Новини Знам’янського міськрайонного відділу управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій України в Кіровоградській області

 

Шановні батьки! Дбайте про безпеку своїх дітей!

Щодня рятувальники ліквідовують сотні пожеж по всій Україні, внаслідок яких не лише знищується майно, але й, що найголовніше — гинуть люди, у тому числі і діти. Залишаючи малечу вдома самих, батьки ризикують, в першу чергу, їхньою безпекою. Адже діти полюбляють гратися із сірниками, запальничками, підпалювати папір, що може стати причиною пожежі. Крім того, дорослі не дбають про стан пожежної безпеки власних будинків, не дотримуються правил експлуатації пічного опалення, і тим самим наражають і себе, і малечу на небезпеку.
Шановні батьки! Безпека ваших дітей, в першу чергу, у ваших руках! Не залишайте їх без нагляду. Тримайте запальнички та сірники в недоступних для малечі місцях, розповідайте їм про небезпеку, яку приховує у собі вогонь! Виховуйте у них навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, тощо. Обов’язково розкажіть дітям, що у разі виникнення пожежі необхідно терміново сповістити про це дорослих та Службу порятунку за номером “101”. Дбайте про безпеку своїх дітей!

 

 

Рятувальники пройшли заняття в теплодимокамері

8 лютого на базі Знам’янського МРВ Управління ДСНС України у Кіровоградській області пройшли заняття з особовим складом пожежно-рятувального підрозділу м.Знам’янки щодо роботи в засобах індивідуального захисту органів дихання та зору в теплодимокамері з відпрацюванням порятунку потерпілого.

У теплодимокамері імітуються умови та впливові фактори пожежі, створюються характерні складнощі та перешкоди, вводяться елементи несподіванки. В такому середовищі співробітники 18 ДПРЧ в апаратах захисту органів дихання та бойовому одязі і спорядженні вдосконалюють свою професійну майстерність. Такі заняття в системі підготовки рятувальників вкрай необхідні, адже від злагодженості та оперативності дій бойових розрахунків, від уміння кожного окремого бійця орієнтуватися у складній ситуації та приймати відповідальні рішення залежить якість виконання поставлених задач, і, відповідно, збереження людського життя.

Коментуючи перебіг навчань, начальник міськрайвідділу Управління  підполковник служби цивільного захисту Владислав Ларіонов зазначив, що особовий склад завдання навчань виконав, комплекс запланованих заходів був відпрацьований у повному обсязі.

 

 

Під час гасіння пожежі рятувальники виявили тіло загиблого

31 січня о 18:32 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу на території приватного домоволодіння на вул. Південна, с. Суботці, Знам’янського району. По прибуттю пожежно-рятувального підрозділу на місце події було встановлено, що горить літня кухня гр.М. Під час гасіння пожежі рятувальники виявили тіло  загиблого чоловіка 1968 р.н.  Силами вогнеборців  пожежу було ліквідовано. До гасіння пожежі залучалось 5 чоловік особового складу та 1 одиниця техніки 18-ї Державної пожежно-рятувальної частини м. Знам’янка.

Причину виникнення пожежі та причину смерті людини наразі з’ясовують фахівці.                                 

 Шановні громадяни!

Будьте обережні з вогнем! Дотримуйтесь правил пожежної та техногенної безпеки. Пам’ятайте! Необачність з вогнем в побуті може привести до непоправимого лиха для Вас та Ваших близьких.

У разі виникнення надзвичайної ситуації телефонуйти за номером «101».

 

 

Рятувальники вилучили із снігового замету карету швидкої, яка поспішала до лікарні з хворою

23 січня о 23:40 до Служби порятунку «101» м.Знам’янка надійшло повідомлення про те, що карета швидкої допомоги, яка поспішала до лікарні з хворою, потрапила до снігового замету. На місце події оперативно прибули рятувальники пожежно-рятувального підрозділу м.Знам’янки на пожежному автомобілі підвищеної прохідності та швидко вивільнили автомобіль швидкої допомоги. Крім того, бійці підрозділу забезпечили подальший супровід автомобіля до  безпечної ділянки дороги, у напрямку  Знам’янської центральної районної лікарні.

