Новини міськрайонного центру зайнятості

 

 

Безробітні Кіровоградщини мають змогу безкоштовно опанувати манікюрне мистецтво.

Центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості допомагають безробітним зайняти своє місце на ринку праці. Так, безробітні, які перебувають на обліку в центрі зайнятості  мають можливість здобути у Дніпропетровському ЦПТО ДСЗ професію манікюрника.

Манікюрник – кваліфікований робітник, який виконує роботи з гігієнічного очищення та догляду нігтів і  шкіри рук, корекцію нігтів, їх нарощування, художній розпис, декоративне оздоблювання за допомогою сучасних технологій, надає  клієнтам допомогу при виборі форми нігтів, кольору лаку, виду розпису.

Бути спеціалістом з нігтьового дизайну – цікаво і прибутково. Доглянуті руки і красиві нігті додають впевненості у собі, а невимушене спілкування завжди приноситиме радість тим, хто полюбляє працювати з людьми. Тому той, хто вирішить присвятити себе творчій професії майстра манікюру, має усі шанси як для професійного розвитку, так і для забезпечення себе сталими заробітками.

Саме тому, для бажаючих отримати професію манікюрника, за сприяння  центру зайнятості з 16 січня поточного року на базі Дніпропетровського ЦПТО ДСЗ розпочинається професійне навчання групи безробітних за зазначеною професією. Термін навчання – 3 місяці.

Також, у Дніпропетровському центрі професійно-технічної освіти усі бажаючі шукачі роботи можуть здобути такі професії: касир в банку, продавець непродовольчих товарів, електрогазозварник, контролер-касир, стропальник.

Умови направлення на навчання: 

  • повна загальна середня або професійно-технічна освіта;
  • повноліття (не менше 18 років);
  • медична довідка з допуском до професії.

 

Якщо вас зацікавила професія «манікюрник» або ж інші зазначені професії», за більш детальною інформацією звертатись до Знам’янського міськрайонного центру зайнятості за адресою: м. Знам’янка вул. Чайковського,13А або  за телефонами:

2-0031.

 

 

 

Легальне працевлаштування в ТзОВ «Фуджікура Аутомотів Україна Львів».

 

До Кіровоградського обласного центру зайнятості звернулось ТзОВ «Фуджікура Аутомотів Україна Львів» з проханням посприяти у підборі працівників, а саме операторів автоматичних та напівавтоматичних ліній верстатів та установок.

Цього разу Кіровоградським обласним центром зайнятості організовано зустріч з безробітними, які перебувають на обліку  у Знамʹянському  міськрайонному центрі зайнятості.

Підприємство гарантує легальне працевлаштування, стажування за кордоном, вчасну офіційну заробітну плату від 7 до 10 тис. грн. (протягом першого місяця роботи оклад 4 200 грн. + 3730 грн. бонус для початківців (при тимчасовому працевлаштуванні), 5200 грн. + преміальні (за умови постійного працевлаштування), пропонує пройти теоретичне та практичне навчання. Іногородні працівники забезпечуються проживанням у гуртожитках, а сімейні пари – у готелях; пільговим 2-разовим харчуванням (6 грн.), безкоштовним перевезенням на підприємство та у зворотному напрямку.

Окрім цього, в компанії діє акція «Приведи друга». Особа, за сприяння якої буде працевлаштовані на підприємство інші працівники, за два місяці отримає 2000 грн. премії за кожного залученого працівника.

«Жодна компанія не має такої корпоративної єдності як Fujikura. На сьогодні, на наших двох заводах працює близько 3,5 тис. осіб при потужності, розрахованої до 6 тис. робочих місць. Враховуючи специфіку Західної України ми постійно відчуваємо кадровий голод, тому вирішено залучати працівників з інших регіонів України», — зазначив В’ячеслав Денищук, рекрутер, спеціаліст по підбору персоналу «Фуджікура». Крім того, протягом дня, представник даної фірми в індивідуальному порядку провів співбесіду близько з 20 особами безробітних.

Презентація дозволила шукачам роботи ближче ознайомитися з діяльністю підприємства, отримати відповіді на питання, що їх цікавили, та надала можливість оперативно вирішити проблему працевлаштування.

У котрий раз переконуємося, що такі зустрічі сприяють досягненню спільної мети, а саме: роботодавець має можливість підібрати необхідні кадри, а безробітний – вирішити питання працевлаштування.

