Новини Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського ОЦЗ

 

 

Профорієнтаційна робота із учнівською молоддю

Навчальний рік для фахівців Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості розпочався з активної профорієнтаційної роботи, спрямованої на підвищення інформованості учнів зі світом професій. Систематична профорієнтаційна робота являється запорукою вдалого вибору професійного майбутнього учнівської молоді. Саме тому, фахівці Знам’янської міськрайонної філії постійно організують інтерактивні заходи, профорієнтаційні бесіди, зустрічі із шкільною молоддю, маючи на меті підвищення рівня знань учнів про світ професій та формування стійкої мотивації до набуття навичок, затребуваних на ринку праці.

Так, протягом  першої неділі вересня, спеціалістом міськрайонної філії було проведено профорієнтаційну співбесіду для учнівської молоді старших класів загальноосвітніх шкіл села Дмитрівка. Учнів було поінформовано про стан ринку праці міста та району, актуальні професії та спеціальності, що користуються попитом серед роботодавців.

За допомогою фахівця служби зайнятості, учні ознайомились із новими професіями, що є найбільш популярними в мережі Інтернет. Увагу дітей було акцентовано на інтернет — проекті «Моя кар’єра», за допомогою тестів, якого діти мають змогу визначитись зі своєю майбутньою професією чи спеціальністю.

 

 

Презентація  служби в  Національній поліції

З метою організації добору кандидатів на службу до Національної поліції 07 вересня 2018 року в приміщенні Знам’янського відділу поліції  відбулася презентація діяльності служби.

Під час проведення презентації старший інспектор сектору кадрового забезпечення Знам’янського відділу поліції  головного  управління Національної поліції в Кіровоградській області Ольга Мироненко презентувала діяльність служби та розповіла про можливість ознайомлення на сайті http://nabir.police.kg@gmail/com з переліком документів та умовами проходження конкурсного відбору. В ході активного діалогу вона відповіла на ряд запитань безробітних – потенційних працівників їх колективу.

Присутні отримали інформацію  про вакантні посади в Національній поліції  Кіровоградської області, а саме: поліцейський (за спеціалізаціями), поліцейський (інспектор) патрульної служби, слідчий, дільничний.

Захід  має на меті вибудувати довіру та встановити плідні стосунки між новою поліцією та громадянами, для яких вона працює і яких має захищати, підвищити обізнаність громадськості з таких питань, як зміна ролі поліції в рамках нового закону «Про Національну поліцію» та практичний вплив нововведень на щоденне життя громадян.

Ольга Мироненко детально ознайомила з умовами вступу до лав Національної поліції, зокрема, вимогами до претендентів, конкурсного відбору та реєстрації.

Під час заходу присутні були поінформовані про вимоги до кандидатів у нову патрульну поліцію, права та обов’язки патрульних поліцейських та їх екіпірування.

Продемонструвала шукачам роботи презентацію щодо умов проходження конкурсу, порядку подачі документів, вимог до претендентів.

У результаті проведеного заходу з 12 учасників – 3 особи зацікавилися запропонованими вакансіями,  отримали координати для можливого подальшого працевлаштування.

 

 

Офіційне працевлаштування в Україні чи закордоном – нюанси вибору

16 серпня 2018 року в приміщенні Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості відбувся інформаційний семінар на тему: «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці».

Окрім фахівців служби зайнятості до участі в заході було залучено представника відділу молоді, спорту та охорони здоров’я Знам’янського міськвиконкому – головного спеціаліста відділу Сугарея А.О. Він ознайомив учасників семінару з ризиками, пов’язаними з нелегальною роботою, в тому числі, закордоном. Зокрема, присутніх було поінформовано про такі поняття як: «торгівля людьми», форми та методи вербування, примусова експлуатація людини, стереотипи та реалії, з якими стикаються трудові мігранти за межами нашої країни, види шахрайських схем при працевлаштуванні за кордоном.

Учасники семінару активно обговорювали методи, форми та етапи вербування, найбільш розповсюджені шахрайські схеми, примушення людини до праці та причини, що цьому сприяють. Всі присутні на заході отримали вичерпну інформацію про те, як безпечно працевлаштуватись за кордоном, при цьому не ставши жертвою шахраїв.

Учасникам заходу було неодноразово наголошено про те, що працюючи неофіційно, працівник не може належним чином захистити свої права: право на нормальні умови роботи; на відпочинок; вихідні; право на виплати в разі втрати працездатності та інше. Таким чином, одним із основних обов’язків фахівців служби зайнятості є застереження та попередження шукачів роботи щодо небезпеки, яка може очікувати на них у разі нелегального працевлаштування як в Україні, так і за її межами.

