Обговорили питання щодо стану охорони праці та пожежної безпеки в районі

14 лютого 2018 року

У районній державній адміністрації відбулося засідання районної ради з питань безпечної життєдіяльності населення під керівництвом керівника апарату райдержадміністрації О.Слюсаренко.

Під час засідання розглянуті питання щодо стану виробничого травматизму та професійних захворювань в районі за підсумками 2017 року; травматизму невиробничого характеру у навчальних закладах району; щодо стану охорони праці промислової безпеки в агропромисловому комплексі району; щодо поліпшення організації профілактики пожеж, загибелі людей від них.

З першого питання було зазначено, що по Знам’янському району за 2017 рік зафіксовано 4 нещасних випадки, з травмами які відносяться до тяжких. Рівень виробничого травматизму за 2017 рік у порівнянні з 2016 роком в цілому зменшився. Основними причини нещасних випадків становлять невиконання посадових обов’язків, невиконання вимог інструкцій з охорони праці та особиста необережність потерпілих.

З другого питання порядку денного було зазначено, що протягом 2017 року у навчальних закладах району сталось 66 випадків травматизму у побуті з учнями загальноосвітніх навчальних закладів району.

Для профілактики травматизму невиробничого характеру та в побуті проводиться певна робота: один раз на рік перед початком навчальних занять з учнями та працівниками закладів освіти проводяться інструктажі з питань безпеки життєдіяльності.

З третього питання порядку денного було зазначено, що стан охорони праці в агропромисловому комплексі району протягом 2017 року задовільний в порівнянні з 2016 роком.

У листопаді 2017 року, за участю Кіровоградського регіонального учбового центру, було проведено навчання та перевірка знань з охорони праці у встановленому законодавством порядку керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств та відомств України в районі, працівників сільських рад та сільськогосподарських підприємств, на яких покладені обов’язки з охорони праці.

З четвертого питання порядку денного було зазначено, що після проведеного аналізу пожеж, які виникли на території району протягом 2017 року, та наслідків від них, пожежонебезпечна ситуація залишається нестабільною. Так протягом 2017 року на території Знам’янського району виникло 49 пожеж (2016 рік – 40 пожеж, +22,5%). Збитки від пожеж становлять 2031,3 тис. грн. (2016 рік – 1180,808 тис. грн., + 72%). Мали місце 5 випадків загибелі людей на пожежах (Дмитрівська сільська рада – 2 особи, Трепівська сільська рада – 2 особи, Цибулівська сільська рада – 1 особа).

Як свідчить аналіз, найбільше пожеж виникло на територіях Дмитрівської (9 пожеж) та Суботцівської (8 пожеж) сільських рад. Решта пожеж виникли на територіях Трепівської (6 пожеж), Богданівської (5 пожеж), Казарнянської, Петрівської (по 4 пожежі), Мошоринської та Диківської (по 3 пожежі) сільських рад. На територіях Іванковецької та Цибулівської сільських рад виникло по 2 пожежі. По 1 вогневому випадку зареєстровано на територіях Володимирівської, Макариської та Пантазіївської сільських рад.

Керівникам установ та підприємств рекомендовано продовжувати профілактику щодо уникнення нещасних випадків на виробництві, проведення періодичних інструктажів з питань охорони праці та медичних оглядів працівників, зайнятих у шкідливих та небезпечних умовах праці.

Виконання протокольного рішення дасть змогу окреслити нагальні питання охорони праці та пожежної безпеки.