Новий проект братів Олега та Юрія Гребенюків

16 липня 2020 року

Меценати міста Знам’янки та Знам’янського району брати Гребенюки започаткували нову творчу ідею – створити музей під відкритим небом у м.Знам’янка по вулиці Михайла Грушевського напроти будівлі магазину АТБ.

Сьогодні Олег та Юрій Гребенюки заклали місце і розпочали встановлення автентичних предметів та експонатів, які представлені від населених пунктів району.

У заході взяли участь голова районної державної адміністрації Василь Смаглюк та перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Осипенко.

Першими предметами, які були встановлені, стали експонати із сіл Мошорине та Макариха. Гранітний верстовий стовп кінця ХVІІІ століття був наданий Мошоринською громадою. Він був єдиним орієнтиром у селі, коли взимку кружляла непроглядна завірюха. А також за його допомогою вимірювали довжину села.

Жителі села Макариха представили музею жорно початку ХІІ століття, яке використовувалося у млинах для лущення та розмелювання зерна.

Головною метою створення музею під відкритим небом є розкриття колориту української культури, популяризація народної творчості та побуту.

Кожна громада району тепер має змогу представити свої історичні надбання, раритетні предмети та вироби народних умільців, які відроджують традиції рідного краю, вдихаючи в них нове життя.

Запрошуємо усі громади району долучитися до творчого та цікавого проекту, який не лише прикрасить територію міста, а презентуватиме кожну сільську територію!

безоплтана правова