По завершенню семінару, фахівець з профорієнтації ознайомила учасників семінару з актуальними вакансіями на ринку праці, переліком соціальних послуг та електронними сервісами служби зайнятості.

Підводячи підсумки проведеного заходу, всі присутні резюмували, що одним із найбільш безпечних і перспективних є офіційне працевлаштування саме на території рідної країни.

 

 

Завжди готові допомогти

Пошук роботи є одним із  найактуальніших питань сьогодення, а особливо гостро це питання постає перед особами, які повернулись з місць відбуття покарання.   Щоб допомогти даній категорії громадян,  спеціалістом Знам’янської міськрайонної  філії Кіровоградського обласного центру зайнятості була проведена зустріч з особами , які повернулись з місць позбавлення волі. Сама співбесіда  відбулась  в приміщенні Знам’янського міськрайонного відділу пробації. Під час співбесіди, учасники мали змогу отримати інформацію про послуги, що надаються службою зайнятості, в тому числі про:

  • можливість проходження професійного навчання, в тому числі і шляхом отримання ваучера для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці;
  • можливість отримання професійних консультацій, складання резюме, тестування, профінформаційних послуг, ознайомлення з нормативними документами, що стосуються законодавства про зайнятість;
  • порядок перебування на обліку, у випадку відсутності підходящої роботи.

Учасники заходу були ознайомлені з актуальними вакансіями, цікавились переліком підприємств, які функціонують на території міста та району. Було наголошено на перевагах саме легального працевлаштування.

Дехто із учасників – особи, які вчинили багато помилок в своєму житті, порушили закон та відбули за це покарання, мають проблеми в сім’ях, непрості стосунки з рідними, наприкінці зустрічі отримали надію, що вони не одинокі в цьому світі. Не звертаючи увагу на їх минулий негативний досвід, все ж таки є установи соціального спрямування, які готові їм прийти на допомогу, працевлаштувати і зробити гідний крок до кращого життя.

 

 

 

Співпраця щодо працевлаштування та забезпечення осіб з інвалідністю

17 липня у Знам’янській міськрайонній філії відбувся круглий стіл на тему: «Співпраця щодо працевлаштування та забезпечення осіб з інвалідністю».
На захід були запрошені представники влади, соціальні партнери, роботодавці. Відкриття даного заходу розпочала директор ЦЗ Людмила Компанієць, яка ознайомила учасників з основними напрямками роботи служби зайнятості щодо вирішення питання працевлаштування людей з інвалідністю, проблемами та перспективами роботи з цією категорією осіб. Також повідомила присутнім про послуги, які цього річ надавалися в міськрайонній філії для осіб з інвалідністю. Олена Баланенко, начальник відділу активної підтримки безробітних детально розповіла про профорієнтаційні заходи, які проводяться в Знам’янській філії, скерування на професійне навчання, одноразову виплату допомоги з безробіття для започаткування власної справи, видачу ваучерів. Вікторія Саржевська, начальник відділу взаємодії з роботодавцями акцентувала, щодо стимулювання працевлаштування громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці,розповіла про компенсацію єдиного внеску роботодавцям, які забезпечать роботою безробітних з особливими потребами.
До обговорення долучилися представники управління соціального захисту населення Знам’янської РДА та Знам’янського міськвиконкому, територіальні центри надання послуг населенню міста та району, роботодавці : Центр механізації колійних робіт, Дитячий-будинок інтернат, Психоневрологічний інтернат, відділ освіти Знам’янської РДА, які окреслили основні орієнтири роботи в напрямку соціального захисту вразливих категорій та можливості створення нових робочих місць.
Підсумком круглого столу було прийняття рекомендацій та пропозицій щодо подальшої співпраці усім соціальним інституціям, які дотичні до надання послуг інвалідам.
На завершення директор центру зайнятості Л. Компанієць подякувала присутнім за активність, побажала здоров’я, добробуту, миру та успіхів на професійній ниві.

 

 

 

 

У День Національної поліції у Знам’янці безробітні запрошували на службу

 

Сьогодні, 4 липня, на Знам’янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області в приміщенні Знам’янської міськрайонної філії обласного центру зайнятості відбувся міні-ярмарок вакансій.

Для безробітних громадян презентував установу начальник сектору кадрового забезпечення Знам’янського відділу поліції головного управління Національної поліції в області Сергій Пащенко. Він  повідомив, що сьогодні місцева поліція потребує укомплектування вакантних посад: поліцейський (за спеціалізаціями), поліцейський (інспектор) патрульної служби, слідчий, дільничний. Детально зупинився на  обов’язках цих працівників, можливості проходження професійного навчання за міжнародними стандартами, кар’єрного росту та ін.

