайвідділу Управління ДСНС у Кіровоградській області  Владислав Ларіонов.   

 Шановні громадяни!

Знам ’янський МРВ Управління ДСНС України у Кіровоградській області закликає Вас відповідально ставитись до власного життя та життя своїх рідних і в разі небезпеки телефонувати до Служби порятунку “101”.

 

 

 

Відбулась робоча зустріч керівництва Управління ДСНС та Дмитрівської ОТГ щодо створення підрозділу МПО

21 листопада у селі Дмитрівка Знам’янського району відбулась робоча зустріч заступника начальника Управління ДСНС в області полковника служби цивільного захисту Василя Штогріна з головою місцевої громади Наталією Стиркуль щодо створення у 2019 році на території громади підрозділу місцевої пожежної охорони та передбачення під час формування бюджету громади на наступний рік необхідних для цього коштів.

Заступником начальника Управління було уточнено вимоги до місця розташування будівлі підрозділу МПО з метою забезпечення 20-хвилинного терміну прибуття до найвіддаленіших населених пунктів громади.

Роз’яснено можливість фінансування питань, пов’язаних із створенням місцевої пожежної охорони, за рахунок коштів з бюджету громади; залучення коштів субвенції з державного бюджету на формування інфраструктури громади; залучення коштів за рахунок Державного фонду регіонального розвитку.

Василь Штогрін запевнив голову громади, що з боку Управління ДСНС в області та Знам’янського міськрайонного відділу буде надана необхідна організаційна та методична допомога з питань створення підрозділу МПО на території Дмитрівської громади.

 

 

 

Тиждень знань безпеки життєдіяльності

 

У навчальних закладах Знам’янщини триває Тиждень знань безпеки життєдіяльності, у рамках якого педагоги спільно з рятувальниками Знам’янського МРВ У ДСНС України у Кіровоградській області навчають дітей та підлітків заходам безпеки, а також проводять практичні дії в умовах виникнення надзвичайних ситуацій та надання першої допомоги травмованим і потерпілим.

 

 

Вогнеборці загасили пожежу  у дерев’яній прибудові до господарчої споруди

 

19 квітня о 11:55 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу у с.Богданівка, вул.Арсенальна.

По прибуттю рятувальників було встановлено, що горить дерев’яна  прибудова до господарчої споруди. Силами підрозділу 18 Державної пожежно-рятувальної частини  о 13:07 пожежа була ліквідована. Завдяки професійним діям рятувальників було врятовано житловий будинок та господарчі споруди. Загиблих і травмованих не має. Причину пожежі наразі встановлюють фахівці.             

 

Шановні громадяни!

 

У період підвищеної пожежної небезпеки, яка наразі спостерігається на території міста та району, будьте обережні з відкритим вогнем у побуті, пам’ятайте, у період спеки спалахнути миттєво може все навкруги, а надто трава, яка під дією високих температур перетворилася на сухостій. Крім того, пожежі сухої трави можуть легко перекинутися на поряд розташовані будинки, паркани, лісонасадження та сільськогосподарські угіддя. Тож, будьте обережні, бережіть своє життя, майно та довкілля. Якщо ж ви стали свідком пожежі – не будьте байдужими, відразу телефонуйте до Служби порятунку за номером «101».

 

 

 

У навчальних закладах м.Знам’янки та Знам’янського району триває Тиждень безпеки життєдіяльності на тему «Жити цікаво та безпечно».

Військові, поліцейські, льотчики, рятувальники… Професії овіяні романтизмом мужності і героїзму. Як хочеться до них доторкнутися, побачити з середини. Напевне саме тому у школярів Знам’янщини викликають цікавість екскурсії до Знам’янського МРВ Управління ДСНС України у Кіровоградській області.
В рамках проведення Тижня знань безпеки життєдіяльності 18 квітня в гості до  пожежно-рятувальної служби  завітали учні НВК «Знам’янська загальноосвітня школа I-III ступенів №3-гімназія.