 

 

Надання соціальних послуг демобілізованим  військовослужбовцям.

Демобілізовані військовослужбовці потребують особливої уваги зі сторони суспільства, адже повертаючись до мирного життя,  вони стикаються з багатьма життєвими проблемами, у т.ч. пов’язаними з працевлаштуванням.

Питання адаптації учасників АТО на ринку праці – одне з першочергових у роботі служби зайнятості.

Саме з цією метою в центрах зайнятості громадянам зазначеної категорії населення надається широкий спектр соціальних послуг з урахуванням їхніх можливостей, інтересів, професійного досвіду тощо.

З початку проведення антитерористичної операції, 2261 безробітний з числа демобілізованих військовослужбовців із зони АТО скористався послугами центрів зайнятості Кіровоградської області.

Упродовж 2017 року статус безробітного мали 2090 осіб зазначеної категорії громадян. Загальна чисельність працевлаштованих – 582, з них 486 – за сприяння служби зайнятості. Зокрема, 21 особі виплачена допомога по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності. Крім того, 146 осіб узяли участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру; 171 особа проходила професійне навчання, а профорієнтаційні послуги отримали 2110 осіб.

 

У Мошоринській ЗОШ відбувся профорієнтаційний захід

8 грудня 2017 року для учнів 10-х і 11-х класів Мошоринської ЗОШ фахівцем Знам’янського міськрайонного центру зайнятості  був проведений профорієнтаційний урок.

Цей захід мав за мету ознайомлення молоді з проблемою самовизначення та шляхами її вирішення, а також допоміг сформувати реальний погляд на вибір свого професійного майбутнього з урахуванням не тільки їх бажань, а й можливостей та потреб на ринку праці. До уваги учнів були представлені інформаційні папки з описами професій та спеціальностей, які є найбільш актуальними на ринку праці регіону. Також була представлена інформація про види послуг, які надає служба зайнятості, про актуальні вакансії на ринку праці, та про можливість працевлаштування у місті та районі.

За допомогою фахівця з профорієнтації, учні мали змогу професійно самовизначитися, пізнати свої здібності та ознайомитися з вимогами щодо набуття конкретної професії. На завершення зустрічі, що пройшла в теплій і невимушеній атмосфері, учні отримали запрошення від фахівця завітати до Знам’янського центру зайнятості та скориставшись послугами АРМ «Профконсультант», дізнатись про свої професійні вподобання та схильності.

 

 

 

Професійне навчання безробітних

 

Однією з найбільш дієвих форм допомоги тим, хто втратив роботу, або вперше шукає її є професійне навчання за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Адже, здобувши професію, що потрібна на ринку праці, громадянин має змогу працевлаштуватися.

Одними з провідних на ринку праці м. Знам’янка та Знам’янського району є робітничі професії різних галузей. Це такі, як тракторист – машиніст сільськогосподарського виробництва, штукатур, електрогазозварник, лицювальник —  плиточник, кухар, продавець продовольчих товарів. Безпосередньо на сьогоднішній день професії будівельної галузі потрібні на підприємствах залізничного транспорту, а професія тракторист відповідно у сільськогосподарських підприємствах. Кухарі, та продавці потрібні в підприємствах торгівлі та громадського харчування. Тому безробітні, які перебувають на обліку в Знам’янському центрі зайнятості, здобувають або підвищують кваліфікацію саме за такими професіями.

З початку року (за період січень-листопад) пройшли професійне навчання та підвищення кваліфікації за різними напрямками 400 осіб.

Навчання за професіями проходить в центрах професійно – технічної освіти Державної служби зайнятості, які забезпечують не тільки високий рівень знань, а й проживання безробітних. Кожного місяця відкриваються групи за різними напрямками: верстатник широкого профілю, манікюрник, перукар, кухар, штукатур, монтажник, муляр і таке інше.

Умови направлення на навчання:

-повна загальна середня або професійно-технічна освіта;

-повноліття (не менше 18 років);

-медична довідка з допуском до професії.

За більш детальною інформацією про можливість здобуття професій звертайтеся до Знам’янського міськрайонного центру зайнятості.

