Новини районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

 

12 вересня 2017 року

Всеукраїнський рейд «Урок»

Протягом серпня-вересня 2017 року представниками служби у справах дітей райдержадміністрації, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, центру первинної медико-санітарної допомоги, відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, Знам’янського відділу поліції Головного управління національної поліції в Кіровоградській області, управління соціального захисту населення райдержадміністрації проведено рейду «Урок». Цей рейд передбачає ІІІ етапи.

Перший етап відбувався до 1 вересня та передбачав обстеження житлово-побутових умов проживання дітей у сім’ях, які опинились у складних життєвих обставинах, контроль за забезпеченістю дітей до нового навчального року. За результатами І етапу виявлено, що діти в повній мірі підготовлені до нового навчального року, мають шкільне приладдя, книги, канцелярські товари, одяг, взуття тощо. Батькам була надана інформація щодо адміністративної та кримінальної відповідальності за ухилення від навчання їх неповнолітніх дітей, а також за порушення прав та законних інтересів дітей.

За результатами рейду складені акти обстеження. Також направлено листи до сільських рад з питання постановки 12 дітей із 5 сімей на облік дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, винесено 10 офіційних попереджень щодо належного виконання батьківських обов’язків.

Другий етап проходив з 1 вересня по 12 вересня 2017 року та передбачав виявлення дітей, які з 1 вересня не почали навчання у школах та професійно-технічних навчальних закладах, вищих навчальних закладах I-II рівня акредитації. За результатами ІІ етапу дітей, які не приступили до навчання, не виявлено. Порушень прав та законних інтересів дітей виявлено не було.

Одночасно з дітьми, які схильні до бродяжництва, які систематично залишають місце свого проживання, перебувають на обліку у службі у справах дітей райдержадміністрації, проведено відповідну профілактичну роботу з метою запобігання вчинення ними правопорушень та недопущення негативних проявів поведінки, пропусків занять без поважних причин, залишення постійного місця проживання.

Третій, завершальний, етап триватиме упродовж вересня-жовтня 2017 року. Його завданням буде повернення або влаштування дітей до навчальних закладів, усунення причин і умов, внаслідок яких діти не навчались, а також притягнення до відповідальності батьків або осіб, що їх замінюють, посадових осіб за порушення прав та законних інтересів дітей.

28 серпня 2017 року

Робота спеціалізованого формування «Служба соціальної підтримки сімей»  районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

28 серпня 2017 року відбувся черговий виїзд спеціалізованого формування «Служба соціальної підтримки сімей» районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Мета його роботи — допомогти сім’ям подолати складні життєві обставини, в яких вони опинились і не можуть  подолати самостійно. Захід проводився на території Богданівської сільської ради.

До роботи із сім’ями був залучений працівникслужби у справах дітей райдержадміністрації, медичний працівник Богданівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

Всього відвідано9 сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, в яких виховується 22дітей. Санітарно-гігієнічні умови проживання двохсімей визнано незадовільними, батьків попереджено про невиконання батьківських обов’язків належним чином та надано термін 1 тиждень для виправлення ситуації. 

Всім членам сімей надано необхідні соціальні послуги відповідно до потреб.

17 серпня 2017 року

Святкування Дня української символіки

17 серпня 2017 року в селі Богданівка фахівцеміз соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім¢ї, дітей та молоді Голик В.Д. спільно з художнім керівником районного будинку культури Краснюк О.С. був проведений захід «День української символіки»для учнів початкових класів та їх батьків. В ході інформаційної бесіди учасники заходу дізналися про історію походження свята, поглибили свої знання про символи України. Потім діти розповідали вірші про Україну, прапор, герб, український народ та розучували пісню «Як у нас на Україні».

Таким чином, учасники заходу не тільки весело провели час та дізналися багато чого нового, а й отримали безцінний урок патріотичного виховання, спрямований на формування у підростаючого покоління почуття любові до рідної землі та гордості за свій народ.

 

16 червня 2017 року

Відверта розмова про ввічливість

 

«Ніщо не коштує так дешево і не ціниться так дорого, як ввічливість»

М. Сервантес

 

Ввічливість є одним із проявів доброзичливого ставлення до людей, з якими ми щоденно спілкуємося вдома, у школі, магазині, транспорті тощо.

Ввічлива, тактовна, скромна і доброзичлива людина достойно вийде з любої життєвої ситуації, залишивши в оточуючих приємну думку про себе.

Знання правил доброї поведінки, уміння спілкуватися з людьми, визначати характер незнайомого співрозмовника або внутрішні емоції своїх друзів треба вчитися з дитинства. Саме з цією метою фахівцем із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Кондратенко Наталею Іванівною 16  червня 2017 року проведено захід для  учнів Мошоринської ЗОШ, які відпочивають у таборі відпочинку «Юність», — «Відверта розмова про ввічливі слова і ввічливі вчинки».

Діти грали у рольові ігри, відповідали на запитання тесту, складали розповідь-естафету, проводили бліц-турнір, розв’язували  різноманітні життєві  ситуації.

Проведений захід допоміг школярам зрозуміти, що хороші манери потрібно не тільки знати, а й систематично застосовувати у житті. Адже поведінка людини — це дзеркало, в якому вона показує своє обличчя.

