Майже 42 тисячі роботодавців взяли участь всеукраїнському опитуванні

Державним центром зайнятості запроваджено опитування роботодавців щодо задоволеності наданням послуг державною службою зайнятості. Опитування проводилося на інтернет-ресурсі державної служби зайнятості «Єдине соціальне середовище зайнятості» з 12 червня 2019 року.

Станом на 1 липня 2020 року, в опитуванні взяло участь майже 42 тисячі роботодавців, з них 59% – з чисельністю працівників до 10 осіб, 26% – малі підприємства (від 11 до 50 осіб), 12% – середні (від 51 до 250 осіб), 3% –великі підприємства (понад 250 осіб).

Розподіл роботодавців, які взяли участь в опитуванні за основними видами економічної діяльності: торгівля та ремонт автотранспортних засобів – 25%, надання послуг (ремонт побутових техніки, салони краси) – 25%, сільське господарство – 15%, освіта – 6%, промисловість – 6%, охорона здоров’я – 4%, державне управління, оборона, соціальне страхування – 4%, транспорт, складське господарство, поштова діяльність – 4%, будівництво – 4%, решта роботодавців представлена по інших видах діяльності (7%).

Серед послуг державної служби зайнятості, якими користувалися роботодавці, що взяли участь в опитуванні, більшість становить «підбір працівників» (47%) та «надання інформаційно-консультаційних послуг» (37%). Послугами з «професійного навчання безробітних на замовлення роботодавців», «залучення громадян до участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру», надання компенсації єдиного внеску при працевлаштуванні безробітних на нові робочі місця» скористалися від 5% до 6% роботодавців, що пройшли анкетування.

Що ж очікують опитані роботодавці від співпраці зі службою зайнятості: 46% – чекають нових інструментів стимулювання та фінансової підтримки роботодавців, 24% – спрощення процедур подання передбачених законодавством звітів та інформацій, 15% – можливість використання електронних та зручних комунікацій з клієнтами, 15% – очікують оперативне та максимальне якісне задоволення потреб у необхідних працівниках.

«Такий вид комунікацій з роботодавцями, як здійснення онлайн опитування, є ефективним і потребує продовження,  адже діяльність служби зайнятості спрямована на задоволення потреб клієнтів, ми змінюємося для підвищення ефективної співпраці. Ми намагаємося докласти максимум зусиль, щоб співпраця з роботодавцями була продуктивною та корисною», – повідомив заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян.

Нагадаємо, опитування проводиться на веб-сторінці «Єдине соціальне середовище зайнятості». Для участі у ньому необхідно завітати на головну сторінку ДСЗ чи обласного центру зайнятості до розділу «Опитувальник роботодавця» та заповнити анкету. Доступ до сторінки можливий як з персонального комп’ютера так і  мобільних пристроїв.

Тож, пропонуємо роботодавцям поділитися досвідом співпраці зі службою зайнятості, висловити свою думку про послуги, якими користувалися, а також надати пропозиції щодо їх вдосконалення. Запрошуємо роботодавців долучитись до опитування! Не зволікайте, нам важлива думка кожного!

безоплтана правова