Новини міськрайонного центру зайнятості

 

Компенсація роботодавцям єдиного внеску

Роботодавці, які працевлаштовують зареєстрованих безробітних з числа недостатньо конкурентоспроможних на ринку праці громадян (наприклад, один з батьків або особа, яка їх замінює, і має на утриманні дітей віком до шести років; молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу, тощо) на нові робочі місця, а також суб’єкти малого підприємництва, які за направленням центру зайнятості працевлаштовують зареєстрованих безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності строком не менш ніж на два роки, мають право на компенсацію єдиного соціального внеску.

Порядок компенсації роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2013 р. за № 347.

Цей Порядок визначає механізм виплати компенсації фактичних витрат роботодавця на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування осіб, яким надано статус безробітного, на нові робочі місця.

Для отримання компенсації роботодавці протягом двох місяців з дня працевлаштування безробітного подають до центру зайнятості заяву довільної форми та довідку за встановленою формою. Центр зайнятості перевіряє подані роботодавцем відомості та протягом п’яти робочих днів приймає рішення про виплату компенсації.

У разі, коли роботодавець має заборгованість зі сплати єдиного чи страхових внесків,визнаний у встановленому порядку банкрутом або стосовно нього порушено справу про банкрутство, компенсація не виплачується.

Компенсація виплачується за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття протягом одного року з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного.

Перераховується компенсація роботодавцю до 30 числа місяця, наступного за місяцем подання звітності до органів Державної фіскальної служби України. За більш детальною інформацією звертайтесь до центру зайнятості за адресою: м.Знам’янка, вул. Чайковського,13-А або за телефонами: 2-11-67,2-37-80,2-24-43.

 

 

Служба в Національній поліції – крок до успішної кар’єри

24 травня 2018 року для студентської молоді Знам’янського професійного ліцею та ПТУ №12 співробітниками Національної поліції спільно із представником служби зайнятості було проведено презентацію роботодавця.

Під час заходу, представник обласного Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області О. Кравець ознайомив слухачів із особливостями служби в поліції, зокрема, на посадах середнього та молодшого посадового складу та поінформував про вимоги до посади, умови праці, рівень заробітної плати та перспективи кар’єрного росту.

Начальник сектору кадрового  забезпечення Знам’янського відділу поліції С. Пащенко спільно зі старшим інспектором О. Мироненко, поінформували учасників заходу про умови та етапи проходження конкурсу на посаду поліцейського. Студентам було презентовано ряд посад середнього та молодшого посадового складу, які потребують укомплектування. Так, серед посад молодшого посадового складу, вакансії є:

  • Поліцейський з логістики, обліку та збереження речових доказів і озброєння;
  • Поліцейський ізолятора тимчасового тримання;
  • Поліцейський сектора регулювання патрульної поліції та ін..

Серед посад середнього посадового складу це:

  • Оперуповноважений;
  • Слідчий;
  • Дільничий.

Під час заходу Є. Гловацький – т.в.о. інспектора з ювенальної превенції Знам’янського відділу поліції поінформував учасників заходу про небезпечність правопорушень та відповідальність за їх вчинення, у тому числі неповнолітніми особами.

Щоб остаточно впевнитись в правильності свого вибору та більш детально ознайомитись із переліченими посадами, фахівець Знам’янського МРЦЗ Л. Базюк запропонувала всім бажаючим з числа присутніх, пройти психологічне тестування.

 

 

 

Плідна співпраця з Локомотивним депо

За ринкових відносин якісний підбір персоналу є однією з найважливіших складових успіху діяльності будь-якого підприємства, установи, організації. Можна навести чимало прикладів, коли вирішальне значення для реалізації планів і проектів підприємства має вдало підібраний персонал.

Саме тому, впродовж багатьох років Знам’янський міськрайонний центр зайнятості , як посередник між шукачами роботи та роботодавцями, тісно співпрацює з ними в напрямку стабілізації та поліпшення ситуації на ринку праці, постійно розширюючи спектр послуг та впроваджуючи нові форми і методи взаємодії. Для кожного центру зайнятості якісний підбір необхідних працівників на замовлення роботодавців з врахуванням особливостей та вимог конкретного підприємства став важливою та невід’ємною частиною їх діяльності.