Учнів та вчителів привітно зустріли рятувальники.  Інспектор18  ДПРЧ Управління ДСНС України у Кіровоградській області Ю.Шмалько, командири відділення 18 ДПРЧ  Я. Литвинець та О.Череватенко. 
 Як правило, екскурсії починаються із статистичних даних, як з пожежами так і з іншими надзвичайними ситуаціями. Ось і цього разу інспектор 18 ДПРЧ Управління ДСНС України у Кіровоградській області Ю.Шмалько розповів дітлахам про основні причини пожеж і надав конкретні приклади, коли до вогняної трагедії призвели дитячі пустощі або необережне поводження з вогнем.
Потім школярі потрапили у саме серце пожежно-рятувальної частини  -диспетчерський пункт. Телефони, радіостанції, карта міста та району, комп’ютер — все викликало велику зацікавленість. Та саме цікаве очікувало учнів попереду.
Пожежні автомобілі. Великі, викрашені в червоний колір, з синіми маячками на даху. А для чого зверху драбина? А скільки літрів води в цистерні? Що то за рукав та для чого треба той вентиль? Питань море — діти знайомляться з пожежно-технічним озброєнням автомобілів і спецодягом пожежних-рятувальників. Ось би ще і в середину автомобіля потрапити… Будь ласка, навіть каску можна вдягти. Учням розповіли про можливості пожежно-рятувальної техніки, що знаходиться на озброєнні підрозділу. Командири відділень 18 ДПРЧ Я. Литвинець та О. Череватенко розповіли учням про функціональне призначення машини та особливості її застосування при ліквідації пожежі, аварії, наслідків стихійного лиха.

 

 

Головний здобуток фестивалю юних пожежних – знання правил безпеки та можливість творчої реалізації дітей

З метою навчання підростаючого покоління правилам безпечної поведінки,  умінь діяти індивідуально та колективно в різних життєвих і надзвичайних ситуаціях, прояву особистих творчих здібностей дітей, підлітків та популяризації здорового й активного способу життя на базі Центру дитячої та юнацької творчості був проведений районний етап Всеукраїнського Фестивалю Дружин юних пожежних. Команди шкіл привітав: голова районної державної  адміністрації  Олександр Лукашов.

 У фестивалі брали участь 8 команд дружин юних пожежних загальноосвітніх шкіл району. Слід відзначити роботу адміністрації Центру дитячої та юнацької творчості , яка гостинно прийняла у стінах свого  навчального закладу всіх учасників районного огляду-конкурсу, забезпечила оформлення сцени для проведення конкурсу, надала музичну апаратуру. По закінченню змагань журі у складі  начальника  Знам’янського МРВ Управління ДСНС України у Кіровоградській області Ларіонова В.С. начальник відділу освіти, молоді та спорту Знам’янської районної державної адміністрації Сидоренко В.Г., начальника відділу культури Знам’янської районної державної адміністрації Вовчка О.І., головного інспектора Знам’янського МРВ  Управління ДСНС України у Кіровоградській області Бобоші В.І., завідуючої відділом інформації та реклами  Знам’янської районної газети «Сільське життя» Латчук В.В. підсумували бали  огляду- конкурсу «ДЮП–2018» та визначили переможців. У гострій і безкомпромісній боротьбі перемогу святкувала Дружина юних пожежників  філії «Іванковецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» ОНЗ  «Дмитрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів  імені Т.Г.Шевченка. Не набагато відстала від переможців Дружина юних пожежників  опорного навчального закладу «Дмитрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені Т.Г.Шевченка. Вони посіли ІІ місце в конкурсі. На третій сходинці – команда ДЮП опорного навчального закладу  «Суботцівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів. Команди-переможці  були нагороджені дипломами та цінними подарунками. Кращими в номінаціях були  діти з населених пунктів Цибулевого, Богданівки, Трепівки, Дмитрівки та Петрове, яких також  нагороджено грамотами та призами. Дружина юних пожежних  «Рятівник» філії «Іванковецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів через деякий час захищатиме гідність Знам’янського району на зональному фестивалі ДЮП.

Варто подякувати за небайдужість до організації та проведення Фестивалю приватним підприємцям Л.М. Куцовій, О.М. Холявко, А.О.Івко, С.С. Салімоновій , директору Знам’янського заводу продтоварів В.Л.Ткаченко,  барабаному гурту «Смайл» керівник  Л.О. Міркотан, директору Центру дитячої та юнацької творчості  Г.І. Подвиженко та  завідуючій відділенням  станції екстреної медичної допомоги ТМО «ЦЄМЦ» О.А. Грохольській – за забезпечення проведення медичного конкурсу.             

                                                  

 

 

Протягом  вихідних  за сигналом «Тривога» пожежно-рятувальний підрозділ м.Знам’янки виїжджав 6 разів. 2 рази виїздили на гасіння сухої трави на відкритій території.  4 рази на пожежі у житловому секторі. Врятовано 2 житлові будівлі, 2 господарчі споруди та майно в них. Загиблих і травмованих не має.