 

 

Профорієнтаційний проект «Стань студентом на один день» продовжується

У Кропивницькому продовжує свою діяльність профорієнтаційний проект «Стань студентом на один день», у рамках реалізації якого учнівська
молодь має можливість відчути себе студентами, дізнатися про студентське життя ставши один день «студентами».
Краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Саме цією народною мудрістю скористалися дев’ятикласники Созонівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Кіровоградської районної державної адміністрації Кіровоградської області, які виявили бажання відвідати Кіровоградський обласний навчально-виховний комплекс (гімназія-інтернат – школа мистецтв) та на власні очі побачити, як навчаються, проводять вільний від занять час учні гімназії (у рамках профорієнтаційного проекту «Стань студентом на один день»).
Переступивши поріг гімназії, вони опинилися у своєрідному «храмі мистецтва». Зустрів своїх майбутніх учнів заступник директора з навчально-виховної роботи, Заслужений вчитель України Олександр Якимчук. Він розповів про навчальний заклад, умови вступу та проживання вихованців гімназії.
Учні не лише відвідали заняття з математики, фізики, англійської мови і побували у тренажерній залі, але й поспілкувалися з людиною-легендою, народним артистом України, професором, кавалером ордену «За заслуги» II та ІІІ ступеня, Заслуженим працівником культури, директором Кіровоградського обласного навчально-виховного комплексу (гімназія-інтернат – школа мистецтв) Анатолієм Коротковим.
Не зважаючи на свою зайнятість, директор гімназії щиро поспілкувався з учнями, показав кімнату народознавства «Українська світлиця», де зібрані експонати зі всієї України, і відповів на усі запитання, які цікавили гостей. Крім того, А. Коротков розповів про досягнення учнів гімназії (за результатами ЗНО заклад займає 32 місце по Україні). Також діти дізналися цікавий і несподіваний факт: Валентина Криволапова, вчителька яка приїхала разом з ними, у 2003 році закінчила саме цей навчальний заклад. Вона пригадала роки свого навчання, і була приємно вражена побаченими змінами.
Почувши дзвоник з уроку, учні були здивовані, оскільки закликає учнів на уроки та сповіщає про їх завершення не стандартне дзвінке калатання, а мелодія української народної пісні. На добру згадку про зустріч і участь у профорієнтаційному проекті було зроблено фото з керівництвом гімназії.
Саме таке тепле спілкування завжди залишається у пам’яті, а для когось з учнів, можливо, стане вирішальною подією у виборі майбутньої професії

 

 

СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ КІРОВОГРАДЩИНИ ВПРОВАДЖУЄ НОВІТНІ ТЕХНОЛОГІЇ ПОШУКУ РОБОТИ

Служба зайнятості покращує свої сервіси та освоює нові сучасні технології, а саме – дистанційні форми спілкування з роботодавцями. Сьогодні державна служба зайнятості запроваджує у своїй роботі нові сучасні сервіси, серед яких особливе місце займає презентація своїх здібностей шукачем роботи, так звані відеорезюме.

Одним з головних завдань центрів зайнятості є допомога кожній людині відчути свою необхідність у суспільстві та реалізувати свої професійні можливості. Одним з інструментів для виконання цього завдання і є відео-резюме: завдяки цій послузі у шукачів роботи є можливість підвищити свої шанси на ринку праці.

На каналі Кіровоградської обласної служби зайнятості у відеохостингуYouTube, роботодавець може ознайомитися з відеорезюме шукачів роботи, побачити реальну людину, виділити переваги претендентів та обрати гідного кандидата на вакантну посаду.

Крім того, ще однією сучасною послугою, яку надають центри зайнятості Кіровоградщини є відеопрезентації роботодавців.Підприємства, які зацікавлені у підборі кваліфікованих кадрів, можуть самостійно або за допомогою фахівці центрів зайнятості створити міні-фільм про свою установу, у якому є можливість висвітлити основні напрями діяльності та особливості підприємства, а також його переваги над конкурентами.

Таким чином, обласна служба зайнятості безкоштовно пропонує бажаючим свою допомогу у створенні власного відеорезюме та гідної презентації роботодавцеві. За допомогою фахівців служби зайнятості шукачі роботи можуть записати відео-резюме у всіх центрах зайнятості області.