Так, протягом 2017 року на  одному із найбільш ринкоутворюючих підприємств залізничного транспорту міста Локомотивному депо Знам’янка  виникла нагальна потреба  у кваліфікованих працівниках за великою кількістю професій- це і слюсарі з ремонту рухомого складу, слюсарі –електрики, помічники машиністів, паяльщики, токарі, тощо. Фахівцями відділу по роботі з роботодавцями центру зайнятості було докладено максимум зусиль по підбору осіб за цими професіями. Всього з початку 2018 року Локомотивним депо було подано до Знам’янського міскрайонного центру зайнятості 81 вакансію, з яких укомплектовано 30 вакансій . Шляхи задоволення кадрових потреб роботодавця є різними- це і участь помічника начальника з кадрових питань Осіпенка Г.В. у ярмарках та міні-ярмарках вакансій, у засіданнях круглих столів та ділових зустрічах з керівництвом центру зайнятості, онлайн-співбесіди з претендентами на роботу.

З метою задоволення потреб роботодавця та ефективного укомплектування вакансій 23 травня 2018 року було проведено День відкритих дверей роботодавця. У заході взяли участь 15 осіб з числа безробітних, які перебувають на обліку у Знам’янському МРЦЗ, учні професійно-технічного училища №12, фахівці відділу взаємодії з роботодавцями Знам’янського МРЦЗ та представники Локомотивного депо. В ході заходу помічник начальника відділу кадрів Н. Радінович ознайомила шукачів роботи з наявними вакансіями, вимогами до них, з умовами праці на підприємстві та запросила присутніх до цікавої змістовної екскурсії по ремонтних цехах підприємства, яку провів майстер Локомотивного депо А.Суханов. З кожним безробітним, хто зацікавився пропозицією роботодавця, було проведено індивідуальну співбесіду під час якої обговорювалися вимоги  до претендентів на вільні робочі місця. За результатами проведеного заходу, три особи виявили бажання працевлаштуватися, вони були запрошені до відділу кадрів для подачі необхідних документів, також шукачі роботи були запрошені до центру зайнятості для отримання направлення на роботу.

 

 

Фінансова обізнаність для впевненого майбутнього

22 – 23 травня 2018 року в приміщенні Знам’янського міськрайонного центру зайнятості за узгодженням з Кіровоградською асоціацією «Громадські ініціативи» та в рамках проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» відбувся тренінг на тему: «Фінансова обізнаність для впевненого майбутнього». Захід проводили тренери МБФ «Український жіночий фонд» Лук’янцева Л. Ю. та Тернавський В.С. Основна мета тренінгу – відпрацювання навичок ефективної фінансової поведінки для свого впевненого матеріального добробуту. Основна цільова аудиторія – це особи, які опинилися у скрутних життєвих обставинах, тому на захід були запрошені шукачі роботи Знам’янського міськрайонного центру зайнятості з числа малозабезпечених осіб, багатодітних сімей, особи з інвалідністю, які не можуть на рівних конкурувати на ринку праці та мають певні фінансові труднощі.

Учасники тренінгу отримали інформацію, як управляти власними грошима, що таке бюджет і навіщо він потрібен, як розпоряджатися щомісячними доходами та планувати витрати. Зацікавлення у аудиторії викликала абетка прав споживача. На заході також були дані поради, як уникнути фінансового шахрайства, розглядалися питання про фінансові послуги з підвищеним фінансовим ризиком, про фінансові піраміди та афери.

Другого дня роботи тренінгу учасники розглядали способи більш ефективного управління власними коштами, розвивали нові фінансові звички, спрямовані на збільшення доходів, ставили фінансові цілі на різних життєвих етапах.

На тренінгу активно обговорювалася система пенсійного забезпечення та її рівні. Учасники заходу отримали інформацію про недержавні пенсійні фонди, на які варто також звернути увагу, як оформити пенсію.

