Новини міськрайонного центру зайнятості

 

 

 

Профорієнтаційний урок у Трепівській ЗОШ

На сьогоднішній день професійна орієнтація населення, зокрема, учнівської молоді, є одним із пріоритетних напрямків державної політики зайнятості. Державною службою зайнятості у сфері професійної орієнтації запроваджено проект — “Мотиваційний термінал розвитку зацікавленості до професійного самовизначення”, що надає унікальну можливість отримувати актуальну, корисну і цікаву інформацію безпосередньо в приміщені школи.

“Мотиваційні термінали”, на території міста Знам’янки та Знам’янського району встановлені у дев’ятнадцятьох школах. За короткий період часу роботи, вони стали незамінними помічниками педагогічних працівників, школярів та їх батьків.

Так, 16 березня 2018 року було проведено профорієнтаційний урок з учнями старших класів Трепівської ЗОШ. Під час проведення профорієнтаційного уроку зі школярами, було акцентовано увагу на тестування, які можна пройти, скориставшись терміналом, ознайомлено учнівську молодь з актуальними на ринку праці професіями, висвітлено питання новітніх професій, та професій, що є зникаючими на ринку праці.

Також, у рамках проведення заходу, учнів поінформовано про світ професійної  праці, вимоги та особливості  сучасного  ринку праці; про типові помилки при виборі  професії.

Наприкінці  зустрічі, молоді люди отримали інформацію  про послуги, які надає служба зайнятості, її можливості щодо сприяння працевлаштуванню молоді  та  поради щодо  уникнення  помилок  при  виборі свого професійного майбутнього. 

 

 

 

 

У Знам’янському міськрайонному центрі зайнятості 15 березня 2018 року було проведено Ярмарок вакансій.

На Ярмарок вакансій було запрошено 6  роботодавців , серед яких  представники  Локомотивного депо, Експлуатаційного вагонного депо, Управління газового господарства, ТДВ «Колос», ТОВ «Знам’янське хлібоприймальне підприємство», Військомата.

Роботодавцями були  представлені вакансії: слюсар з ремонту рухомого складу, електрогазозварник, слюсар-електромонтажник, машиніст поїзда, помічник машиніста, прибиральник території, оглядач вагонів, слюсар –ремонтник, слюсар з експлуатації та ремонту газового обладнання та підземних газопроводів, охоронник, свинар. Представником  військового комісаріату надана інформація щодо строкової та контрактної служби в збройних силах України.  Загалом захід відвідало більше 40 шукачів роботи,  направлення на працевлаштування отримали  дві особи  в Локомотивне депо, а дві особи згодилися на відвідування військомату для проходження контрактної служби.

 

 

Запровадження нових сучасних сервісів Державної служби зайнятості.

 

Протягом 2017 року державною службою зайнятості було запроваджено сучасні сервіси, які значно спрощують доступ до послуг Служби, в тому числі через електронні сервіси. Це і електронна черга, послуга  відео-резюме та онлайн-співбесіди безробітних з роботодавцями та інші.  Значним досягненням 2017 року стало відкриття «гарячої лінії» Державної служби зайнятості. Відтепер за єдиним безкоштовним номером (0 800 50 99 66) можна отримати відповіді на питання стосовно реєстрації в центрі зайнятості, отримання послуг та інші консультації.

З метою підвищення прозорості у діяльності  служби зайнятості з 1 лютого 2018 року запрацював новий формат веб-сайту державної служби зайнятості та відповідно Кіровоградського регіонального  центру зайнятості  під назвою «Єдине соціальне середовище зайнятості».

Що стосується  основних пріоритетів та завдань служби зайнятості на 2018 рік, то  велика увага приділятиметься профорієнтаційній роботі, що передбачає осучаснення технології надання профорієнтаційних послуг та впровадження Інтернет-платформи державної служби зайнятості з профорієнтації.

Водночас  в роботу служби зайнятості України,  з метою прискорення процесу працевлаштування осіб, які прагнуть отримати роботу, та виявлення тих осіб, які перебувають у стані ризику довготривалого безробіття,  запроваджено процедуру профілювання зареєстрованих безробітних, а  також запроваджено соціальний супровід за підходом кейс-менеджмент, який  передбачає оцінку ситуації та потреб безробітного, який звернувся до служби зайнятості та не здатний на рівних умовах конкурувати на ринку праці, визначення цілей та планування заходів задля їх досягнення, моніторинг  та оцінювання результатів роботи.