Шановні громадяни!

Знам ’янський МРВ Управління ДСНС України у Кіровоградській області закликає Вас відповідально ставитись до власного життя та життя своїх рідних і в разі небезпеки телефонувати до Служби порятунку “101”.

 

 

Рятувальники провели профілактичну роботу напередодні Великодня

Напередодні великого християнського свята – Великодня, яке відзначатиметься 8 квітня, Знам’янським МРВ Управління ДСНС України  у Кіровоградській області проводиться профілактично-роз’яснювальна робота з вірянами, настоятелями церков та храмів. Щоб убезпечити громадян, співробітники міськрайвідділу здійснюють інструктажі з питань пожежної безпеки у культових спорудах м.Знам’янки та Знам’янського району, адже під час святкових служб кількість прихожан у храмах зростає у рази, а використання під час церковних служб відкритого вогню створює потенційну небезпеку.

Під час заходів рятувальники звертають пильну увагу на належний стан утримання шляхів евакуації та електрообладнання у приміщеннях, на наявність та технічний стан первинних засобів пожежогасіння.

Окремо рятувальники розповідали громадянам, які були присутні у церквах, про необхідність дотримання правил пожежної безпеки не лише під час святкування, а й щоденно у повсякденному житті.

 

Знам’янський МРВ Управління ДСНС у Кіровоградській області нагадує  що, готуючись до відзначення Великодня, кожному з нас необхідно замислитись про безпеку не лише у церкві, а й вдома. Запалюючи пасхальну свічку, пам’ятайте, що вона покликана приносити лише тепло і радість у ваші родини.

Зі світлим Великоднем, бережіть себе та своїх близьких!

 

 

За сигналом «Збір-Аварія»

Оперативність та професіоналізм – якості, якими повинен володіти кожен рятувальник у своїй щоденній діяльності. Для належного підтримання готовності особового складу до оперативного реагування на можливі надзвичайні ситуації Управлінням ДСНС проводяться раптові перевірки за сигналом «Збір-Аварія», повідомляє начальник Знам’янського МРВ  У ДСНС України у Кіровоградській області підполковник служби цивільного захисту Владислав Ларіонов. 
4 квітня була проведена така перевірка. Після отримання сигналу «Збір-Аварія», усі працівники повинні прибути до підрозділу у визначений керівними документами час та бути готовими до виконання завдань, передбачених посадовими інструкціями. 
Під час перевірки встановлено, що рятувальники Знам’янщини готові до виконання дій за призначенням.

 

 

 

Вогнеборці загасили пожежу  у житловому будинку

24 березня о 00:22 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу у с.Цибулеве, вул.Першотравнева.

По прибуттю рятувальників було встановлено, що горить перекриття житлового будинку. Силами підрозділу 18 Державної пожежно-рятувальної частини  о 01:36 пожежа була ліквідована. Завдяки професійним діям рятувальників було врятовано житловий будинок господарів. Загиблих і травмованих не має. Причину пожежі наразі встановлюють фахівці.

Шановні громадяни!

Будьте обережні з вогнем! Дотримуйтесь правил пожежної та техногенної безпеки. Пам’ятайте! Необачність з вогнем в побуті може привести до непоправимого лиха для Вас та Ваших близьких.

У разі виникнення надзвичайної ситуації телефонуйти за номером «101».

 

 

 

Рятувальники нагадали жителям м.Знам’янки про безпеку у побуті

Працівники Знам’янського МРВ Управління ДСНС України у Кіровоградській області провели роз’яснювальну роботу з жителями   м.Знам’янки.

Увагу громадян було закцентовано на дотриманні правил пожежної безпеки  у повсякденному житті: це і використання побутових електро- та газових приладів, які мають бути справними, уникнення перевантаження електромережі, поводження з газовими приладами. Також не залишили поза увагою дитячі пустощі з вогнем.                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

Адже саме безпечність дорослих спонукає дітей до сміливих експериментів, які, на жаль, деколи закінчуються трагічно. Крім того, шкоди і довкіллю, і майну може завдати шкідлива звичка курити.

Та в будь-якому разі під час побутових пожеж завжди існує ризик втрати людських життів. Тому, користуючись нагодою, рятувальники ще раз наголосили мешканцям міста на необхідності дотримання правил пожежної безпеки.

Тож, шановні громадяни! Будьте обережні, бережіть своє життя! Якщо трапилась пожежа, не гаючи часу телефонуйте за номером «101».