На заході також було порушене питання про активну участь кожної людини у житті громади та взаємна користь від такого співробітництва.

Учасникам тренінгу отримали буклети, пам’ятки про фінансову безпеку та застереження від фінансових афер.

Тренінг «Фінансова обізнаність для впевненого майбутнього» є прямим  підтвердженням того, що кожна  людина має право  та може досягти гідного фінансового статку, але слід докласти власних зусиль бути більш наполегливим, активним, дієвим, знати та вміти користуватися своїми правами, захищати свої фінансові інтереси. Саме цю ідею винесли учасники заходу, які з вдячністю обговорювали з тренерами індивідуальні програми поліпшення власного матеріального становища.

 

 

«Професійна орієнтація – крок до успішного майбутнього»

 

Минулого тижня фахівці з профорієнтації Знам’янського МРЦЗ провели плідну роботу з учнівською молоддю міста та району, залучивши до заходів як старшокласників (Філія «Дмитрівська ЗОШ №2»), так для учнів восьмих класів НВК «Знам’янська ЗШ №3-гімназія». Для учнів було проведено ряд профорієнтаційних заходів, в тому числі і з елементами інтерактиву, які мали на меті не лише ознайомити молодь зі світом професій, але й допомогти учнів у визначенні свого професійного майбутнього.

Приймаючи участь у заході, учні мали змогу отримати інформацію про послуги, що надаються службою зайнятості, в тому числіі для учнівської  молоді, а також дізнатись про основні завдання служби зайнятості щодо професійної орієнтації молоді.

Акцентовано увагу на роботі Знам’янського МРЦЗ щодо організації та проведення профорієнтаційних заходів для учнівської молоді шкіл, співпраці з педагогічними працівниками, проведенні, Днів профорієнтації, Днів кар’єри для учнівської молоді. Діти отримали актуальну інформацію про стан ринку праці Знам’янського району, їх було ознайомлено з вакансіями, що є актуальними на даний час.

Проінформовано і про таку форму профорієнтаційної роботи як використання в профорієнтаційних цілях профорієнтаційних терміналів.

 

 

Відбулося засідання  координаційного комітету  сприяння зайнятості населення.

 

Нещодавно у Знам’янському міськрайонному центрі зайнятості відбулось чергове засідання координаційного комітету сприяння зайнятості населення. В роботі координаційного комітету взяли участь представники Знам’янської райдержадміністрації, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, представник асоціації фермерів та приватних землевласників Знам’янського району, профспілки, роботодавці: ДП «Чорноліське лісове господарство», філія «Знам’янський райавтодор», ПП «Ареал». В ході даного заходу були розглянуті і обговорені питання щодо масового вивільнення працівників в результаті реорганізації Знам’янської центральної районної лікарні шляхом приєднання до комунального закладу «Знам’янська міська лікарня ім.. А.В. Лисенка»• та про працевлаштування найманих працівників за договорами цивільно-правового характеру.
Особливу увагу було приділено масовому вивільненню працівників Знам’янської центральної районної лікарні в результатті об’єднання із міською лікарнею ім.. Лисенка, подальшої долі людей, їх працевлаштуванню. Головний лікар І. Муравський повідомив, що за попередніми розрахунками вивільнення працівників відбудеться у другій половині серпня . Буде скорочено середній та молодший медичний персонал. На даний час керівництво міської лікарні готове запропонувати вивільнюваним працівникам інші посади, за згодою. 
Н. Пащенко – головний державний інспектор управління Держпраці у Кіровоградській області – ознайомила присутніх про стан працевлаштування найманих працівників серед роботодавців району за договорами ЦПХ. 
За результатами засідання координаційного комітету сприяння зайнятості були прийняті рішення:

 -Знам’янській центральній районній лікарні надати до центру зайнятості розгорнутий список  осіб, звільнення яких планується;

-центру зайнятості забезпечити надання комплексу соціальних послуг у розв’язанні проблем роботи із трудовим колективом в ситуації запланованого вивільнення працівників та  проводити серед роботодавців роз’яснювальну роботу щодо дотримання законодавства про працю та щодо дотримання вимог чинного законодавства у разі працевлаштування найманих працівників за договорами ЦПХ.

