Новини Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості 

 

Проведено спільну нараду

Сьогодні  в Знам’янській міськрайонній філії Кіровоградського обласного центру зайнятості  проведено  спільну нараду за участю начальника юридичного відділу Кіровоградського обласного центру зайнятості Чубар С.В. , провідного юрискон-

сульта Смолькіної В.А. та начальника Знам’янського міськрайонного відділу ДВС  ГТУЮ у Кіровоградській області Кукуляк М.В.

На нараді  було обговорено про організацію та здійснення контролю за примусовим виконанням виконавчих документів про стягнення коштів на користь Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського ОЦЗ відповідно до вимог Закону України «Про виконавче провадження», що знаходяться на примусовому виконанні у Знам’янському МРВ ДВС ГТУЮ у Кіровоградській області.

 

 

 

 

«Правильне резюме – запорука успішного працевлаштування»

Резюме вже давно стало невід’ємною частиною самопрезентації осіб, які шукають роботу. По суті, резюме – це коротко викладені, достовірні дані про особу, як професіонала.

Правильно складене резюме є підставою для запрошення особи на співбесіду та одним із основних факторів майбутнього успішного працевлаштування. Людина, яка звертається до центру зайнятості у пошуках роботи, може мати резюме з собою або ж скласти його в центрі зайнятості за допомогою фахівців.

Як же бути особам, які навчаються і почнуть шукати роботу тільки після отримання диплома?  Щоб допомогти молоді та підготувати майбутніх випускників до пошуку роботи, навчити їх елементам самопрезентації, фахівцем Знам’янської міськрайонної філії  Кіровоградського обласного центру зайнятості, Людмилою Базюк, в рамках місячника «Твоя кар’єра починається сьогодні», було проведено семінар за темою: «Техніка пошуку роботи. Підготовка резюме».

Так, майбутні помічники машиніста електровоза та тепловоза мали змогу ознайомитись з основними розділами, які необхідно заповнити при складанні резюме, його основними видами, а також отримали детальну інформацію вимоги до заповнення кожного з блоків документа. Також, фахівець ознайомила присутніх інтернет — ресурсами, де складене резюме можна розмістити та надала багато іншої, не менш корисної, інформації.

Під час зустрічі студентська молодь отримала практичні поради у написанні ефективного документа. Учасники мали нагоду скласти та презентувати власне резюме.

 

 

 

Безробітні Знам’янщини допомагають долати негоду

 

Протягом останніх трьох днів безробітні Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості спільно з працівниками комунальної служби надають допомогу з прибирання снігових заметів,  які спричинили багато незручностей не тільки пішоходам та водіям, а й працівникам дорожніх та комунальних служб. Безробітні були залучені до робіт з розчищення пішохідних доріжок, зупинок громадського транспорту та прилеглої до них територій.

 Слід зазначити що упродовж цього року за сприяння міськрайонної філії до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру залучено 526 незайнятих трудовою діяльністю громадян. Це результат співпраці служби зайнятості, місцевих органів влади та роботодавців. Шукачі роботи, хоч і тимчасово, але отримують дієву матеріальну підтримку, у них підвищується мотивація до праці та з’являється шанс закріпитися на постійному робочому місці.

 


Обмежена працездатність — не перешкода

 

14 листопада поточного року фахівці Знам’янської міськрайонної філії провели вже традиційний ярмарок вакансій для осіб з інвалідністю. Роботодавцями Знам’янщини – Локомотивне депо, Станція Знам’янка, ПАТ «Укрпошта», Центр механізації колійних робіт, ТОВ «Літ» запропоновані вакансії для людей з інвалідністю: прибиральників службових приміщень, слюсаря-сантехника, слюсаря з ремонту рухомого складу, інженер з охорони праці, начальник поштового відділення, оператори поштового зв’язку, підсобних робітників, операторів котельні,   тощо. Всього на ярмарку відвідувачам було запропоновано понад 15 вакансій для інвалідів. Відвідувачі ярмарку, більше 25 осіб,  виявили  зацікавленість стосовно можливого працевлаштування. Безробітні задавали багато питань стосовно вакансій на цих підприємствах, умовах праці. Увагу відвідувачів ярмарку було привернуто не тільки до наявних вакансій, але й набуття професії чи спеціальності у Всеукраїнському центрі професійної реабілітації інвалідів зокрема з таких професій як: бджоляр, швачка, вишивальниця, автослюсар, взуттьовик, перукар–модельєр,тощо.
Працевлаштування на представлених підприємствах здійснюється з використанням колективного договору та підписання контракту з особою, яка працевлаштується. В цих документах передбачені спеціальні умови для праці осіб з інвалідністю (можливе скорочення робочого дня чи робочого тижня, якщо це рекомендовано МСЕК).