 

 

Як здобути професію своєї мрії – нюанси вибору

 

В наш час світ професій дуже різноманітний, а попит на них – мінливий, тому й не дивно, що учні часто не можуть визначитись зі своїм професійний майбутнім. Щоб проінформувати молодь про актуальні на ринку праці професії та допомогти учням із вибором, спеціалістами Знам’янського центру зайнятості для старших класів Суботцівської ЗОШ було проведено профорієнтаційну співбесіду. В процесі спілкування учні не тільки отримали багато корисної інформації про популярні професії, а й цікавились навчальними закладами, в яких можна здобути омріяну освіту, підприємствами та організаціями, до яких можливо працевлаштуватись після закінчення навчання.

Значну увагу було приділено питанню послуг, що надаються міськрайонним центром зайнятості як незайнятому населенню, так і безробітним громадянам, які офіційно перебувають на обліку в службі.

 

Відбулося засідання круглого столу.

 

У приміщенні Знам’янського міськрайонного центру зайнятості нещодавно відбулося засідання круглого столу з питання організації громадських та інших робіт тимчасового характеру і джерел їх фінансування, в якому взяли участь представники сільських рад району, ТОВ «Споруда-2017», ТОВ «Зерностандарт», ТОВ «Соя Ойл». Головною метою круглого столу стало питання нового підходу до організації громадських та інших робіт тимчасового характеру відповідно до ст. 31 Закону України «Про зайнятість населення».

Відкрила засідання начальник відділу взаємодії з роботодавцями центру зайнятості В.Саржевська, яка зазначила, що залучення безробітних до громадських та інших видів тимчасових робіт є однією з дієвих форм активної підтримки безробітних. Вони підтримують мотивацію та інтерес до праці у незайнятих громадян, забезпечують додатковий дохід до сімейного бюджету, стимулюють пошуки постійних заробітків. Водночас значну вигоду від таких робіт мають сільські територіальні громади. Ті, хто тимчасово опинився без роботи, впорядковують громадські місця населених пунктів, працюють на об’єктах соціальної сфери. Також вона ознайомила присутніх із Порядком організації громадських та інших робіт тимчасового характеру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013р. № 175 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ №541 від 29.07.2015 року, з Примірною формою договору про організацію громадських робіт та фінансування їх організації, затверджену наказом Міністерства соціальної політики від 28.03.2013 року №159 та з порядком проведення тимчасових робіт при потребі роботодавця. Зазначила, що дані роботи виконують безробітні, які перебувають на обліку в центрі зайнятості та при цьому не потрібно залучати до робіт постійних працівників.

По закінченню круглого столу В.Саржевська  зазначила, що сподівається на подальшу взаємовигідну співпрацю центру зайнятості з підприємствами, організаціями та установами, адже тимчасові роботи організовуються на замовлення роботодавців, місцевих громад, просто на потребу дня і до знаменних дат. Але їх мета завжди була і залишається благородною – щоб чистими і ошатними були населені пункти району, всюди і скрізь панували лад і порядок.

 

 

Виїзна акція центру зайнятості для жителів села Богданівка

На днях спеціалістами Знам’янського міськрайонного центру зайнятості була проведена виїзна акція для жителів села Богданівка.

Мета заходу  —  активізація роботи з надання  допомоги у пошуку роботи та підвищенні  конкурентоспроможності на ринку праці, посилення взаємодії влади і громадськості у вирішенні проблем зайнятості населення. Розгортання  профорієнтаційної та інформаційно-просвітницької роботи серед населення, забезпечення доступності населення до профорієнтаційних технологій, відповідно до потреб кожної вікової та соціальної групи клієнтів.

У заході взяли участь спеціалісти Знам’янського міськрайонного центру зайнятості, секретар Богданівської сільської ради Т.Панасюк, фахівці сільської ради, представники дошкільних та учбових закладів, зайняте та незайняте населення села.

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями В. Саржевська ознайомила бажаючих із соціальними послугами, які надає центр зайнятості населенню та роботодавцям, надала інформацію про вакансії, можливості отримання нової професії, започаткування власної справи на селі. Особливо присутні  зацікавилась можливістю  здобуття освіти на базі вже  здобутого освітньо-кваліфікаційного рівня, перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями згідно з пріоритетними видами економічної діяльності, тобто отримання ваучера на навчання. З цього питання детально проінформувала присутніх та надала відповіді на питання О.Баланенко – начальник відділу активної підтримки безробітних.