Під час зустрічі були обговорені питання  щодо  подальшої співпраці в плані сприяння зайнятості населення, взаємообміну корисною та дієвою інформацією.

 

 

 

 

 

«Декада профорієнтаційних майстер-класів для молоді – крок за кроком до професійного успіху»

 

17 квітня 2018 року стартувала Декада профорієнтаційних майстер-класів для молоді. В Знам’янському центрі зайнятості декада розпочалась з професіографічної екскурсії для учнів восьмих класів НВК «Знам’янська ЗШ №3-гімназія», до міської Пожежно-рятувальної частини. Під час екскурсії, учні мали змогу ознайомитись з пожежною технікою, приміряти на себе спеціальні костюми, спробувати себе на спортивному майданчику, де проводять свої тренування рятівники. Рятівники охоче розповідали про свою роботу, життєві ситуації, що траплялись з ними під час виконання службових обов’язків.

Не залишились поза увагою і учні району. Так, для дітей ОНЗ «Мошоринська ЗОШ», було проведено екскурсію на елеватор компанії «Рос Агро». Під час екскурсії, директор підприємства ознайомив учасників із основними спорудами та приладами, що використовуються на елеваторі, розповів про принципи їх роботи та про технологічний процес сушіння і зберігання зерна. Також, під час екскурсії, учнівській молоді було презентовано ряд професій, необхідних для роботи на елеваторі.

Низка профорієнтаційних заходів з елементами інтерактивну було проведено для учнівської молоді Знам’янської спецшколи-інтернату. Діти мали змогу ознайомитись з  професіями майбутнього, отримати інформацію про рідкісні та незвичайні професії тощо.

Для студентської молоді нашого міста, представленої Знам’янським професійним ліцеєм та Професійно-технічним училищем №12 було проведено тематичні семінари з техніки пошуку роботи, під час яких молодь мала змогу ознайомитись з основами складання резюме та проведенням співбесіди з роботодавцем.

 

 

 

 

 

Запровадження нових сучасних сервісів Державної служби зайнятості.

 

Протягом 2017 року державною службою зайнятості було запроваджено сучасні сервіси, які значно спрощують доступ до послуг Служби, в тому числі через електронні сервіси. Це і електронна черга, послуга  відео-резюме та онлайн-співбесіди безробітних з роботодавцями та інші.  Значним досягненням 2017 року стало відкриття «гарячої лінії» Державної служби зайнятості. Відтепер за єдиним безкоштовним номером (0 800 50 99 66) можна отримати відповіді на питання стосовно реєстрації в центрі зайнятості, отримання послуг та інші консультації.

З метою підвищення прозорості у діяльності  служби зайнятості з 1 лютого 2018 року запрацював новий формат веб-сайту державної служби зайнятості та відповідно Кіровоградського регіонального  центру зайнятості  під назвою «Єдине соціальне середовище зайнятості».

Що стосується  основних пріоритетів та завдань служби зайнятості на 2018 рік, то  велика увага приділятиметься профорієнтаційній роботі, що передбачає осучаснення технології надання профорієнтаційних послуг та впровадження Інтернет-платформи державної служби зайнятості з профорієнтації.

Водночас  в роботу служби зайнятості України,  з метою прискорення процесу працевлаштування осіб, які прагнуть отримати роботу, та виявлення тих осіб, які перебувають у стані ризику довготривалого безробіття,  запроваджено процедуру профілювання зареєстрованих безробітних, а  також запроваджено соціальний супровід за підходом кейс-менеджмент, який  передбачає оцінку ситуації та потреб безробітного, який звернувся до служби зайнятості та не здатний на рівних умовах конкурувати на ринку праці, визначення цілей та планування заходів задля їх досягнення, моніторинг  та оцінювання результатів роботи.

 

 

 

Відбулося засідання круглого столу.