Фахівці центрів зайнятості не лише допомагають шукачам роботи у складанні та запису відеорезюме, а також поширюють його, за згодою особи, серед роботодавців. Крім того пропонується організація онлайн-співбесіди, що економить час і кошти, як шукача роботи, так і роботодавця. За принципом «тут і зараз», на інтернет порталі державної служби зайнятості «Труд», усі категорії населення мають можливість відпрацьовувати онлайн-методи пошуку роботи та навички самопрезентації, а також розмістити своє резюме.

 

 

 

Координаційний комітет сприяння зайнятості населення

 

У Знам’янському міськрайонному центрі зайнятості відбулось чергове засідання координаційного комітету сприяння зайнятості населення. В роботі координаційного комітету взяли участь керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, представник асоціації фермерів та приватних землевласників Знам’янського району, профспілки, представник ПСП «Обрій». У ході даного заходу були розглянуті і обговорені питання:

  • Масове вивільнення працівників Військової частини А 1201 с.Богданівка;
  • Працевлаштування демобілізованих учасників АТО в 2017 році;
  • Виконання Програми зайнятості населення Знам’янського району в частині організації проведення громадських робіт за 2017 рік.

Від сторін соціального діалогу під час обговорення доповідали виступали: В.Мухуров – радник голови райдержадміністрації з питань АТО, А.Іванова — начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації, В.Рябошапка — голова районної координаційної ради профспілок, О.Гнаткович — юрист військової частина А 1201.

Сторонами соціального діалогу особливу увагу було приділено питанню масового вивільнення працівників військової частини, подальшої долі людей, їх працевлаштуванню. О.Гнаткович повідомила, що звільнення відбувається через скорочення загону ВОХР, в якому працювали охоронниками жінки. На даний час військова частина готова запропонувати звільненим працівникам інші посади, за згодою. Також директором центру зайнятості Л. Компанієць було наголошено про важливість питання працевлаштування демобілізованих учасників АТО.

За результатами засідання координаційного комітету сприяння зайнятості прийнято рішення надати військовою частиною до центру зайнятості список осіб, звільнення яких планується. Центру зайнятості забезпечити надання комплексу соціальних послуг трудовому колективу в ситуації запланованого вивільнення працівників. Всім сторонам соціального діалогу продовжити спільну співпрацю в частині вирішення питань зайнятості демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції. Центру зайнятості стимулювати роботодавців до створення нових робочих місць шляхом надання компенсації єдиного соціального внеску за працевлаштованих учасників бойових дій. Знам’янській районній державній адміністрації сприяти виділенню з місцевих бюджетів коштів для організації проведення громадських робіт за участю зареєстрованих безробітних на території Знам’янського району.

Відбувся активний діалог щодо форм подальшої співпраці в плані сприяння зайнятості населення, взаємообміну корисною та дієвою інформацією.

 

 

У Знам’янці обговорили питання зайнятості осіб з інвалідністю

 

У рамках обласного Місячника сприяння зайнятості осіб з інвалідністю на днях у Знам’янському міськрайонному центрі зайнятості відбувся круглий стіл. На захід були запрошені представники влади, соціальні партнери, роботодавці. Відкриття даного заходу розпочала директор центру зайнятості  Людмила Компанієць, яка ознайомила учасників з основними напрямками роботи служби зайнятості щодо вирішення питання працевлаштування людей з інвалідністю, проблемами та перспективами роботи з цією категорією осіб. Також повідомила присутнім про послуги, які надавалися в центрі зайнятості для осіб з інвалідністю. Вікторія Саржевська, начальник відділу взаємодії з роботодавцями акцентувала увагу  щодо стимулювання працевлаштування громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці, розповіла про компенсацію єдиного внеску роботодавцям, які забезпечать роботою безробітних з особливими потребами.

До обговорення долучилися представники управління соціального захисту населення Знам’янської РДА та Знам’янського міськвиконкому, представники територіальних  центрів надання послуг населенню міста та району, представники підприємств: Локомотивного депо Знам’янка, Центру  механізації колійних робіт, Колійної машинної станції, які окреслили основні орієнтири роботи в напрямку соціального захисту вразливих категорій та можливості створення нових робочих місць.

Підсумком засідання круглого столу було прийняття рекомендацій та пропозицій щодо подальшої співпраці усім соціальним інституціям, які причетні до надання послуг інвалідам.

На завершення директор центру зайнятості Л. Компанієць подякувала присутнім за активність, побажала здоров’я, добробуту, миру та успіхів на професійній ниві.