За результатами ярмарку одній особі видане направлення на роботу в ПАТ «Укрпошта», дві особи направленні для ознайомлення з умовами праці та режимом роботи в Локомотивне депо та ТОВ «Літ».

Громадяни з інвалідністю отримують від служби зайнятості соціальні послуги, які сприяють їх легальному працевлаштуванню з урахуванням особливостей здоров’я та лікарських рекомендацій. Маємо  надію, що  проведений  захід певною  мірою сприятиме  вирішенню питань соціального захисту, адаптації у суспільстві, підвищенні  конкурентоспроможності на ринку  праці та легального  працевлаштування   людей з інвалідністю  та   підвищення  їх  мотивації  до  праці.

 

 

Як знайти роботу сільським мешканцями Кіровоградщини?

Значна частина читачів нашої газети проживає в сільській місцевості і час від часу стикається з питанням пошуку роботи. Про те, яким чином можливо знайти підходящу роботу мешканцям сільської місцевості сьогодні буде йти мова в інтерв’ю з заступником директора обласного центру зайнятості Богданом Стояном.

Богдане Сергійовичу, яким чином громадяни можуть знайти собі підходящу роботу?

Успішний пошук роботи залежить від багатьох факторів. Умовно їх можливо розділити на декілька складових. У першу чергу особі, яка шукає роботу, необхідно визначитись із тим, яка робота потрібна особі і підходить їй за наявними знаннями, вміннями, особистими якостями.

Також шукач роботи має чітко усвідомлювати свої побажання і визначитись  з тим, чи бажає він працювати на постійному робочому місці (в звичайних умовах); за вільним графіком роботи (цивільно-правові угоди); за сумісництвом (за наявності постійного робочого місця); у надомному режимі; домашнім працівником; за кордоном.

Крім того, сільські мешканці можуть займатись ведення особистого селянського чи фермерського господарства, або ж самостійно обробляти землі товарного с/г виробництва.

Де шукач роботи може отримати інформацію про наявність вакансій?

Пошук вакансій за сприянням державної служби зайнятості можливий за 3 варіантами пошуку роботи: 1) з реєстрацією як безробітного (з отриманням допомоги по безробіттю, потребує додержання встановлених процедур, у тому числі своєчасного відвідування центру зайнятості); 2) шляхом обліку шукача роботи (статус безробітного не надається, допомога не виплачується); 3) шляхом самостійного відвідування центру зайнятості та ознайомлення з вакансіями, розміщеними на інформаційних стендах.

Щодо кадрового резерву, відносно сільських мешканців, можливо зазначити, що в селах, як правило, кадрові працівники сільськогосподарських підприємств знають майже всіх односельців. Вести окремий кадровий резерв не має потреби. У разі необхідності особа, яка раніше працювала на сезонних роботах, запрошується на роботу, враховуючи попереднє відношення до виконання своїх посадових обов’язків.

Чи є можливість у нас в області в сільській місцевості скористатись послугами приватних агентств зайнятості?

Згідно звітних даних, які щорічно подаються до державної служби зайнятості агентствами, вже декілька років наші агентства не займаються пошуком роботи для громадян у межах України. Тому ні жителі сільської місцевості, ні містяни такі послуги отримати не можуть.

Чи існують особливості реєстрації як безробітних в центрах зайнятості громадян, що мають у власності земельні ділянки?