 Всі учасники заходу отримали роздаткові матеріали щодо послуг служби зайнятості.

 

 

 

 

Безробітні Кіровоградщини мають змогу безкоштовно опанувати манікюрне мистецтво.

Центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості допомагають безробітним зайняти своє місце на ринку праці. Так, безробітні, які перебувають на обліку в центрі зайнятості  мають можливість здобути у Дніпропетровському ЦПТО ДСЗ професію манікюрника.

Манікюрник – кваліфікований робітник, який виконує роботи з гігієнічного очищення та догляду нігтів і  шкіри рук, корекцію нігтів, їх нарощування, художній розпис, декоративне оздоблювання за допомогою сучасних технологій, надає  клієнтам допомогу при виборі форми нігтів, кольору лаку, виду розпису.

Бути спеціалістом з нігтьового дизайну – цікаво і прибутково. Доглянуті руки і красиві нігті додають впевненості у собі, а невимушене спілкування завжди приноситиме радість тим, хто полюбляє працювати з людьми. Тому той, хто вирішить присвятити себе творчій професії майстра манікюру, має усі шанси як для професійного розвитку, так і для забезпечення себе сталими заробітками.

Саме тому, для бажаючих отримати професію манікюрника, за сприяння  центру зайнятості з 16 січня поточного року на базі Дніпропетровського ЦПТО ДСЗ розпочинається професійне навчання групи безробітних за зазначеною професією. Термін навчання – 3 місяці.

Також, у Дніпропетровському центрі професійно-технічної освіти усі бажаючі шукачі роботи можуть здобути такі професії: касир в банку, продавець непродовольчих товарів, електрогазозварник, контролер-касир, стропальник.

Умови направлення на навчання: 

  • повна загальна середня або професійно-технічна освіта;
  • повноліття (не менше 18 років);
  • медична довідка з допуском до професії.

 

Якщо вас зацікавила професія «манікюрник» або ж інші зазначені професії», за більш детальною інформацією звертатись до Знам’янського міськрайонного центру зайнятості за адресою: м. Знам’янка вул. Чайковського,13А або  за телефонами:

2-0031.

 

 

 

Легальне працевлаштування в ТзОВ «Фуджікура Аутомотів Україна Львів».

 

До Кіровоградського обласного центру зайнятості звернулось ТзОВ «Фуджікура Аутомотів Україна Львів» з проханням посприяти у підборі працівників, а саме операторів автоматичних та напівавтоматичних ліній верстатів та установок.

Цього разу Кіровоградським обласним центром зайнятості організовано зустріч з безробітними, які перебувають на обліку  у Знамʹянському  міськрайонному центрі зайнятості.

Підприємство гарантує легальне працевлаштування, стажування за кордоном, вчасну офіційну заробітну плату від 7 до 10 тис. грн. (протягом першого місяця роботи оклад 4 200 грн. + 3730 грн. бонус для початківців (при тимчасовому працевлаштуванні), 5200 грн. + преміальні (за умови постійного працевлаштування), пропонує пройти теоретичне та практичне навчання. Іногородні працівники забезпечуються проживанням у гуртожитках, а сімейні пари – у готелях; пільговим 2-разовим харчуванням (6 грн.), безкоштовним перевезенням на підприємство та у зворотному напрямку.

Окрім цього, в компанії діє акція «Приведи друга». Особа, за сприяння якої буде працевлаштовані на підприємство інші працівники, за два місяці отримає 2000 грн. премії за кожного залученого працівника.

«Жодна компанія не має такої корпоративної єдності як Fujikura. На сьогодні, на наших двох заводах працює близько 3,5 тис. осіб при потужності, розрахованої до 6 тис. робочих місць. Враховуючи специфіку Західної України ми постійно відчуваємо кадровий голод, тому вирішено залучати працівників з інших регіонів України», — зазначив В’ячеслав Денищук, рекрутер, спеціаліст по підбору персоналу «Фуджікура». Крім того, протягом дня, представник даної фірми в індивідуальному порядку провів співбесіду близько з 20 особами безробітних.

Презентація дозволила шукачам роботи ближче ознайомитися з діяльністю підприємства, отримати відповіді на питання, що їх цікавили, та надала можливість оперативно вирішити проблему працевлаштування.