12 червня 2017 року

Шукаємо патронатні сім’ї

Щастя для дітей – виховуватись в сім’ї, де про тебе турбуються та дбають, де поважають та задовольняють твої потреби, цікавляться інтересами, розвивають здібності, де на тебе завжди чекають та люблять. Але не всім дітям так пощастило в житті. На превеликий жаль, є сім’ї, в яких батьки з тих чи інших причин не виконують свої обов’язки належним чином та не створюють відповідних умов проживання. На жаль, в таких випадках доводиться вилучати дітей з сім’ї та шукати їм нове місце проживання.

До цього часу в даних ситуаціях найчастіше дітей влаштовували в притулки та центри соціально-психологічної реабілітації. Як правило, ці заклади дуже віддалені від населеного пункту, в якому проживає дитина. Вона на тривалий час розлучається з рідними, не має змоги спілкуватися з друзями. Тому в Україні вирішили запровадити таке новаторство, як патронатна родина. Нове воно лише для нас – цю практику давно використовують у багатьохкраїнах Європи та в США.

Патронатна родина – це тимчасовий догляд дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах. Вона потрапляє не у притулок, де таких знедолених багато, а в родину, переживає менший стрес, її легше реабілітувати. Це тимчасово – на три місяці. Поки дитина там у теплі й безпеці, соціальні працівники працюють з її рідною родиною. Коли сім’я вийшла з проблемної ситуації, тоді дитина повертається у родину. Якщо не вдається дійти позитивного результату, то далі на дитину чекає усиновлення, опіка, влаштування у прийомнісім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

           З метою проведення інформаційно-просвітницької роботи щодо створення патронатних сімей протягом минулого тижня працівником Знам’янського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено відповідні заходи з членами педагогічних колективів Суботцівської I-III ст., Казарнянської ЗШ  I-II ст. та Новороманівського НВК. У рамках проведеної роботи присутні отримали інформацію про те, що таке патронатні сім’ї, вимоги до кандидатів в патронатні вихователі, про їх обов’язки та  матеріальне забезпечення таких сімей.

07 червня 2017 року 

Світ очима дітей

Грані дитячої  фантазії різноманітні й безмежні. Коли дитина бере олівець і аркуш паперу, можна чекати на виникнення чергової перлини художньої творчості. А коли замість олівчика – крейда, а замість паперу – асфальт, то вмілі дитячі рученята перетворюють банальну сіру поверхню на цікаву яскраву скатертину, яка радує очі не тільки юних майстрів, але й всіх тих, хто спостерігає за цим дійством.

Саме тому з нагоди святкування Міжнародного дня захисту дітей 1 червня фахівцем із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
Нєізвєстною А.В. (с. Суботці) була проведена акція – малюнок на асфальті «Світ очима дітей». Участь у заході взяли діти, які відвідують пришкільний табір відпочинку «Світанок».

Юні художники швидко зайняли по клітинці на полі й за лічені хвилини асфальт шкільного подвір’я перетворися на мальовничу картинку.

Діти продемонстрували свою надзвичайну уяву та неабиякі художні таланти. Приємно відзначити, що всі малюнки виявилися яскравими, різноплановими. Та головним результатом заходу були дитячі посмішки, веселий сміх та гарний настрій.

 

24 травня 2017 року

Робота спеціалізованого формування

«Служба соціальної підтримки сімей» 

24 травня 2017 року відбувся черговий виїзд спеціалізованого формування «Служба соціальної підтримки сімей» районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. До роботи із сім’ями був залучений спеціаліст служби у справах дітей райдержадміністрації. Мета роботи — допомогти сім’ям подолати складні життєві обставини, в яких вони опинились і не можуть  подолати самостійно, здійснення соціального супроводження прийомної сім’ї . Заходи проводились на території Цибулівської сільської ради.

Всього відвідано8 сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, в яких виховується 17дітей. Членам сімей надано необхідні соціальні послуги відповідно до потреб.

Під час роботи у прийомній сім’ї батькам надано комплекс соціальних послуг, направлений на вирішення питань виховання та навчання дитини підліткового віку, діагностику синдрому емоційного вигорання з метою визначенняподальших заходів, спрямованих на його подолання або попередження.

10 травня 2017 року

Служба соціальної підтримки сімей

10 травня 2017 року відбувся черговий виїзд спеціалізованого формування «Служба соціальної підтримки сімей»  районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Мета його роботи — допомогти сім’ям подолати складні життєві обставини, в яких вони опинились і не можуть  подолати самостійно, здійснення соціального супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Заходи проводились на території Володимирівської сільської ради.

До роботи із сім’ями був залучений начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Ганул В.С. та Володимирівський сільський голова Грібеннікова Л.О.

Всього відвідано 3 сім’ї, які опинились у складних життєвих обставинах, в яких виховується 12 дітей. Членам сімей надано необхідні соціальні послуги відповідно до потреб.

Під час соціального супроводження 3 прийомних сімей та 5 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 28 дітей, що залишились без батьківського піклування прийомним батькам та батькам-вихователям надано комплекс соціальних послуг, направлений на вирішення питань виховання та навчання дітей підліткового віку, проведено бесіду з дітьми щодо профілактики правопорушень, а з прийомними батьками та батьками-вихователями проведено діагностику синдрому емоційного вигорання з метою визначення подальших заходів, спрямованих на його подолання або попередження.