Так, існують. Якщо особа є членом особистого селянського господарства і одночасно працює, звільнившись з робота вона може зареєструватись як безробітна тільки за умови, що за рік до реєстрації тривалість її трудової діяльності склала 6 і більше місяців. Тобто, якщо час для ведення селянського господарства дозволяє особі працювати, то вона може бути зареєстрованим безробітним і на період пошуку роботи отримувати допомогу по безробіттю. Якщо ж основним видом діяльності особи є веденням господарства, то слід розуміти, що вона самостійно забезпечила свою зайнятість. Відповідно, статус безробітного така особа здобути не може.

А якщо громадянин припинив займатись веденням особистого селянського господарства, чи може від бути визнаним безробітним?

Так, може. У такому випадку громадянин подає довідку про припинення ведення особистого селянського господарства або про вихід з господарства.

Які установи видають такі довідки?

Такі довідки видаються сільськими радами за місцезнаходженням земельної ділянки.

А якщо сільський мешканець вперше шукає роботу, наприклад є випускником школи, не вступив на навчання, а його батьки мають землю, чи може він шукати роботу за сприянням центру зайнятості?

Особа, яка вперше шукає роботу, довідку про особисте селянське господарство при реєстрації не пред’являє.

Слід також зазначити, що незалежно від тривалості роботи, довідки про особисте селянське господарство не подають також особи, які проходили військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, а також внутрішньо переміщені особи.

Які рекомендації Ви можете надати шукачам роботи щодо оформлення трудових відносин?

Наполегливо рекомендується вступати виключно у легальні трудові відносини: укласти трудовий договір в письмовій або в усній формі, але з обов’язковим ознайомленням з наказом про прийом на роботу. Недопустимим є одночасне з поданням заяви про прийом на роботу подання заяви про звільнення (з підписом, але без дати). Особа, яка вступає в трудові відносини з роботодавцем, має володіти, як мінімум, основами трудового законодавства – така інформація надається шукачам роботи під час проведення відповідних семінарів у центрах зайнятості.

 

 

 

Профорієнтаційна робота з дошкільнятами.

 

Ще з молодшого дошкільного віку діти починають мріяти, знайомитися з реальним навколишнім світом і потихеньку формуватися як особистість. І дуже важливо саме в цей момент дати їм перші базові знання про професії. Програма з профорієнтації дітей дошкільного віку, яка використовується в дитячому саду, завжди має на увазі під собою заняття, ігри, бесіди, на яких дітки знайомляться з професіями своїх батьків, бабусь, дідусів, отримують елементарне уявлення про ту чи іншу роботу. В результаті у дітей формується позитивне ставлення до роботи, уявлення про працю, як важливому і невід’ємне від життя людини процесі.

   Тому напередодні місячника професійної орієнтації молоді «Твоя кар’єра починається сьогодні» до Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості завітали з профорієнтаційною екскурсією наймолодші представники нашого суспільства вихованці дитячого навчального закладу № 7 «Козачок». Фахівець з профорієнтації Наталія Бондаренко продемонструвала маленьким відвідувачам папки з описами професій. Розповіла, що таке професія,  запитала , чи знають вони, ким працюють їх батьки і ким вони самі хочуть стати. Дітки з захопленням розглядали папки і уважно слухали розповідь.  

 

 

Можливості працевлаштування в галузі будівництва в Ізраїлі.

 

В  рамках міждержавної двосторонньої Угоди, укладеної між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль  для українців існує можливість тимчасового працевлаштування на ринку праці Держави Ізраїль .

Відповідно до Угоди визначено 4 сфери для працевлаштування висококваліфікованих українських фахівців в Ізраїлі:

  1. опалубник — будівельні роботи (промислове будівництво, обробка деревини), обов’язковим є вміння читати плани будівництва;
  2. арматурник — робота з металом, обов’язковим є вміння читати плани будівництва;
  3. лицювальник – плиточник (покриття стін та підлоги керамічною плиткою);
  4. штукатур (штукатурні роботи).

Бажаючі подають заявку, проходять відбір щодо своєї професійної придатності, проходять медичний огляд, знайомляться з термінами та умовами перебування в країні, з режимом роботи, оплатою праці. З претендентами, які пройдуть відбір, буде укладено трудовий договір.