 

У приміщенні Знам’янського міськрайонного центру зайнятості нещодавно відбулося засідання круглого столу з питання організації громадських та інших робіт тимчасового характеру і джерел їх фінансування, в якому взяли участь представники сільських рад району, ТОВ «Споруда-2017», ТОВ «Зерностандарт», ТОВ «Соя Ойл». Головною метою круглого столу стало питання нового підходу до організації громадських та інших робіт тимчасового характеру відповідно до ст. 31 Закону України «Про зайнятість населення».

Відкрила засідання начальник відділу взаємодії з роботодавцями центру зайнятості В.Саржевська, яка зазначила, що залучення безробітних до громадських та інших видів тимчасових робіт є однією з дієвих форм активної підтримки безробітних. Вони підтримують мотивацію та інтерес до праці у незайнятих громадян, забезпечують додатковий дохід до сімейного бюджету, стимулюють пошуки постійних заробітків. Водночас значну вигоду від таких робіт мають сільські територіальні громади. Ті, хто тимчасово опинився без роботи, впорядковують громадські місця населених пунктів, працюють на об’єктах соціальної сфери. Також вона ознайомила присутніх із Порядком організації громадських та інших робіт тимчасового характеру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013р. № 175 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ №541 від 29.07.2015 року, з Примірною формою договору про організацію громадських робіт та фінансування їх організації, затверджену наказом Міністерства соціальної політики від 28.03.2013 року №159 та з порядком проведення тимчасових робіт при потребі роботодавця. Зазначила, що дані роботи виконують безробітні, які перебувають на обліку в центрі зайнятості та при цьому не потрібно залучати до робіт постійних працівників.

По закінченню круглого столу В.Саржевська  зазначила, що сподівається на подальшу взаємовигідну співпрацю центру зайнятості з підприємствами, організаціями та установами, адже тимчасові роботи організовуються на замовлення роботодавців, місцевих громад, просто на потребу дня і до знаменних дат. Але їх мета завжди була і залишається благородною – щоб чистими і ошатними були населені пункти району, всюди і скрізь панували лад і порядок.

 

 

 

 

 

Безробітні Кіровоградщини мають змогу безкоштовно опанувати манікюрне мистецтво.

Центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості допомагають безробітним зайняти своє місце на ринку праці. Так, безробітні, які перебувають на обліку в центрі зайнятості  мають можливість здобути у Дніпропетровському ЦПТО ДСЗ професію манікюрника.

Манікюрник – кваліфікований робітник, який виконує роботи з гігієнічного очищення та догляду нігтів і  шкіри рук, корекцію нігтів, їх нарощування, художній розпис, декоративне оздоблювання за допомогою сучасних технологій, надає  клієнтам допомогу при виборі форми нігтів, кольору лаку, виду розпису.

Бути спеціалістом з нігтьового дизайну – цікаво і прибутково. Доглянуті руки і красиві нігті додають впевненості у собі, а невимушене спілкування завжди приноситиме радість тим, хто полюбляє працювати з людьми. Тому той, хто вирішить присвятити себе творчій професії майстра манікюру, має усі шанси як для професійного розвитку, так і для забезпечення себе сталими заробітками.

Саме тому, для бажаючих отримати професію манікюрника, за сприяння  центру зайнятості з 16 січня поточного року на базі Дніпропетровського ЦПТО ДСЗ розпочинається професійне навчання групи безробітних за зазначеною професією. Термін навчання – 3 місяці.

Також, у Дніпропетровському центрі професійно-технічної освіти усі бажаючі шукачі роботи можуть здобути такі професії: касир в банку, продавець непродовольчих товарів, електрогазозварник, контролер-касир, стропальник.

Умови направлення на навчання: 

  • повна загальна середня або професійно-технічна освіта;
  • повноліття (не менше 18 років);
  • медична довідка з допуском до професії.

 

Якщо вас зацікавила професія «манікюрник» або ж інші зазначені професії», за більш детальною інформацією звертатись до Знам’янського міськрайонного центру зайнятості за адресою: м. Знам’янка вул. Чайковського,13А або  за телефонами:

2-0031.