 

 

 

Нехай свята вода буде цілющою!

Водохреще — велике християнське свято, що завершує новорічно-різдвяний цикл. І кожен з нас відзначає його згідно з власними уподобанням.
Головною рисою свята є обряди, пов’язані з водою, яка вважається свяченою після занурення хреста священнослужителем.

Після цього усі бажаючі можуть зануритись у цілющу купіль. Зазвичай, обряд відбувається просто неба, на берегах річок, ставків, озер.

Здавна існує повір’я, що «хрещенська” вода додає сили і зцілює будь-яку недугу. Проте, вона може не лише вилікувати, а й забрати життя, якщо не дотримуватись правил безпеки.

Знам’янський МРВ Управління ДСНС звертається до громадян з проханням бути обережними на кризі та дотримуватися правил безпеки, адже вода не любить необачних. Не можна ні в якому разі входити у воду у нетверезому стані – спиртне притуплює відчуття холоду, але організм від цього охолоджуватися не перестає. Купатися можна лише в спеціально призначених для цієї мети місцях. Безпосередньо перед купанням слід розігрітися – зробити гімнастику – і тільки потім пірнати в крижану воду.

Будьте обережні, бережіть своє життя і здоров’я! Святкуйте безпечно!

 

 

 

101  повідомляє

Рятувальники  розгорнули  пункт обігріву у зв’язку зі зниженням температури повітря. У такий період необхідно убезпечити від переохолоджень населення Знам’янщини. Для цього Знам’янським МРВ У  ДСНС України у Кіровоградській області щорічно розгортаеться мобільний пункт обігріву. З  16 січня такий намет працює у м.Знам’янка по вул.Віктора Голого,104. У наметі, який опалюється чавунною піччю, підтримується кімнатна температура. Також мобільний пункт забезпечений усім необхідним, щоб приготувати гарячий чай, до якого пропонується бутерброд або печиво. За необхідності сюди можуть запросити медиків, які оглянуть відвідувача. Намет  встановлено із дотриманням всіх правил протипожежної безпеки та санітарно-гігієнічних норм. Особовий склад пожежно-рятувальної служби Знам’янщини чергує у пункті цілодобово. Діяльність пункту буде припинена після завершення періоду низьких температур.

 

 

Стаціонарні пункти обігріву

Місце розташування

Адреса

Знам’янський район

Залізничний вокзал станції Чорноліська

Приміщення залізничного вокзалу станції Чорноліська

КП «Знам’янський районний центр первинної медико-санітарної допомоги»

с. Дмитрівка, вул. Нечаєва, 50

м. Знам’янка

Центральна районна лікарня

вул. Гагаріна, 27

КЗ «Знам’янська міська лікарня ім.А.В. Лисенка»

вул. М. Грушевського, 15

Пасажирський вокзал ст. Знам’янка

вул. Калинова, 130

 

 

Під час гасіння пожежі рятувальники виявили тіла двох загиблих

6 листопада о 06:25 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу на території приватного домоволодіння на вул. Київська с. Трепівка, Знам’янського району. По прибуттю пожежно-рятувального підрозділу на місце події було встановлено, що горить перекриття житлового будинку на площі 60 м2 та речі домашнього вжитку. Під час гасіння пожежі рятувальники виявили тіла двох загиблих: жінки 1939 р.н. та чоловіка 1963 р.н. Силами вогнеборців о 10:16 пожежу було ліквідовано. До гасіння пожежі залучались 4 чоловіків особового складу та 1 одиниця техніки 18-ї Державної пожежно-рятувальної частини м. Знам’янка.