Відповідно до ізраїльського законодавства та Імплементаційоного протоколу українські працівники, працевлаштовані в Ізраїлі, користуються рівними правами, як і місцеві працівники, включаючи дні відпустки, лікарняний, виплати на оздоровлення та інші, які відображені в трудовому договорі.

Більш детальну інформацію про працевлаштування в Державі Ізраїль можна отримати в Знам’янській міськрайонний філії Кіровоградського обласного   центру зайнятості, за адресою: м.Знам’янка, вул. Чайковського, 13А або за телефоном – 2-27-71.

 

 

 

 Як здобути професію своєї мрії – обираємо правильно

В наш час світ професій настільки різноманітний, а попит на них – дуже мінливий, тому й не дивно, що учні часто не можуть визначитись зі своїм професійний майбутнім. Допомогти молоді у цій складній справі, проінформувати школярів про актуальні на ринку праці професії, — одна із основних задач фахівця з профорієнтації.

На минулому тижні фахівцем Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості — Людмилою Базюк, для учнівської молоді старших класів Мошоринської, ОНЗ «Петрівський НВК» та Богданівської ЗОШ  було проведено низку профорієнтаційних заходів. В процесі спілкування учні не тільки отримали багато корисної інформації про популярні професії, а й цікавились навчальними закладами, в яких можна здобути омріяну професію, підприємствами та організаціями, до яких можливо працевлаштуватись після закінчення навчання.

Значну увагу було приділено питанню послуг, що надаються міськрайонною філією як незайнятому населенню, так і безробітним громадянам, які офіційно перебувають на обліку в службі.

 

 

 

 

В рамках акції  для мешканців Дмитрівської ОТГ «Співпраця гарантує успіх» спеціалістами Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості  25.10.2018 року було проведено засідання круглого столу «Співпраця усіх сторін соціальногот партнерства» та 26.10.2018 року виїзну акцію центру зайнятості  до Дмитрівської сільської ради разом з соціальними партнерами.  В заходах прийняли участь представники Управління Пенсійного фонду Суслов Леонід Григорович, Крилова Тетяна Іванівна, Управління соціального захисту населення Іванова Алла Іванівна,  Територіального центру обслуговування населення Турлюн Дар’я Миколаївна, Бюро безкоштовної правової допомоги Большаков Руслан Вікторович. Та безпосередньо представники керівного апарату  Дмитрівської сільської ради секретар  Кулик Сергій Іванович та голова  Стиркуль Наталія Євстафіівна. 

Під час спілкування представники ОТГ  поділились існуючими проблемами та напрацюваннями.  Безпосередньо розповіли, що 18 жовтня програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) підписала меморандум про співпрацю з Кіровоградською ОДА та облрадою. У програмі прийняли участь багато  громад, чотири з яких перемогли у конкурсному відборі,  та стали новими партнерами DOBRE в Кіровоградській  області. Однією з переможців є Дмитрівська ОТГ. Співпраця надасть можливість більш ефективно реагувати на пріоритети громадян завдяки належному управлінню ресурсами, поліпшити якість надання послуг, стимулювати місцеву економіку  та допомогти активізувати громадян для прийняття рішень на місцях.

В свою чергу представники різних соціальних служб надали інформацію про перелік своїх послуг, які допоможуть у вирішенні проблемних питань в роботі нової ОТГ. Спеціалісти Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості розповіли про перелік профорієнтаційних послуг, послуг з підбору професійних кадрів, в тому числі про переваги працевлаштування на новостворені робочі місця. Була надана інформація про різноманітність професій та приорітеність навчання в центрах професійно – технічної освіти Державної служби зайнятості. Зустрічі проходили в теплій невимушеній атмосфері та побажаннями на подальшу плідну співпрацю.

 

 

 

Чужого горя не буває

Через розвиток подій у Криму та збройний конфлікт на сході країни більше двох мільйонів людей були змушені залишити свої домівки і почати нове життя. Після переїзду їм довелося одночасно вирішувати кілька складних завдань: шукати житло та роботу, а головне – вчитися не опускати руки за жодних обставин.

Чужого горя не буває. Державні установи соціального спрямування, громадські організації та волонтери допомагають вимушеним переселенцям адаптуватися до нових умов життя.