 

 

09 травня 2017 року

Тих днів не згасне слава

 

Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років» в Україні встановлено День пам’яті та примирення.

З нагоди цієї дати фахівцем із соціальної роботи Крячко Надією Іванівною було продемонстровано для учнів Цибулівської ЗШ відеолекторій «Тих днів не згасне слава». Фільм знятий таким чином, що в ньому перекликаються події Вітчизняної війни та події сьогоднішнього дня – неоголошеної війни на Сході України.

Діти активно висловлювали свої думки, задавали питання та ділились враженнями та переживаннями.

 

24 квітня 2017 року

24 квітня 2017 року Знам’янським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було забезпечено роботу спеціалізованого формування «Служба соціальної підтримки сімей» на території Іванковецької  сільської ради. До роботи був залучений працівник служби у справах дітей райдержадміністрації.

Основна мета виїзду — забезпечення соціальної роботи, спрямованої на здійснення соціальної опіки, підтримки та патронажу соціально незахищених категорій сімей з дітьми, допомоги у подоланні ними складних життєвих обставин, збереження, підвищення їх соціального статусу.

Всього роботою охоплено 6 сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, в яких виховується 20 неповнолітніх дітей (із них виявлено та поставлено на облік сімей, що перебувають в складних життєвих обставинах 1 сім’ю, 5 сімей відвідано повторно). Санітарно-гігієнічні умови проживання однієї сім’ї визнано незадовільними, матір дітей попереджено про невиконання батьківських обов’язків належним чином та надано термін для виправлення ситуації. 

Охоплено роботою 1 сім’ю, в якій діти перебувають під опікою та піклуванням. В них виховується 2 дітей, які залишились без батьківського піклування.

Всім членам сімей надано необхідні соціальні послуги відповідно до потреб.

 

 

 

11 квітня 2017 року

«Ні! Шкідливим звичкам!»

 

Днями фахівцем із соціальної роботи Знам’янського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Нєізвєстною Аллою Володимирівною проведено відео лекторій «Ні! Шкідливим звичкам!» для учнів середніх класів Суботцівської ЗШ I-III ступенів.

Працівниками центру спільно з начальником Знам’янського міськрайонного відділу пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України М. Марулою для учнів 6-9 класів Богданівської ЗШ I-III ступенів №2 проведено бесіду на тему: «Профілактика правопорушень і злочинів» та відео лекторій «Колонія».

 

 

31 березня 2017 року

Готуємось до Великодня

16 квітня 2017 року в Україні святкуватимуть  світле і величне свято — Великдень. Найпоширенішою традицією на Великдень вважається випікання пасок і фарбування яєць, які потім складають у кошик та несуть в Храм Божий для освячення. 

Під час весняних канікул, 31 березня 2017 року, фахівець із соціальної роботи Знам’янського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Крячко Надія Іванівна провела майстер-клас по розмальовуванню Великодніх яєць. Учасники заходу – діти 5-го класу Цибулівської  ЗШ I-III ступенів.

Під час майстер-класу діти дізналися про те, що для нас, українців, писанка вважається символом життя, сонця, безсмертя, любові і краси, весняного відродження, добра, щастя і містить глибокий зміст. Її дарують на знак перемир’я, побажання здоров’я, краси і сили, застосовують, як оберіг від лиха та стихій, для лікування різних недуг, від переляку і наговорів. Писанку також дарують дівчині, як овідчення в коханні, і закопують в землю на добрий урожай. Її вручають на Великдень, як знак пошани, приязні та радості. То ж і наші юні писанкарі по завершенню заняття подарували один одному  писанку як вітання з майбутнім світлим днем Святої Пасхи та з найкращими побажаннями.

 

30 березня 2017 року

Великодня майстерня

Уже недалеко той час, коли настане яскраве і радісне весняне свято – світле Христове воскресіння. Ця урочиста подія символізує нове життя і загальне торжество. Цього року свято припадає на 16 квітня. Але готуватися до нього слід старанно і заздалегідь: прибрати подвір’я, прикрасити будинок, приготувати святкові страви та подарунки. 

Діти, які проживають на території Мошоринської сільської ради під час весняних канікул відвідували Великодню майстерню, яка працювала у кабінеті фахівця із соціальної роботи Знам’янського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Кондратенко Наталі Іванівни. Усі, хто мали бажання, могли навчитися виготовляти великодні сувеніри, прикраси, готувати святкові страви та смаколики. 

Так, 29 березня 2017 року діти виготовляли великодні сувеніри – листівки та серветки для святкових кошиків.

30 березня Великодня майстерня продовжила свою роботу. Діти з задоволенням ознайомилися з різними техніками фарбування яєць – «декупаж» (декорування за допомогою серветок), «шовкові чудеса» (фарбування в тканині), «під мрамор» ( з додаванням рослинної олії) та ін.

В рамках майстер-класу, який відбувся 31 березня, діти вчилися виготовляти великодні пряники, птахів та звірят, отримали навички оздоблення пасок.

Проведені заходи не тільки дозволили дітям провести свій вільний час весело, отримані знання допоможуть урізноманітнити святковий стіл, здивувати своїх рідних та заощадити кошти сімейного бюджету під час підготовки до Великодня.