 

Співпраця о організації громадських робіт

Одним із пріоритетних завдань державної служби зайнятості є створення умов для повернення зареєстрованих безробітних, в першу чергу соціально незахищених категорій населення, до продуктивної зайнятості, у тому числі тимчасової, шляхом організації громадських робіт тимчасового характеру.

Залученню роботодавців до співпраці щодо організації громадських робіт передує активна роз’яснювальна робота.

Протягом 2017 року Знам’янським міськрайонним центром зайнятості були організовані громадські роботи по дев’яти сільських радах. До цих робіт було залучено 67 осіб, яки мали статус безробітного.

10 листопада 2017 року, директор Знам’янського міськрайонного центру зайнятості Людмила Компанієць відвідала Іванковецьку сільську раду та зустрілася з головою сільської ради Лілією Магась. Під час зустрічі велася розмова про те, що за рахунок тимчасової зайнятості можна оперативно задовольнити потребу сільської ради у робочій силі та виконати певні види робіт. З іншого боку, громадські та інші роботи тимчасового характеру є засобом реалізації політики зайнятості населення, що може зняти соціальну напругу на ринку праці, сприяти соціально-економічному розвитку регіону, а також забезпечити трудову адаптацію безробітних і бути для них джерелом доходу у скрутний з матеріальної точки зору період. В ході розмови Л. Магась наголосила, що в бюджеті сільської ради на 2018 рік буде заплановане виділення коштів у сумі 3000,00 гривень на проведення громадських робіт,  як субвенція для центральної районної лікарні.

В результаті ділової зустрічі намічені подальші шляхи співпраці з сільською радою на 2018 рік.

 

 

 

Можливості працевлаштування в галузі будівництва в Ізраїлі для кваліфікованих українських працівників.

 

В  рамках міждержавної двосторонньої Угоди, укладеної між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль надана можливість тимчасового працевлаштування кваліфікованих працівників в галузі будівництва  на ринку праці Держави Ізраїль.

Відповідно до Угоди визначено 4 сфери для працевлаштування висококваліфікованих українських фахівців в Ізраїлі:

  • опалубник — будівельні роботи; 2) арматурник;

3)лицювальник – плиточник; 4) штукатур.

За додатковою інформацією звертатись до Знам’янського міськрайонного центру зайнятості  за адресою: м.Знам’янка вул. Чайковського,13А.

 

 

 

 

Професійне навчання в центрах професійно – технічної освіти

Державної служби зайнятості.

 

Постійні перетворення в економічному, соціальному, політичному житті суспільства вимагають від сучасної людини здатності до швидкого освоєння професій та адаптації до технологічних і організаційних нововведень. Сучасний ринок праці м. Знам’янки та району потребує як високої кваліфікації  робочої сили, так і можливості її швидкої перепідготовки відповідно до потреб ринку праці. Тому на сьогодні навчання на замовлення роботодавців, відповідно до потреб підприємства є дієвим засобом знайти роботу та працівника.

Саме для задоволення таких потреб Знам’янський міськрайонний зайнятості пропонує професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних за рахунок коштів Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в центрах професійно – технічної освіти державної служби зайнятості. Навчальні центри державної служби зайнятості мають великий спектр ліцензованих професій та напрямів підготовки робітників для таких галузей економіки, як: промисловість, будівництво, агропромисловий комплекс, транспорт і зв’язок, сфера послуг. 

Таких навчальних закладів Державної служби зайнятості  одинадцять. Це Львівський ЦПТО, Рівненський ЦПТО, Івано – Франківський ЦПТО, Одеський ЦПТО, Харківський ЦПТО, Дніпропетровський ЦПТО, Сумський ЦПТО, Полтавський ЦПТО, Херсонський ЦПТО, Донецький ЦПТО, Луганський ЦПТО. Найбільшими є Харківський, Одеський, Рівненський, вони пропонують навчання за 106 професіями. Так  Одеський центр професійно – технічної освіти пропонує навчання за професіями:

Центри професійно-технічної освіти пропонують роботодавцям ряд переваг щодо професійного навчання:
•застосування інноваційних форм та технологій навчання;
• забезпечення професійного навчання зареєстрованих безробітних на сучасній матеріально-технічній та методичній базі, тощо.
Після закінчення професійного навчання та підвищення кваліфікації слухачам присвоюється відповідна кваліфікація, розряд (категорія, клас) і видається свідоцтво про освіту державного зразка.

