Щодо заборони спалювання опалого листя

Люди, облаштовуючи свої подвір’я, присадибні  та дачні ділянки,  спалюючи суху траву, листя та сміття, часто випалюютьрослинність не лише у себе на дачних ділянках, городах, але й на полях, луках, поблизу лісових масивів, вздовж доріг, що призводить до забруднення навколишнього середовища. Також вогонь може перекинутись на лісосмуги, ліси, присадибні території. За декілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви, які росли десятками років, а про збитки годі й казати – лік може йти на мільйони. Величезної шкоди пожежі завдають фауні – гинуть птахи, звірі, знищуються їхні домівки.

Трав’яні пожежі призводять до помітного зниження родючості ґрунту. Навіть слабка і невелика трав’яна пожежа здатна призвести до загибелі молодих лісових посадок, що створюються для захисту полів від висушення, берегів від ерозії, доріг від снігових і запорошених заметів і так далі.

Значна кількість диму від випалювання сухої рослинності та її залишків впливає і на стан здоров’я людей, а саме: сприяє збільшенню кількості запальних захворювань органів дихання й очей, захворювань серцево-судинної системи, та визиває алергію.

Варто пам’ятати про відповідальність за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння. Відповідальність передбачено статтею 77-1 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти (170,0-340,0 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від п’ятдесяти до сімдесяти (850,0-1190,0 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду — тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока (340,0-680,0 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб — від сімдесяти до ста (1190,0-1700,0 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Здійснення контролю за дотриманням правил благоустрою населених пунктів покладено на посадових осіб, уповноважених на те виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад, відповідальність за порушення яких передбачено статтею 152 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» та тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти  до вісімдесяти (340,00-1360,0 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян — суб’єктів підприємницької діяльності — від п’ятдесяти до ста (850,0-1700,0 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

війпрок