 

30 березня 2017 року

Знайомилися з правилами безпечного поводження на природі

Як відомо, життя та здоров’я дитини – найбільша  цінність. Тому Знам’янський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, плануючи роботу з учнівською молоддю, особливу увагу приділяє заходам, спрямованим на розширення та поглиблення знань дітей про правила безпечного поводження в побуті, на природі, вдома, на дорозі та ін.

Так, 30 березня 2017 року фахівець із соціальної роботи Денисенко Вікторія Сегіївна провела відео лекторій для учнів молодших та середніх класів Макариського НВК на тему: «Правила безпечного поводження на природі».

По закінченню обговорення переглянутого матеріалу, діти створили пам’ятку, куди вписали основні правила поведінки під час перебування на природі.

Цей вид роботи допоміг дітям не тільки корисно провести день весняних канікул, а й отримати позитивний заряд від спілкування в компанії однолітків.

 

 

30 березня 2017 року

Розмалюю писанку, розмалюю…

 Кожна людина має знати звичаї та традиції свого народу. Великдень – одне з найбільших свят України, яке діти дуже люблять і з задоволенням готуються до нього. Весняні канікули стали гарною можливістю для ознайомлення дітей із традиціями, звичаями та обрядами, пов’язаними з цим святом.

На території Суботцівської сільської ради фахівцем із соціальної роботи Нєізвєстною Аллою Володимирівною 30 березня 2017 року було організовано та проведено заняття з дітьми молодшого шкільного віку, присвячене святу Великодня. Тема заняття: «Розмалюю писанку, розмалюю…». Діти з задоволенням ознайомилися з давнім мистецтвом писанкарства. Дізналися про те, що історія писанок, як символу весняного відродження природи, сягає у далеке минуле  і пов’язане з ритуалом весняного відродження на землі. Кожна писанка – це ніби маленький світ. Тут і небо із зорями, і вода з рибами, і дерево життя з оленями і птахами, і засіяне поле – усе це вималюване в певному порядку для того, аби підтримати лад та рівновагу у нашому світі. Дітей зацікавила інформація про те, що кожний колір, кожний орнамент на писанці нанесений не просто так, а є символічним. Потім і самі учасники заходу мали можливість повчитися мистецтву розмалювання писанок, правда,  спочатку на папері – виготовляли  Великодні кошики, якими обмінялися на згадку по закінченню заняття.

 

30 березня 2017 року

Найбільше  багатство – здоров’я

Що таке здоров’я в розумінні дітей? Це можливість щоранку прокидатися з посмішкою та в гарному настрої, радіти життю, жити, творити, працювати, робити добро, милуватися красою природи, радіти зустрічі з друзями, відчувати  любов до рідних і близьких людей, дізнаватися щось нове про світ, який нас оточує… Таке невеличке слово, а в ньому, виявляється, зміст всього життя. Тому саме пропаганді здорового способу життя приділяється велика увага батьків, педагогів, вихователів…

29 березня 2017 року відбулося черговезасіданнядитячого клубу за інтересами «Світ гри», який працює при Мошоринському Будинку культури.Тема заняття: «Найбільше багатство – здоров’я». 

Фахівець із соціальної роботи Знам’янського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Кондратенко Наталя Іванівна також взяла участь у проведенні заходу. Діти переглянули відео лекторій — мультфільм «Ваше  здоров’я». Учасники засідання активно обговорювали історію життя головного героя, висловлювали думку про його вчинки, що негативно вплинули на здоров’я та життя. Діти з розумінням говорили про негативний вплив шкідливих звичок,захоплення комп’ютерними іграми, вживання шкідливої їжі на здоров’я людини. Наприкінці заняття в ігровій формі «виписали» рецепт здоров’я та довголіття: «Щоб бути здоровим на довгі роки, потрібно вести активний спосіб життя, займатися спортом, більше бувати на свіжому повітрі, не піддаватися спокусі шкідливих звичок, не вживати шкідливу їжу».

Після відео лекторію директор МошоринськогоБудинку культури Кіслінська Анжела Олегівна провела з дітьми інтелектуальну гру «Розсипанка», рольову гру «Правила життя». Діти з задоволенням відгадували загадки та грали в асоціації, весело та жваво виконували  фізкультхвилинку, грали в рухливі  ігри на свіжому повітрі.

 

 

30 березня 2017 року

Проводимо весняні канікули з користю.

Великдень – одне з найвизначніших народних свят, яке впродовж багатьох тисячоліть займає серед календарних свят наших предків одне з найпочесніших місць. Витоки цього свята сягають глибини не віків, а тисячоліть. Це одне з найулюбленіших свят дітей, які з нетерпінням його чекають. Тому, організовуючи дозвілля школярів під час весняних канікул, спеціаліст Знамʼянського районного центру соціальних служб для сімʼї, дітей та молоді Денисенко Вікторія Сергіївна, яка працює на території Макариської сільської ради, подбала, щоб заходи забезпечили дітям не тільки гарній настрій а й були корисними – допомагали підготуватись до свята  Пасхи.

Так, 29 березня 2017 року було проведено майстер-клас по виготовленню великодніх прикрас. Діти із задоволенням робили підставки для  яєць, щоб привітати рідних та близьких з Великоднім святом, а разом з тим дізналися про історію його виникнення.