 

 

 

 

Шановні батьки! Дбайте про безпеку своїх дітей!

Щодня рятувальники ліквідовують сотні пожеж по всій Україні, внаслідок яких не лише знищується майно, але й, що найголовніше — гинуть люди, у тому числі і діти. Залишаючи малечу вдома самих, батьки ризикують, в першу чергу, їхньою безпекою. Адже діти полюбляють гратися із сірниками, запальничками, підпалювати папір, що може стати причиною пожежі. Крім того, дорослі не дбають про стан пожежної безпеки власних будинків, не дотримуються правил експлуатації пічного опалення, і тим самим наражають і себе, і малечу на небезпеку.

Шановні батьки! Безпека ваших дітей, в першу чергу, у ваших руках! Не залишайте їх без нагляду. Тримайте запальнички та сірники в недоступних для малечі місцях, розповідайте їм про небезпеку, яку приховує у собі вогонь! Виховуйте у них навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, тощо. Обов’язково розкажіть дітям, що у разі виникнення пожежі необхідно терміново сповістити про це дорослих та Службу порятунку за номером “101”. Дбайте про безпеку своїх дітей!

 

 

 

Рятувальники продовжують визволяти автомобільний транспорт із снігового полону

Наразі бійці пожежно-рятувального підрозділу м.Знам’янки продовжують працювати на дорогах, визволяючи автомобільний транспорт із снігових пасток.

Протягом  01 березня  за сигналом «Тривога» пожежно-рятувальний підрозділ м.Знам’янки виїжджав 3 рази. 2 рази для надання допомоги по вилученню транспортних засобів із снігових заметів, вилучено 8 автомобілів в яких перебувало 13 осіб.  Також,   рятувальники допомогли  працівникам Знам’янської станції екстреної (швидкої) медичної допомоги потрапити до квартири хворого.

До мобільного пункту обігріву, що розташований  м.Знам’янка по вул.Віктора Голого,104,  звернень не надходило. Ситуація на дорогах повністю контральована. Затори відсутні.        

Шановні громадяни!

Знам ’янський МРВ Управління ДСНС України у Кіровоградській області закликає Вас відповідально ставитись до власного життя та життя своїх рідних і в разі небезпеки телефонувати до Служби порятунку “101”.

 

 

 

 

Рятувальники надають допомогу водіям транспортних засобів

27 лютого о 17:54 до Служби порятунку «101»  надійшло повідомлення про допомогу від водія вантажного автомобіля «MAN». Чоловік повідомив, що на ускладненій ділянці дороги не впорався з керуванням та автомобіль перекрив рух автотранспорту на трасі загальнодержавного значення. Спроби виїхати на автошлях самостійно були марними. Тож, прибувши на місце події, рятувальники пожежно-рятувального підрозділу м.Знам’янки на пожежних автомобілях підвищеної прохідності  за допомогою буксирувального тросу допомогли водієві подолати пастку. Рух транспорту було відновлено.

 

 

 

 

 

Шановні батьки! Дбайте про безпеку своїх дітей!

Щодня рятувальники ліквідовують сотні пожеж по всій Україні, внаслідок яких не лише знищується майно, але й, що найголовніше — гинуть люди, у тому числі і діти. Залишаючи малечу вдома самих, батьки ризикують, в першу чергу, їхньою безпекою. Адже діти полюбляють гратися із сірниками, запальничками, підпалювати папір, що може стати причиною пожежі. Крім того, дорослі не дбають про стан пожежної безпеки власних будинків, не дотримуються правил експлуатації пічного опалення, і тим самим наражають і себе, і малечу на небезпеку.
Шановні батьки! Безпека ваших дітей, в першу чергу, у ваших руках! Не залишайте їх без нагляду. Тримайте запальнички та сірники в недоступних для малечі місцях, розповідайте їм про небезпеку, яку приховує у собі вогонь! Виховуйте у них навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, тощо. Обов’язково розкажіть дітям, що у разі виникнення пожежі необхідно терміново сповістити про це дорослих та Службу порятунку за номером “101”. Дбайте про безпеку своїх дітей!

 

 

Рятувальники пройшли заняття в теплодимокамері

8 лютого на базі Знам’янського МРВ Управління ДСНС України у Кіровоградській області пройшли заняття з особовим складом пожежно-рятувального підрозділу м.Знам’янки щодо роботи в засобах індивідуального захисту органів дихання та зору в теплодимокамері з відпрацюванням порятунку потерпілого.