Також С.Пащенко ознайомив безробітних з етапами відбору до Національної поліції України, з вимогами та основними принципами, на яких будується діяльність поліцейського. У ході зустрічі, на вимогу безробітних, були висвітлені питання соціального і матеріального забезпечення дільничних офіцерів та слідчих.

Крім того, учасниками зустрічі були підняті питання щодо прийняття на зазначені посади жінок та питання про рівень фізичної і психологічної підготовки. В заключній частині презентації всім бажаючим було запропоновано заповнити анкету для участі у конкурсному відборі на службу в Національній поліції України.

 Під час заходу здійснювалася й трансляція презентаційних відеоматеріалів щодо проходження служби в  Національній поліції, під час перегляду яких присутні ставили чимало запитань та отримали вичерпні кваліфіковані відповіді.

 Зустріч відбулася у форматі інтерактивного спілкування. У результаті проведеного міні-ярмарку з 9 учасників – 2 особи зацікавилися запропонованими вакансіями, заповнили відповідні анкети та отримали координати для можливого подальшого працевлаштування.

 

 

«Профорієнтаційне літо»

 

З початком літа розпочали свою діяльність пришкільні літні табори і фахівцями з профорієнтації Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості було проведено плідну роботу з учнівською молоддю районних шкіл. Дітлахи, які перебували в  літніх таборах мали змогу прийняти участь у низці профорієнтаційних заходів, в тому числі і з елементами інтерактиву. Завдяки активній участі, дітлахи ознайомились зі світом професій, розширивши своє уявлення про популярні професії  і спеціальності, а також  мали змогу отримати інформацію щодо професій майбутнього.

Учасники заходу отримали інформацію про послуги, що надаються службою зайнятості, в тому числіі для учнівської молоді, а також дізнались про основні завдання служби зайнятості щодо професійної орієнтації молоді.

Значну увагу було приділено діяльності служби зайнятості щодо організації та проведення профорієнтаційних заходів для учнівської молоді, співпраці з педагогічними працівниками, проведенні Днів профорієнтації, Днів кар’єри для учнівської молоді. Діти отримали актуальну інформацію про стан ринку праці м.Знам’янки та Знам’янського району, їх було ознайомлено з вакансіями, актуальними на даний час.

Спільно із соціальними партнерами, зокрема, – районним ЦСССДМ, фахівцями Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського ОЦЗ було охоплено переважну більшість шкіл Знам’янського району.

Також, всіх присутніх було проінформовано і про таку форму профорієнтаційної роботи як використання в профорієнтаційних цілях профорієнтаційних терміналів.

 

 

 

 

 

 

 

Відбулося засідання круглого столу.

 

У приміщенні Знам’янського міськрайонного центру зайнятості нещодавно відбулося засідання круглого столу з питання організації громадських та інших робіт тимчасового характеру і джерел їх фінансування, в якому взяли участь представники сільських рад району, ТОВ «Споруда-2017», ТОВ «Зерностандарт», ТОВ «Соя Ойл». Головною метою круглого столу стало питання нового підходу до організації громадських та інших робіт тимчасового характеру відповідно до ст. 31 Закону України «Про зайнятість населення».

Відкрила засідання начальник відділу взаємодії з роботодавцями центру зайнятості В.Саржевська, яка зазначила, що залучення безробітних до громадських та інших видів тимчасових робіт є однією з дієвих форм активної підтримки безробітних. Вони підтримують мотивацію та інтерес до праці у незайнятих громадян, забезпечують додатковий дохід до сімейного бюджету, стимулюють пошуки постійних заробітків. Водночас значну вигоду від таких робіт мають сільські територіальні громади. Ті, хто тимчасово опинився без роботи, впорядковують громадські місця населених пунктів, працюють на об’єктах соціальної сфери. Також вона ознайомила присутніх із Порядком організації громадських та інших робіт тимчасового характеру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013р. № 175 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ №541 від 29.07.2015 року, з Примірною формою договору про організацію громадських робіт та фінансування їх організації, затверджену наказом Міністерства соціальної політики від 28.03.2013 року №159 та з порядком проведення тимчасових робіт при потребі роботодавця. Зазначила, що дані роботи виконують безробітні, які перебувають на обліку в центрі зайнятості та при цьому не потрібно залучати до робіт постійних працівників.

По закінченню круглого столу В.Саржевська  зазначила, що сподівається на подальшу взаємовигідну співпрацю центру зайнятості з підприємствами, організаціями та установами, адже тимчасові роботи організовуються на замовлення роботодавців, місцевих громад, просто на потребу дня і до знаменних дат. Але їх мета завжди була і залишається благородною – щоб чистими і ошатними були населені пункти району, всюди і скрізь панували лад і порядок.