 

29 березня 2017 року

Гра-навчання-розвиток

Відомо, що в молодшому шкільному віці засвоєння нових знань, вироблення вмінь та навичок  відбувається значно успішніше під час гри. Найрізноманітніші завдання, подані в ігровій формі, мають ту перевагу, що в ситуації гри дитині зрозуміла сама необхідність набуття нових знань і способів дії. Дитина, захоплена привабливим задумом гри, ніби і не помічає, що вчиться і розвивається, хоча при цьому вона також стикається з труднощами, які потребують перебудови її уяви і пізнавальної діяльності. Змінюється також мотиваційна складова процесу. Якщо на уроках дитина виконує завдання, поставлені дорослими, то під час гри — розв’язує свою власну задачу. Окрім того, багато ігор вчать дітей думати, розвивати пам’ять, згуртовують, організовують, розвивають самоконтроль, формують самооцінку дитини та сприяють удосконаленню навичок спілкування.

Тому під час роботи з дітьми молодшого шкільного віку в канікулярний час працівники Знам’янського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді активно використовують ігри як в приміщенні, так і на свіжому повітрі.

Так, 29  березня 2017 року фахівцем із соціальної роботи Крячко Наталією Іванівною були проведені ігри «Орлиний зір» та «Інтуіція» з учнями 1-го класу Цибулівської ЗШ І-ІІІ ст., фахівцем із соціальної роботи Нєізвєстною Аллою Володимирівною рухливі та розвиваючі ігри «Спритна акула», «Втримай кульку», «Заєць і мисливець», «Білки, жолуді, горіхи» з учнями молодших та середніх класів Суботцівської ЗШ І-ІІІ ст.

 

29 березня 2017 року

29  березня 2017 року в канікулярний період фахівцем із соціальної роботи Крячко Н.І. були проведені  Великодні  ігри «Орлиний зір» та «Інтуіція» з учнями 1-го класу Цибулівської ЗОШ І-ІІІ ст.

 

 

28 березня 2017 року

Турнір з шахів

Шахи – це не тільки гра, але й корисне та інтелектуальне проведення вільного часу. За допомогою гри в шахи зміцнюється та розвивається пам’ять, мислення та зосередженість. Під час шахових партій учні подумки відтворюють шахові положення, продумують ходи наперед та починають мислити математично.

Днями в Диківській ЗОШ І-ІІІ ступенів  за ініціативи директора сільського будинку культури Васалатій Я.П. та фахівця із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Рябошапки А.О. проведено турнір з  шахів. До участі запрошувались  учні 5-11 класів.  

Всі учасники змагались за першість на високому рівні, застосовували нестандартні методи та прийоми. Переможці турніру були нагороджені призами.

 

 

24 березня 2017 року

«Доступно про туберкульоз: причини, симптоми, профілактика…»

Щороку 24 березня відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом.

Туберкульоз на сьогодні є актуальною медико-соціальною проблемою не тільки в Україні, а й в усьому світі. Саме з метою обізнаності  молоді з даною проблемою в окремих школах району фахівцями із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді із залученням керівника районної організації Червоного Хреста України  обговорено тему: «Доступно про туберкульоз: причини, симптоми, профілактика».

Учням висвітлено інформацію про те, що  на туберкульоз хворіють усі вікові групи населення – від новонароджених до людей похилого віку. Основні джерела інфекції: хвора людина, молочні та м’ясні продукти від хворих на туберкульоз тварин. Найбільший ризик захворіти мають люди, що інфіковані ВІЛ та хворі на СНІД. Обговорено причини та симптоми даної хвороби, як вони проявляються у людини та методи захисту від даної недуги. 

Кожна людина має усвідомити, що її якість життя та його тривалість залежить, в першу чергу, від неї самої. Кожен є «архітектором» свого здоров’я та довголіття. Та головною вимогою є вчасне медичне обстеження.

Тож спеціалістами було наголошено на тому, що необхідно своєчасно проходити профілактичні флюорографічні огляди, дотримуватися здорового способу життя, раціонального повноцінного харчування, правил особистої гігієни і це стане запорукою здоров’я та вагомим кроком на шляху протидії епідемії.

На завершення заходу всі отримали тематичні буклети про профілактику та попередження туберкульозу: «Туберкульоз: питання, відповіді», «Бажаємо Вам здоров’я».

 

 

23 березня 2017 року

Виїзд «Мобільного консультаційного пункту соціальної роботи»

 

У районі працював «Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи» Кіровоградського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

У його роботі взяли участь провідний фахівець із соціальної роботи відділу організаційно-правової роботи Мироненко Ю.С. Кіровоградського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та методист відділу методичного забезпечення соціальної роботи Барбанова О.М. На волонтерських засадах залучені практичний психолог «Клініки, дружньої до молоді» комунального закладу «Обласний центр планування сім’ї та репродукції людини» Чепляка О.В. та спеціаліст навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області Стець М.М. Також до роботи МКП були залучені працівники районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, психолог кабінету «Довіра» Знам’янської центральної районної лікарні Стадник О.Б. та старший інспектор ювенальної превенції Чорненко І.О.

Під час виїзду здійснені візити в сім’ї, які опинилися у складних життєвих обставинах, що проживають на території Дмитрівської та Диківської сільських рад, де була проведена робота щодо необхідності належного виконання батьківський обов’язків, зайнятості дорослих членів сім’ї, ведення здорового способу життя.