Причини пожежі та смерті громадян наразі з’ясовують фахівці.

Шановні громадяни!

Будьте обережні з вогнем! Дотримуйтесь правил пожежної та техногенної безпеки. Пам’ятайте! Необачність з вогнем в побуті може привести до непоправимого лиха для Вас та Ваших близьких.

У разі виникнення надзвичайної ситуації телефонуйти за номером «101».

 

 

Рятувальники та працівники  Дмитрівської сільської ради  нагадали громадянам  про безпеку у побуті

01 листопада фахівці Знам’янського МРВ Управління ДСНС України у Кіровоградській області разом з інспектором військово-облікового столу Дмитрівської сільської ради Л. Коваленко  провели роз’яснювальну роботу з мешканцями села Дмитрівка.

Під час відпрацювання житлового сектора працівники Знам’янського МРВ Управління ДСНС закликали громадян проявляти особливу пильність та обережність при користуванні обігрівачами, газовим і електричним обладнанням та устаткуванням. Необхідно стежити за їх справністю та не залишати без нагляду. Рятувальники нагадали  мешканцям, що несправне пічне опалення, використання саморобних електрообігрівачів – основні причини пожеж та загибелі людей на них. Зі свого боку громадяни зазначили, що у повсякденному житті намагаються не створювати небезпечних ситуацій у власному домі. На завершення рейду представники Служби порятунку  залишили громадянам застережні листівки з порадами щодо безпеки восени та взимку.

Тож, Шановні громадяни! Будьте обережні, бережіть своє життя! Якщо трапилась пожежа, не гаючи часу телефонуйте за номером «101».

 

 

Обережно — гриби!

Щоб запобігти отруєнню грибами:
•Купуйте гриби тільки у відведених для їх продажу місцях (магазинах, теплицях, спеціалізованих кіосках).

 • Збирайте і купуйте тільки відомі вам їстівні гриби.
  •Не збирайте гриби, які ростуть поблизу транспортних магістралей, на колишніх смітниках, у хімічно та радіаційно небезпечних зонах.
 • Уникайте невідомих грибів, особливо з циліндричною ніжкою, в основі якої є потовщення «бульба», оточене оболонкою; з пошкодженою поверхнею, старі, в’ялі, червиві або ослизлі; не збирайте пластинчаті види, оскільки отруйні гриби маскуються під них; уникайте «шампіньйонів» та «печериць», у яких пластинки нижньої поверхні капелюшка білого кольору.
 • Не куштуйте сирі гриби на смак.
  •Викидайте забруднену нижню частину ніжки гриба. Гриби обов’язково промивайте не менше трьох разів.
  •Дикорослі гриби підлягають кулінарній обробці у день збору, інакше в них утворюється трупна отрута.
 • Не рекомендується вживати гриби дітям, літнім людям та вагітним жінкам.

  Дотримання цих правил може зберегти ваше здоров’я та навіть життя, адже отруєння грибами досить складно піддається лікуванню.

 

 

 

 

 

З нагоди 281-ї річниці з Дня заснування села Дмитрівка рятувальники провели акцію «Запобігти.Врятувати.Допомогти.»

 

З нагоди 281-ї річниці з Дня заснування села Дмитрівка, Знам’янського району та з метою підвищення рівня обізнаності населення у сфері безпеки життєдіяльності, попередження виникнення надзвичайних подій, роз’яснення правильних дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій, а також популяризації професії рятувальника, формування активної життєвої позиції підростаючого покоління 30 вересня 2017 року на базі Дмитрівського сільського будинку культури проводилась акція «Запобігти.Врятувати.Допомогти.»

Під час проведення акції глядачам було продемонстровано гасіння умовної пожежі та надавання допомоги потерпілому, який опинився в осередку пожежі, роботу пожежного ствола, що може подавати компактні та розпиленні струмені води. Далі було проведено пізнавально-розважальну частину акції, переможці, якої були нагородженні призами.