До УВАГИ керівників сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств!

В агропромисловому комплексі з настанням пожежонебезпечного періоду особливу актуальність набули питання щодо здійснення суб’єктами господарювання заходів, спрямованих на неухильне дотримання Правил пожежної безпеки.

З метою недопущення виникнення надзвичайних ситуацій на землях сільськогосподарського призначення, прилеглих територіях та об’єктах зберігання зерна у пожежонебезпечний період 2020 року необхідно забезпечити:

– неухильне виконання статті 55 Кодексу цивільного захисту України та Правил пожежної безпеки;

– недопущення необережного поводження з вогнем поблизу хлібних масивів;

– категоричну заборону спалювання стерні, післяжнивних залишків та сухої рослинності, розведення вогню на полях, як під час зернозбиральної кампанії, так і після її завершення.

Необхідно організувати проведення щоденних протипожежних інструктажів із робітниками, задіяними у збиранні врожаю зернових культур поточного року, забезпечити первинними засобами пожежогасіння збиральну техніку, та автотранспортні засоби, які задіяні у зернозбиральній кампанії.

За самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна, а у окремих випадках і кримінальна відповідальність:

— відповідно до ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, опалого листя без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов даного дозволу, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти  до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

— відповідно до ст. 245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом – караються штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Прочитано 3 раз

Центр-укр портал
cz
kmu
1545
Тарифна децентралізація1
president
258691
pfu
БУДИНОК_ЮСТИЦІЇ_
logo_527
nazk_logo2
amc
mou
com
banner(160x236)meet_your_child
dpa
dpss
us
tel
vr
безоплтана правова
budget
thsh