Фахівцями, які були залучені до виїзду на волонтерських засадах, проведена інформаційно-просвітницька робота з учнями Дмитрівської ЗШ І-ІІІ ст. № 1 та Диківської ЗШ І-ІІІ ст.

Спеціаліст навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області Стець М.М. зазначив, що кожного року на території області знаходять сотні вибухонебезпечних предметів: бомб, снарядів, мін, патронів як часів Великої Вітчизняної війни, так і сучасні, та зосередив увагу учнів на тому, як треба поводитись під час знаходження вибухонебезпечних предметів.

Практичний психолог «Клініки, дружньої до молоді» комунального закладу «Обласний центр планування сім’ї та репродукції людини» Чепляка О.В. розповіла учням про небезпеку вживання алкогольних та наркотичних речовин, які згубно впливають як на організм самої дитини, так і на близьких та рідних для неї людей, продемонструвала відеофільм.

Старший інспектор ювенальної превенції Чорненко І.О. провела роботу з профілактики правопорушень, розповіла про відповідальність за скоєні правопорушення.

Психолог кабінету «Довіра» Знам’янської центральної районної лікарні Стадник О.Б. розповіла дітям, як вберегти себе від соціально-небезпечних хвороб, зокрема ВІЛ/СНІДу.

Одночасно в приміщенні центральної районної бібліотеки відбулося засідання групи за інтересами (актуальними проблемами сім’ї) в рамках навчання для прийомних батьків. У заході взяли участь прийомні батьки однієї прийомної сім’ї, яка функціонує на території району, батьки-вихователі з Олександрійського району та м. Знам’янка. Темою роботи групи було важливе питання – як навчити дітей дружити, як у відповідних обставинах казати «ні». Також прийомні батьки складали екокарти та малювали «колесо життєвого балансу» з метою визначення, наскільки гармонійне їх життя, побачити свої слабкі місця, над якими потрібно попрацювати, щоб позбутися  почуття незадоволеності собою і своїм життям.

 

 

17 березня 2017 року

На території Пантазіївської сільської ради проведено перевірку цільового використання державної допомоги при народженні дитини

17 березня 2017 року на території Пантазіївської сільської ради проведено перевірку цільового використання державної допомоги при народженні дитини в 2 сім’ях – кошти використовуються за призначенням. Відвідано 2 сім’ї, які опинились в складних життєвих обставинах. Проведено бесіду на тему: «Відповідальне батьківство» та надано соціальні послуги відповідно до потреб.   

 

17 березня 2017 року

Шляхи створення прийомної сім’ї та дитячого будинку сімейного типу

 

Життя кожної людини неповторне. Хтось народжується щасливим, комусь доводиться пережити складні обставини долі, але є і такі долі, коли не має змоги щось змінити самому. Саме дитячі долі в руках дорослих, і тому важко переживати за дітей, чиє життя понівечено та з самого початку зруйновано. Відсутність батьківського тепла, маминої колиски на ніч, іграшок та подарунків на свята від рідних — все це є життя дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Ці діти живуть в інтернатах, мають одяг та їжу, влітку вони відпочивають в оздоровчих таборах, але єдине — їх ніхто не чекає і нікому пожалітись про забитий сінець чи розповісти про успіх у спортивних змаганнях, вони ніколи не відчують, що таке сімейне тепло та затишок.  Саме тому наша держава підтримує створення сімейних форм виховання, зокрема  прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

17 березня 2017 року з членами педагогічного колективу Пантазіївської ЗШ I-III ст. проведено захід на тему: «Шлях до створення прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу». В рамках заходу присутні отримали інформацію про те, що таке прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу, вимоги до кандидатів в прийомні батьки, батьки-вихователі, про обов’язки прийомних батьків, батьків-вихователів,  матеріальне забезпечення прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу та ін.

 

 

10 березня 2017 року

«Служба соціальної підтримки сімей»

 

Щастя для дітей – виховуватись в сім’ї, де про тебе турбуються та дбають, де поважають та задовольняють твої потреби, цікавляться інтересами, розвивають здібності, де на тебе завжди чекають та люблять. Але не всім дітям так пощастило в житті. На превеликий жаль, є сім’ї, в яких батьки з тих чи інших причин не виконують свої обов’язки належним чином та не створюють відповідних умов проживання. Частіше всього чинниками, що приводять до виникнення таких ситуацій, є безробіття батьків, недостатнє матеріальне забезпечення, зловживання спиртними напоями, невміння подолати складні життєві ситуації, в яких опинилась сім’я, проблеми зі здоров’ям в одного чи декількох членів сім’ї, низький виховний потенціал сім’ї, неналежним чином сформовані навички самообслуговування та ведення домашнього господарства та інше.

Допомогти сім’ям подолати такі обставини – мета роботи спеціалізованого формування «Служба соціальної підтримки сімей» районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, черговий виїзд якого відбувся 09 березня 2017 року на територію Трепівської та частково Богданівської сільських рад.

До роботи із сім’ями були залучені працівник служби у справах дітей райдержадміністрації та секретар Трепівської сільської ради.

Всього роботою охоплено 4 сім’ї, які опинились у складних життєвих обставинах, в яких виховується 12 дітей. Санітарно-гігієнічні умови проживання однієї сім’ї визнано незадовільними, матір дітей попереджено про невиконання батьківських обов’язків належним чином та надано термін для виправлення ситуації.