У котрий раз переконуємося, що такі зустрічі сприяють досягненню спільної мети, а саме: роботодавець має можливість підібрати необхідні кадри, а безробітний – вирішити питання працевлаштування.

 

 

Надання соціальних послуг демобілізованим  військовослужбовцям.

Демобілізовані військовослужбовці потребують особливої уваги зі сторони суспільства, адже повертаючись до мирного життя,  вони стикаються з багатьма життєвими проблемами, у т.ч. пов’язаними з працевлаштуванням.

Питання адаптації учасників АТО на ринку праці – одне з першочергових у роботі служби зайнятості.

Саме з цією метою в центрах зайнятості громадянам зазначеної категорії населення надається широкий спектр соціальних послуг з урахуванням їхніх можливостей, інтересів, професійного досвіду тощо.

З початку проведення антитерористичної операції, 2261 безробітний з числа демобілізованих військовослужбовців із зони АТО скористався послугами центрів зайнятості Кіровоградської області.

Упродовж 2017 року статус безробітного мали 2090 осіб зазначеної категорії громадян. Загальна чисельність працевлаштованих – 582, з них 486 – за сприяння служби зайнятості. Зокрема, 21 особі виплачена допомога по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності. Крім того, 146 осіб узяли участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру; 171 особа проходила професійне навчання, а профорієнтаційні послуги отримали 2110 осіб.

 

У Мошоринській ЗОШ відбувся профорієнтаційний захід

8 грудня 2017 року для учнів 10-х і 11-х класів Мошоринської ЗОШ фахівцем Знам’янського міськрайонного центру зайнятості  був проведений профорієнтаційний урок.

Цей захід мав за мету ознайомлення молоді з проблемою самовизначення та шляхами її вирішення, а також допоміг сформувати реальний погляд на вибір свого професійного майбутнього з урахуванням не тільки їх бажань, а й можливостей та потреб на ринку праці. До уваги учнів були представлені інформаційні папки з описами професій та спеціальностей, які є найбільш актуальними на ринку праці регіону. Також була представлена інформація про види послуг, які надає служба зайнятості, про актуальні вакансії на ринку праці, та про можливість працевлаштування у місті та районі.

За допомогою фахівця з профорієнтації, учні мали змогу професійно самовизначитися, пізнати свої здібності та ознайомитися з вимогами щодо набуття конкретної професії. На завершення зустрічі, що пройшла в теплій і невимушеній атмосфері, учні отримали запрошення від фахівця завітати до Знам’янського центру зайнятості та скориставшись послугами АРМ «Профконсультант», дізнатись про свої професійні вподобання та схильності.

 

 

 

 

 

 

Профорієнтаційний проект «Стань студентом на один день» продовжується

У Кропивницькому продовжує свою діяльність профорієнтаційний проект «Стань студентом на один день», у рамках реалізації якого учнівська
молодь має можливість відчути себе студентами, дізнатися про студентське життя ставши один день «студентами».
Краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Саме цією народною мудрістю скористалися дев’ятикласники Созонівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Кіровоградської районної державної адміністрації Кіровоградської області, які виявили бажання відвідати Кіровоградський обласний навчально-виховний комплекс (гімназія-інтернат – школа мистецтв) та на власні очі побачити, як навчаються, проводять вільний від занять час учні гімназії (у рамках профорієнтаційного проекту «Стань студентом на один день»).
Переступивши поріг гімназії, вони опинилися у своєрідному «храмі мистецтва». Зустрів своїх майбутніх учнів заступник директора з навчально-виховної роботи, Заслужений вчитель України Олександр Якимчук. Він розповів про навчальний заклад, умови вступу та проживання вихованців гімназії.
Учні не лише відвідали заняття з математики, фізики, англійської мови і побували у тренажерній залі, але й поспілкувалися з людиною-легендою, народним артистом України, професором, кавалером ордену «За заслуги» II та ІІІ ступеня, Заслуженим працівником культури, директором Кіровоградського обласного навчально-виховного комплексу (гімназія-інтернат – школа мистецтв) Анатолієм Коротковим.
Не зважаючи на свою зайнятість, директор гімназії щиро поспілкувався з учнями, показав кімнату народознавства «Українська світлиця», де зібрані експонати зі всієї України, і відповів на усі запитання, які цікавили гостей. Крім того, А. Коротков розповів про досягнення учнів гімназії (за результатами ЗНО заклад займає 32 місце по Україні). Також діти дізналися цікавий і несподіваний факт: Валентина Криволапова, вчителька яка приїхала разом з ними, у 2003 році закінчила саме цей навчальний заклад. Вона пригадала роки свого навчання, і була приємно вражена побаченими змінами.
Почувши дзвоник з уроку, учні були здивовані, оскільки закликає учнів на уроки та сповіщає про їх завершення не стандартне дзвінке калатання, а мелодія української народної пісні. На добру згадку про зустріч і участь у профорієнтаційному проекті було зроблено фото з керівництвом гімназії.
Саме таке тепле спілкування завжди залишається у пам’яті, а для когось з учнів, можливо, стане вирішальною подією у виборі майбутньої професії