У теплодимокамері імітуються умови та впливові фактори пожежі, створюються характерні складнощі та перешкоди, вводяться елементи несподіванки. В такому середовищі співробітники 18 ДПРЧ в апаратах захисту органів дихання та бойовому одязі і спорядженні вдосконалюють свою професійну майстерність. Такі заняття в системі підготовки рятувальників вкрай необхідні, адже від злагодженості та оперативності дій бойових розрахунків, від уміння кожного окремого бійця орієнтуватися у складній ситуації та приймати відповідальні рішення залежить якість виконання поставлених задач, і, відповідно, збереження людського життя.

Коментуючи перебіг навчань, начальник міськрайвідділу Управління  підполковник служби цивільного захисту Владислав Ларіонов зазначив, що особовий склад завдання навчань виконав, комплекс запланованих заходів був відпрацьований у повному обсязі.

 

 

 

 

 

Рятувальники та працівники  Дмитрівської сільської ради  нагадали громадянам  про безпеку у побуті

01 листопада фахівці Знам’янського МРВ Управління ДСНС України у Кіровоградській області разом з інспектором військово-облікового столу Дмитрівської сільської ради Л. Коваленко  провели роз’яснювальну роботу з мешканцями села Дмитрівка.

Під час відпрацювання житлового сектора працівники Знам’янського МРВ Управління ДСНС закликали громадян проявляти особливу пильність та обережність при користуванні обігрівачами, газовим і електричним обладнанням та устаткуванням. Необхідно стежити за їх справністю та не залишати без нагляду. Рятувальники нагадали  мешканцям, що несправне пічне опалення, використання саморобних електрообігрівачів – основні причини пожеж та загибелі людей на них. Зі свого боку громадяни зазначили, що у повсякденному житті намагаються не створювати небезпечних ситуацій у власному домі. На завершення рейду представники Служби порятунку  залишили громадянам застережні листівки з порадами щодо безпеки восени та взимку.

Тож, Шановні громадяни! Будьте обережні, бережіть своє життя! Якщо трапилась пожежа, не гаючи часу телефонуйте за номером «101».

 

 

 

Обережно — гриби!

Щоб запобігти отруєнню грибами:
•Купуйте гриби тільки у відведених для їх продажу місцях (магазинах, теплицях, спеціалізованих кіосках).

 • Збирайте і купуйте тільки відомі вам їстівні гриби.
  •Не збирайте гриби, які ростуть поблизу транспортних магістралей, на колишніх смітниках, у хімічно та радіаційно небезпечних зонах.
 • Уникайте невідомих грибів, особливо з циліндричною ніжкою, в основі якої є потовщення «бульба», оточене оболонкою; з пошкодженою поверхнею, старі, в’ялі, червиві або ослизлі; не збирайте пластинчаті види, оскільки отруйні гриби маскуються під них; уникайте «шампіньйонів» та «печериць», у яких пластинки нижньої поверхні капелюшка білого кольору.
 • Не куштуйте сирі гриби на смак.
  •Викидайте забруднену нижню частину ніжки гриба. Гриби обов’язково промивайте не менше трьох разів.
  •Дикорослі гриби підлягають кулінарній обробці у день збору, інакше в них утворюється трупна отрута.
 • Не рекомендується вживати гриби дітям, літнім людям та вагітним жінкам.

  Дотримання цих правил може зберегти ваше здоров’я та навіть життя, адже отруєння грибами досить складно піддається лікуванню.

 

 

 

 

 

З нагоди 281-ї річниці з Дня заснування села Дмитрівка рятувальники провели акцію «Запобігти.Врятувати.Допомогти.»

 

З нагоди 281-ї річниці з Дня заснування села Дмитрівка, Знам’янського району та з метою підвищення рівня обізнаності населення у сфері безпеки життєдіяльності, попередження виникнення надзвичайних подій, роз’яснення правильних дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій, а також популяризації професії рятувальника, формування активної життєвої позиції підростаючого покоління 30 вересня 2017 року на базі Дмитрівського сільського будинку культури проводилась акція «Запобігти.Врятувати.Допомогти.»

Під час проведення акції глядачам було продемонстровано гасіння умовної пожежі та надавання допомоги потерпілому, який опинився в осередку пожежі, роботу пожежного ствола, що може подавати компактні та розпиленні струмені води. Далі було проведено пізнавально-розважальну частину акції, переможці, якої були нагородженні призами.