Всім членам сімей надано необхідні соціальні послуги відповідно до потреб та проведено профілактичну роботу щодо попередження сімейного насильства.

В одній сім’ї здійснено перевірку цільового використання державної допомоги при народженні дитини. Виплачена сума допомоги використана для забезпечення належних умов для утримання та виховання дитини.

 

 

06 березня 2017 року

Робоча нарада

Відбулась робоча міжвідомча нарада за участю працівників районного, міського центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та міськрайонного відділу пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції. На нараді були розглянуті питання щодо співпраці з  метою протидії повторній та рецидивній злочинності серед дітей, осіб молодіжного віку та інших осіб, які засуджені до покарання без позбавлення волі, відпрацювання  форм і методів роботи з особами, засудженими до таких покарань,  забезпечення процесу ресоціалізації дітей та молоді, які засуджені до покарань не пов’язаних з позбавленням волі.

 

 

 

01 березня 2017 року

Відеолекторії для майбутніх мам

 

Кожна мати прагне того, щоб її маляті було комфортно, а тим більше мати новонародженого малюка. З цією метою у центральній районній лікарні в рамках роботи «Консультаційного пункту у жіночій консультації» працівником районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Чабан Е.А. проведено відеолекторії для вагітних жінок на теми: «Догляд за новонародженою дитиною», «Грудне вигодовування». Майбутні мами дізналися про методи адаптації дитини до позаутробного життя, основні кроки догляду за новонародженими та про важливість грудного вигодовування.

 

 

 

 

28 лютого 2017 року

Як запобігти насильству

З насильством можна зіткнутися всюди: на вулиці, на роботі, у школі, громадських місцях і, на жаль, вдома. Тому дуже важливо кожній людині знати свої права, а головне, куди можна звернутись за допомогою і захистом. Особливо прикро, коли від проявів насильства страждають діти, які більше, ніж дорослі, схильні сприймати все, що відбувається з ними, як належне, та менше, ніж дорослі, розуміють і знають, як допомогти собі.

 З метою надання допомоги дітям у даному непростому питанні фахівець із соціальної  роботи  Знам’янського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Кондратенко Н. І. провела з учнями 1 класу Мошоринської  ЗОШ бесіду  «Як  запобігти  насильству». Діти отримали знання щодо поняття «насильство» та «толерантність», ознайомилися з видами насильства та отримали інформацію щодо шляхів запобігання проявам насильства. Фахівець підкреслила, що діти мають право на  власну думку, на життя без насильства, а у разі, якщо з ними щось подібне відбувається — не мовчали, а обов’язково зверталися за допомогою. З цією метою усім присутнім було роздано Пам’ятки з порадами, що робити у  критичній ситуації, куди звертатися за допомогою.

 

 

 

22 лютого 2017 року

Робота консультаційного пункту

Бути мамою — головне покликання кожної жінки. Виношування та народження дитини -непростий і відповідальний період, адже потрібно зберегти своє здоров’я та здоров’я майбутньої дитини.

Особливо важливий цей етап для тих жінок, які вирішили стати мамою вперше. У них виникають часті тривоги від необізнаності, відсутності інформації, тому дуже важливо підтримати майбутніх мам, поглибити їх знання щодо особливостей перебігу вагітності, підготовки до пологів, догляду за новонародженою дитиною та інше.

 З цією метою на базі Знам’янської центральної районної лікарні діє спеціалізоване формування«Консультаційний пункт в жіночій консультації» районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Його основне завдання — запобігання відмовам від новонароджених дітей, забезпечення соціальною підтримкою вагітних жінок та жінок, які народили дитину, зокрема матерів, які опинилися в складних життєвих обставинах, поширення засад відповідального, усвідомленого батьківства.

Форми проведення заходів найрізноманітніші. До уваги жінок відеолекторії: «В очікуванні лелеки», «Три періоди пологів», «Від народженнядо року»,  «Початок життя Вашої дитини», «Гімнастика длявагітних», бесіди «Вагітність. Внутрішньоутробний розвиток», «Відповідальне батьківство» та інше.

Аналогічні заходи проводяться і в пологовому відділенні Знам’янської центральної районної лікарні для жінок-породіль. Чергове з них відбулося
21 лютого 2017 року. До уваги жінок був запропонований відеолекторій «Догляд за новонародженою дитиною. Грудне вигодовування».

Відвідати вищезазначені заходи в жіночій консультації може кожна бажаюча жінка. Радує, що народження дитини стає не суто жіночим питанням — останнім часом почастішали візити на такі заходи подружжя. Так чоловіки готуються супроводжувати дружину в партнерських пологах. 

 

 

20 лютого 2017 року 

Здоровий спосіб життя – це модно!

17 лютого 2017 року фахівцем із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Кіреєвою-Литвин Н.Ю. з учнями молодших класів Володимирівської ЗШ І-ІІІ ст. проведена профілактична бесіда та відеолекторій »Вплив шкідливих звичок на організм людини». В ході заходу порушено досить актуальні проблеми сучасних дітей та їх способу життя, розповідалося про наслідки шкідливих звичок на здоров’я людини та оточуючих. Діти приймали активну участь у обговоренні теми.