Тому зовсім не випадково 18 квітня 2018 року на базі Знам’янського міськрайонного центру зайнятості був проведений захід для внутрішньо переміщених осіб за участю громадської організації «Десяте квітня», представників від управлінь соціального захисту населення міста та району.

Основна мета зустрічі – підвищити рівень правової поінформованості внутрішньо переміщених осіб. Юрист громадської організації «Десяте квітня» Володимир Кудря надав консультації з питань, пов’язаних із статусом переселенця, а саме: про виплату адресної допомоги, пенсій, стипендій, відновлення документів, судовий супровід окремих категорій справ. Консультант із суспільно-політичних питань, представник цієї ж організації, Антон Антонов повідомив про допомогу, яку можуть отримати громадяни від організації. Олена Бала ненко – начальник відділу активної підтримки безробітних Знам’янського міськрайонного центру зайнятості, надала докладну інформацію про можливість пошуку роботи за сприянням, навчання та відкриття власної справи для внутрішньо переміщених осіб за сприянням служби зайнятості.

Ця зустріч ще і ще раз нагадує, що чужого горя не буває, що є в нашій країні державні установи, громадські організації, просто небайдужі громадяни, які завжди готові прийти на допомогу, підтримати у важкий період життя та, попри всі обставини, допомогти внутрішньо переміщеним особам успішно будувати своє життя.

 

 

 

Завжди готові допомогти

Пошук роботи є одним з а актуальних питань для кожного громадянина. Особливо гостро це питання постає перед особами , які повернулись з місць відбуття покарання.   20.02.2018 року спеціалістом Знам’янського міськрайонного центру зайнятості була проведена зустріч з особами , які повернулись з місць позбавлення волі, в приміщенні Знам’янського міськрайонного відділу пробації. Метою зустрічі була розповідь про весь спектр послуг, які надає служба зайнятості усім категоріям населення:

  • можливість проходження професійного навчання, в тому числі і шляхом отримання ваучера для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці;
  • можливість отримання професійних консультацій, складання резюме, тестування, профінформаційних послуг, ознайомлення з нормативними документами, що стосуються законодавства про зайнятість;
  • порядок перебування на обліку, у випадку відсутності підходящої роботи.

 

     Слухачі були ознайомлені з актуальними вакансіями, цікавились переліком підприємств, які функціонують на території міста та району.

У учасників заходу, людей, які наробили багато помилок в своєму житті, порушили закон, відбували за це покарання, у багатьох з них є проблеми в сім’ях, з відносинами з близькими, наприкінці зустрічі зажевріла надія, що вони не одинокі в цьому світі та не дивлячись на їх минулий негативний досвід, все ж таки є установи соціального спрямування, які готові їм прийти на допомогу, зробити гідний крок до кращого життя.

 

 

 

 

Профорієнтаційний урок у Трепівській ЗОШ

На сьогоднішній день професійна орієнтація населення, зокрема, учнівської молоді, є одним із пріоритетних напрямків державної політики зайнятості. Державною службою зайнятості у сфері професійної орієнтації запроваджено проект — “Мотиваційний термінал розвитку зацікавленості до професійного самовизначення”, що надає унікальну можливість отримувати актуальну, корисну і цікаву інформацію безпосередньо в приміщені школи.

“Мотиваційні термінали”, на території міста Знам’янки та Знам’янського району встановлені у дев’ятнадцятьох школах. За короткий період часу роботи, вони стали незамінними помічниками педагогічних працівників, школярів та їх батьків.

Так, 16 березня 2018 року було проведено профорієнтаційний урок з учнями старших класів Трепівської ЗОШ. Під час проведення профорієнтаційного уроку зі школярами, було акцентовано увагу на тестування, які можна пройти, скориставшись терміналом, ознайомлено учнівську молодь з актуальними на ринку праці професіями, висвітлено питання новітніх професій, та професій, що є зникаючими на ринку праці.

Також, у рамках проведення заходу, учнів поінформовано про світ професійної  праці, вимоги та особливості  сучасного  ринку праці; про типові помилки при виборі  професії.