Крім того на слухачів очікують затишні зали бібліотек, комфортні умови проживання. Навчальні кабінети, майстерні та лабораторії облаштовані сучасним високотехнологічним обладнанням і устаткуванням, що дозволяє отримати високий рівень кваліфікації.

 

Зігрійте дитину увагою

З прадавніх часів на жінку була покладена почесна і водночас відповідальна місія – бути берегинею сімейного вогнища, створювати атмосферу тепла та затишку в родині. Сьогодні світ важко уявити без працюючої жінки. Так само, сучасну жінку неможливо уявити без роботи. Жінка і мати, і чудовий працівник. Тільки так в сучасному суспільстві вона може реалізувати себе повністю. Але для жінок часто характерний більш високий рівень безробіття. Тому, виходячи із потреб клієнтів, службою зайнятості запроваджені семінари для жінок. Основне завдання яке покладено на ці заходи зміна уявлення безробітних жінок про підходящу для них роботу; корекція вимог до майбутньої роботи та ставлення до роботодавців; підвищення мотивації до оволодіння новими професійними знаннями та навичками або підвищення кваліфікації; ознайомлення з законодавчими актами, які регулюють працю жінок.

Так нещодавно у Знам’янському міськрайонному центрі зайнятості за участю представника Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Знам’янської райдержадміністрації був проведений семінар «Жінка на ринку праці». Одним із питань, які були порушені на заході, надання інформації про створення прийомної сім’ї, дитячих будинків сімейного типу та організація перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя. Представник ЦСССДМ розповіла про законодавчі акти, які регулюють організацію та створення прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу та про те, хто може взяти дитину на виховання в патронатну сім’ю, соціальні гарантії для прийомних батьків, матеріальне забезпечення гарантоване державою.

Учасниці заходу з притаманною тільки жінкам материнською любов’ю, співчуттям та болем говорили про скалічені дитячі долі, спаплюжене відібране алкогольною та наркотичною залежністю  «батьків» дитинство. На семінарі було багато суто практичних питань, як можна взяти дитину на виховання в сім’ю, що потрібно для створення дитячого будинку сімейного типу, взяті контакти для подальшого втілення задуманого.

Таким чином, можна зробити висновок, що питання, які були обговорені на семінарі, глибоко схвилювали аудиторію, присутні жінки отримали корисну для себе інформацію, як можна гармонійно поєднати материнство з можливістю реалізувати себе як працівника створивши дитячий будинок сімейного типу, зігріти дитячу душу теплом та батьківською увагою.

 

 

 

 

Можливості працевлаштування в галузі будівництва в Ізраїлі для кваліфікованих українських працівників

Можливість тимчасового працевлаштування кваліфікованих працівників на ринку праці Держави Ізраїль надана українським громадянам в рамках міждержавної двосторонньої Угоди, укладеної між Кабінетом Міністрів України та Урядом Держави Ізраїль про тимчасове працевлаштування українських працівників в окремих галузях на ринку праці Держави Ізраїль від 07 червня 2016 року (ратифікована та набула чинності 16 листопада 2016 року).

За додатковою інформацією звертатись до Знам’янського міськрайонного центру зайнятості  за адресою:

м.Знам’янка вул. Чайковського,13А.

 

 

«Урок реального трудового життя»

1 вересня 2017 року школи Знам’янки та Знам’янського району знову відчинили двері для свої учнів та їх батьків, адже починається новий навчальний рік. З цієї нагоди представники Знам’янського міськрайонного ценру зайнятості на чолі з директором Компанієць Людмилою Вікторівною відвідали Богданівську ЗОШ №2 та Петрівський НВК «ДНЗ ЗОШ І-ІІІ ст.», на базі яких провели «Урок реального трудового життя» для учнів старших класів.

Метою даного уроку було ознайомлення молоді з проблемою самовизначення, сформувати в них реальний погляд на вибір професії з урахуванням їх бажань, можливостей та потреб на ринку праці, мотивувати учнів до вибору актуальних професій на ринку праці.  Школярі 9-х класів були ознайомлені з формулою вибору професії «Хочу. Можу. Треба» за допомогою якої можна обрати майбутню професійну діяльність, розглянули інформаційні папки з різноманітними описами популярних професій.Діти були проінформовані про види послуг, які надає міськрайонний центр зайнятості, про професії, що актуальні на ринку праці та за якими є можливість працевлаштуватися у районі.