20 лютого з учнями початкових класів проведено гру-подорож «Пригоди у країні Здоровляндії», метою якої є формування усвідомленого ставлення дітей до свого здоров’я та надання елементарних знань щодо здорового способу життя. Діти побували на станціях «Цінності», «Режим дня», «Засоби гігієни», «Харчування», «Спорт», «Небезпечна поведінка». Під час »подорожі» відповідали на питання, а за правильну відповідь отримували винагороду – фішки — »здоровчики».

Також підведено підсумки конкурсу малюнків на тему «Здоровий спосіб життя», що був оголошений 14 лютого 2017 року. Всі учасники отримали солодкі подарунки.

 

 

20 лютого 2017 року 

Дітям про важливе

З метою правової освіти учнів, фахівцем із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Крячко Н.І проведено бесіду з учнями 4-го класу Цибулівської ЗОШ  І-ІІІ ст. «Про права та обов’язки дітей»; з метою профілактики негативних  явищ з учнями 7-го класу  бесіду «Про шкідливість тютюнопаління».

 

 

 

17 лютого 2017 року  

 

Тиждень здорового способу життя

 

Міцне здоров’я — головна умова повноцінного життя. Здоров’я допомагає реалізувати свої плани, успішно розв’язувати життєві завдання й долати труднощі. Здоров’я значною мірою залежить від самої людини, її свідомості та поведінки. Для того щоб люди були не тільки фізично, а і соціально здоровими, за висловом Гіппократа, вони мають дотримуватися »благопристойної поведінки». Однак стан здоров’я юних українців останнім часом викликає тривогу. Саме тому працівники центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді проводять профілактичну роботу з  учнями шкіл району. Головне завдання  профілактичних заходів — це формування у дітей свідомого негативного відношення до вживання тютюну, алкогольних напоїв та наркотичних речовин, популяризація здорового способу життя.

Так, фахівцем із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Кіреєвою-Литвин Н.Ю. з учнями Володимирівській
ЗШ І-ІІІ ст. проводяться заходи з профілактики негативних явищ та популяризації здорового способу життя.

14 лютого 2017 року був оголошений конкурс малюнків на тему: »Здоровий спосіб життя» серед учнів молодших класів, переможці якого будуть визначені наступного тижня. Також, розглядали цікаві журнали з популяризації здорового способу життя та проводили вікторину — відповідали на питання про здоров’я, харчування, режим дня, небезпечну поведінку, тощо.

15 лютого спільно із заступником директора школи з виховної роботи Малашевич О.Г. проведено тренінг для  учнів 9 -11 класів на тему: »Наркоманія серед підлітків. Здоровий спосіб життя».

16 лютого з учнями середніх та старших класів проведено профілактичну гру: »Крок за кроком», яка сприяє набуттю учасниками певного комплексу знань та формуванню навичок відповідальної поведінки щодо власного здоров’я, зокрема, прийняттю виважених рішень, усвідомленню проблем ВІЛ/СНІДу та інших наслідків ризикованої поведінки, виробленню власного ставлення до широкого кола питань, пов’язаних із здоров’ям.

 

 

07 лютого 2017 року 

«Служба соціальної підтримки сімей»

В рамках діяльності спеціалізованого формування «Служба соціальної підтримки сімей» комісією у складі заступника директора-начальника відділу районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Чабан Е.А.,  начальника служби у справах дітей райдержадміністрації Ганул В.С.,   завідуючий Петрівської амбулаторії загальної практики та сімейної медицини Бак О.І., працівником сільської ради Деніс О.М. було забезпечено роботу з різними категоріями сімей на території Петрівської сільської ради. 

Відвідано 7 сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах, та в яких виховується 24 дитини, одна сім’я, в якій дитина перебуває під опікою, 2 дитячих будинки сімейного типу, в яких виховується 15 дітей. З членами сімей проведено бесіди щодо належного догляду та виховання дітей, формування навичок самообслуговування у дітей та їх соціалізації, забезпечення одягом, відповідно до сезону, продуктами харчування, твердим паливом з метою підтримання належного температурного режиму у будинках, ведення домашнього господарства. 

В двох сім’ях, з метою перевірки цільового використання державної допомоги при народженні дитини, здійснено початкову оцінку, обстежено умови проживання. Встановлено, що кошти використовуються батьками за призначенням — придбані всі необхідні речі та меблі для повноцінного утримання та виховання дітей.

З метою підтвердження факту проживання одинокої матері з дитиною відвідано одну сім’ю та встановлено даний факт з метою переоформлення державної допомоги сім’ям з дітьми.

 

 

 

 

У вечері напередодні Старого Нового року прийнято співати щедрівки, що беруть свій початок дуже давно, містять біблійні сюжети, оспівують господаря та всю його родину, містять побажання доброго врожаю, приплоду домашньої худоби, благополуччя у родині. Особливістю щедрівок є те, що притаманні вони тільки українському народу.

Цих традицій дотримуються і в с. Цибулеве, де діти разом із фахівцем із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Н. Крячко, бібліотекарем філіалу Знам’янської районної бібліотеки Л. Шолькою, директором Цибулівського будинку культури І. Білоголовою привітали щедрівками жителів села, працівників Цибулівської сільської ради, амбулаторії, дитячого дошкільного навчального закладу «Пролісок», працівників ФГ «Росток» та ПСП «Обрій».