Наприкінці  зустрічі, молоді люди отримали інформацію  про послуги, які надає служба зайнятості, її можливості щодо сприяння працевлаштуванню молоді  та  поради щодо  уникнення  помилок  при  виборі свого професійного майбутнього. 

 

 

 

 

 

Запровадження нових сучасних сервісів Державної служби зайнятості.

 

Протягом 2017 року державною службою зайнятості було запроваджено сучасні сервіси, які значно спрощують доступ до послуг Служби, в тому числі через електронні сервіси. Це і електронна черга, послуга  відео-резюме та онлайн-співбесіди безробітних з роботодавцями та інші.  Значним досягненням 2017 року стало відкриття «гарячої лінії» Державної служби зайнятості. Відтепер за єдиним безкоштовним номером (0 800 50 99 66) можна отримати відповіді на питання стосовно реєстрації в центрі зайнятості, отримання послуг та інші консультації.

З метою підвищення прозорості у діяльності  служби зайнятості з 1 лютого 2018 року запрацював новий формат веб-сайту державної служби зайнятості та відповідно Кіровоградського регіонального  центру зайнятості  під назвою «Єдине соціальне середовище зайнятості».

Що стосується  основних пріоритетів та завдань служби зайнятості на 2018 рік, то  велика увага приділятиметься профорієнтаційній роботі, що передбачає осучаснення технології надання профорієнтаційних послуг та впровадження Інтернет-платформи державної служби зайнятості з профорієнтації.

Водночас  в роботу служби зайнятості України,  з метою прискорення процесу працевлаштування осіб, які прагнуть отримати роботу, та виявлення тих осіб, які перебувають у стані ризику довготривалого безробіття,  запроваджено процедуру профілювання зареєстрованих безробітних, а  також запроваджено соціальний супровід за підходом кейс-менеджмент, який  передбачає оцінку ситуації та потреб безробітного, який звернувся до служби зайнятості та не здатний на рівних умовах конкурувати на ринку праці, визначення цілей та планування заходів задля їх досягнення, моніторинг  та оцінювання результатів роботи.

 

 

 

 

 

Відбулося засідання круглого столу.

 

У приміщенні Знам’янського міськрайонного центру зайнятості нещодавно відбулося засідання круглого столу з питання організації громадських та інших робіт тимчасового характеру і джерел їх фінансування, в якому взяли участь представники сільських рад району, ТОВ «Споруда-2017», ТОВ «Зерностандарт», ТОВ «Соя Ойл». Головною метою круглого столу стало питання нового підходу до організації громадських та інших робіт тимчасового характеру відповідно до ст. 31 Закону України «Про зайнятість населення».

Відкрила засідання начальник відділу взаємодії з роботодавцями центру зайнятості В.Саржевська, яка зазначила, що залучення безробітних до громадських та інших видів тимчасових робіт є однією з дієвих форм активної підтримки безробітних. Вони підтримують мотивацію та інтерес до праці у незайнятих громадян, забезпечують додатковий дохід до сімейного бюджету, стимулюють пошуки постійних заробітків. Водночас значну вигоду від таких робіт мають сільські територіальні громади. Ті, хто тимчасово опинився без роботи, впорядковують громадські місця населених пунктів, працюють на об’єктах соціальної сфери. Також вона ознайомила присутніх із Порядком організації громадських та інших робіт тимчасового характеру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013р. № 175 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ №541 від 29.07.2015 року, з Примірною формою договору про організацію громадських робіт та фінансування їх організації, затверджену наказом Міністерства соціальної політики від 28.03.2013 року №159 та з порядком проведення тимчасових робіт при потребі роботодавця. Зазначила, що дані роботи виконують безробітні, які перебувають на обліку в центрі зайнятості та при цьому не потрібно залучати до робіт постійних працівників.

По закінченню круглого столу В.Саржевська  зазначила, що сподівається на подальшу взаємовигідну співпрацю центру зайнятості з підприємствами, організаціями та установами, адже тимчасові роботи організовуються на замовлення роботодавців, місцевих громад, просто на потребу дня і до знаменних дат. Але їх мета завжди була і залишається благородною – щоб чистими і ошатними були населені пункти району, всюди і скрізь панували лад і порядок.