 

 

 

 

 

 

 

 

«Соціальні послуги учасникам АТО»

З метою реінтеграції демобілізованих  військовослужбовців та учасників антитерористичної операції в систему реальних трудових відносин службою зайнятості проводиться широка інформаційно-роз’яснювальна робота, у т.ч. шляхом проведення різноманітних заходів.

Наприклад, нещодавно у Знам’янському міськрайонному центрі зайнятості для незайнятих трудовою діяльністю громадян з числа демобілізованих військовослужбовців та учасників АТО за участі представників районного військового комісаріату відбувся інформаційний семінар. Мета заходу – підвищення рівня поінформованості демобілізованих військовослужбовців та учасників АТО про послуги державної служби зайнятості, визначення шляхів професійної адаптації до потреб ринку праці.

У рамках заходу фахівці міськрайонного центру зайнятості інформували учасників семінару про стан місцевого ринку праці та перспективи його розвитку, умови призначення й виплати допомоги по безробіттю тощо. Увагу присутніх акцентували й на спектрі соціальних послуг, які служба зайнятості надає зазначеній категорії клієнтів, на нововведеннях щодо додаткових гарантій при працевлаштуванні учасників АТО та поінформовано присутніх про можливість безкоштовного навчання англійській мові завдяки соціальному проекту «Лінгва Скілз».

Запрошені представники районного військового комісаріату довели до учасників семінару інформацію  про порядок відбору громадян України на військову службу за контрактом та в резерв Збройних Сил України, до навчальних частин та інших військових формувань на посади рядового, сержантського та офіцерського складу. Ознайомили з основними вимогами до посад та пільгами і гарантіями для військовослужбовців, поінформували і про переваги грошового, медичного, житлового та пенсійного забезпечення.

Захід пройшов у формі інформаційної дискусії, під час якої учасники семінару мали змогу задати свої запитання, цікавились можливістю вступу на службу, в яких частинах буде проходити служба, які військові спеціальності в пріоритеті та ін.

Загалом з початку року на обліку в міськрайонному центрі зайнятості перебувало 88 осіб учасників АТО, з них 15 вже  працевлаштовані. Цих показників вдалося досягти завдяки тісній співпраці фахівців  міськрайонного районного центру зайнятості з роботодавцями, серед яких Локомотивне депо, ТДВ «Колос», ТОВ «ЕкоСем», ФГ «Матвєєв», ТОВ «Знам’янське ХПП» та ін/

 

 

 

 

 

Виїзна акція «Вдалий вибір професії»

 

В наш час досить складно учневі обрати свою майбутню професійну діяльність, по-перше це вплив друзів, батьків, по-друге особистісні переживання та невпевненість у своїх можливостях або їх переоцінка. Завданням профорієнтації є ознайомлення учнів з професіями та правилами їх вибору, вихованні, спрямованості на самопізнання як основу професійного самовизначення; формування вміння зіставляти свої здібності з вимогами щодо набуття конкретної професії, складати на цій основі реальний план оволодіння професією, а також забезпечення розвитку професійно важливих якостей особистості.

Зважаючи на це Знам’янським міськрайонним центром зайнятості в Петрівському навчально-виховному комплексі «дошкільному навчальному закладі загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів» була проведена виїзна акція, в рамках якої був проведений «Урок реального трудового життя». Метою даного уроку було ознайомлення учнів з проблемою самовизначення, сформувати в них реальний погляд на вибір професії з урахуванням їх бажань, можливостей та потреб на ринку праці, мотивувати учнів до вибору актуальних професій на ринку праці, а також розповісти про послуги які надає центр зайнятості.