Завдання профорієнтації полягає в ознайомленні учнів з професіями та правилами їх вибору, вихованні спрямованості та самопізнання як основу професійного самовизначення; формування вміння зіставляти свої здібності з вимогами щодо набуття конкретної професії, складати на цій основі реальний план оволодіння професією, а також забезпечення розвитку професійно важливих якостей особистості.По завершенню зустрічі школярі були запрошені відвідати міськрайонний центр зайнятості. Учні і вчителі висловили вдячність за цікавий і корисний захід.

 

 

 

 

 

 

 

«Соціальні послуги учасникам АТО»

З метою реінтеграції демобілізованих  військовослужбовців та учасників антитерористичної операції в систему реальних трудових відносин службою зайнятості проводиться широка інформаційно-роз’яснювальна робота, у т.ч. шляхом проведення різноманітних заходів.

Наприклад, нещодавно у Знам’янському міськрайонному центрі зайнятості для незайнятих трудовою діяльністю громадян з числа демобілізованих військовослужбовців та учасників АТО за участі представників районного військового комісаріату відбувся інформаційний семінар. Мета заходу – підвищення рівня поінформованості демобілізованих військовослужбовців та учасників АТО про послуги державної служби зайнятості, визначення шляхів професійної адаптації до потреб ринку праці.

У рамках заходу фахівці міськрайонного центру зайнятості інформували учасників семінару про стан місцевого ринку праці та перспективи його розвитку, умови призначення й виплати допомоги по безробіттю тощо. Увагу присутніх акцентували й на спектрі соціальних послуг, які служба зайнятості надає зазначеній категорії клієнтів, на нововведеннях щодо додаткових гарантій при працевлаштуванні учасників АТО та поінформовано присутніх про можливість безкоштовного навчання англійській мові завдяки соціальному проекту «Лінгва Скілз».

Запрошені представники районного військового комісаріату довели до учасників семінару інформацію  про порядок відбору громадян України на військову службу за контрактом та в резерв Збройних Сил України, до навчальних частин та інших військових формувань на посади рядового, сержантського та офіцерського складу. Ознайомили з основними вимогами до посад та пільгами і гарантіями для військовослужбовців, поінформували і про переваги грошового, медичного, житлового та пенсійного забезпечення.

Захід пройшов у формі інформаційної дискусії, під час якої учасники семінару мали змогу задати свої запитання, цікавились можливістю вступу на службу, в яких частинах буде проходити служба, які військові спеціальності в пріоритеті та ін.

Загалом з початку року на обліку в міськрайонному центрі зайнятості перебувало 88 осіб учасників АТО, з них 15 вже  працевлаштовані. Цих показників вдалося досягти завдяки тісній співпраці фахівців  міськрайонного районного центру зайнятості з роботодавцями, серед яких Локомотивне депо, ТДВ «Колос», ТОВ «ЕкоСем», ФГ «Матвєєв», ТОВ «Знам’янське ХПП» та ін/

 

 

 

 

 

Виїзна акція «Вдалий вибір професії»

 

В наш час досить складно учневі обрати свою майбутню професійну діяльність, по-перше це вплив друзів, батьків, по-друге особистісні переживання та невпевненість у своїх можливостях або їх переоцінка. Завданням профорієнтації є ознайомлення учнів з професіями та правилами їх вибору, вихованні, спрямованості на самопізнання як основу професійного самовизначення; формування вміння зіставляти свої здібності з вимогами щодо набуття конкретної професії, складати на цій основі реальний план оволодіння професією, а також забезпечення розвитку професійно важливих якостей особистості.

Зважаючи на це Знам’янським міськрайонним центром зайнятості в Петрівському навчально-виховному комплексі «дошкільному навчальному закладі загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів» була проведена виїзна акція, в рамках якої був проведений «Урок реального трудового життя». Метою даного уроку було ознайомлення учнів з проблемою самовизначення, сформувати в них реальний погляд на вибір професії з урахуванням їх бажань, можливостей та потреб на ринку праці, мотивувати учнів до вибору актуальних професій на ринку праці, а також розповісти про послуги які надає центр зайнятості.