Оздоровлення

 

 

Оздоровлення дітей пільгової категорії

Знам’янського району у 2019 році

 

 

Оздоровча кампанія 2019 року проводиться відповідно до Закону України «Про відпочинок та оздоровлення дітей» та програми оздоровлення та відпочинку дітей Знам’янського району на 2018-2022 роки, затвердженої рішенням районної ради від 22 грудня 2017 року № 279.

Основними завданнями проведення літньої оздоровчої кампанії 2019 року було визначено:

забезпечення оздоровленням у стаціонарних оздоровчих закладах не менше 16 % дітей віком від 7 до 17 років;

забезпечення відпочинком у пришкільних таборах з денним перебуванням дітей не менше 40% дітей віком від 7 до 17 років;

забезпечення змістовним відпочинком та дозвіллям дітей у закладах з денним перебування.

Відповідно до Закону України «Про відпочинок та оздоровлення дітей» кількість днів перебування у дитячих закладах оздоровлення у 2019 році складає 21 календарний день, у закладах, які забезпечували відпочинок дітей (16 закладів з денним перебуванням на базі загальноосвітніх шкіл району) – 14 днів.

На території району проживає 2608 дітей віком від 7 до 17 років, які відповідно до чинного законодавства мають право на відпочинок та оздоровлення.

Оздоровлення дітей проводиться за рахунок бюджетів усіх рівнів: державного і обласного – за путівками департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, управління охорони здоров’я облдержадміністрації, місцевого – за рахунок коштів районного бюджету і субвенцій сільських рад, та позабюджетних коштів — за рахунок часткової батьківської доплати та самостійного оздоровлення дітей батьками і профспілками підприємств, установ та організацій району.

Підбір дітей пільгових категорій проводиться заздалегідь, згідно черги.

Із початку 2019 року, за рахунок коштів державного бюджету в МДЦ «Молода гвардія» та МДЦ «Артек» оздоровлено 8 дітей пільгових категорій:

дитини позбавлені батьківського піклування — 2, дитина з багатодітної сім’ї — 1, дитина загиблого учасника бойових дій (20% оплати) — 1, дитини учасника бойових дій (20% оплата) — 3 та дитина учасника бойових дій (30% оплати) — 1.

За кошти обласного бюджету в ТОВ «КО «Перлина Чорномор’я» та ДЗОВ «Дружба «оздоровлено 22 дитини пільгових категорій:

позбавлені батьківського піклування та під опікою – 15 дітей; багатодітні сім’ї – 5 дітей; діти-сироти – 1 дитина; діти учасників бойових дій – 1дитина.

Комунальним некомерційним підприємством «Знам’янський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», з початку 2019 року, за рахунок коштів державного бюджету, на санаторно-курортне лікування направлено 40 дітей району до санаторіїв «Затока», «Джерело», «Зелена гірка», «Бердянськ», «Хаджібей», «Стара осота», «Бригантина», «Молода гвардія» та «Артек».

На здійснення заходів з оздоровлення дітей району 2019 року з місцевого бюджету виділено 179,340 тис. грн., з них:

кошти районного бюджету – 13,0 тис.грн.;

субвенції сільських рад 108,43 тис.грн.;

кошти бюджетів об’єднаних територіальних громад – 56,835 тис.грн.

Станом на 22 серпня за рахунок місцевого бюджету оздоровлено 28 дітей пільгових категорій:

талановиті та обдаровані – 10; багатодітні сім’ї – 10; позбавлені батьківського піклування та під опікою – 6; діти учасників бойових дій – 1; діти з малозабезпечених сімей – 1 (Цибулівський старостинський округ – 3 дитини, Трепівська сільська рада – 2 дитини, Мошоринська сільська рада – 4 дитини, Володимирівська сільська рада – 2 дитини, Богданівська сільська рада – 2 дитини, Казарнянська сільська рада – 1 дитина, Диківська сільська рада  – 2 дитини, Петрівська сільська рада – 1 дитина, Іванковецька сільська рада – 2 дитини, Дмитрівська ОТГ – 7 дітей, Пантазіївський старостинський округ Ново-Празької ОТГ – 2 дитини).

Крім того, ДП «Чорноліське лісове господарство» влітку цього року здійснено оздоровлення 10 дітей району, що мешкають в с. Богданівка.

Впродовж оздоровчого періоду дітлахи заряджалися позитивними емоціями з п’ятиразовим харчуванням і насиченою програмою розважальних і спортивних заходів.

 

 

 

 

05 червня в районі розпочалась оздоровча кампанія 2019 року

Сьогодні, 05 червня 2019 року управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації на І оздоровчу зміну з 05 по 25 червня 2019 року до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Дружба» (с. Войнівка Олександрійського району) направлено 14 дітей Зам’янського району.

Путівки придбано за рахунок коштів місцевого бюджету (районний бюджет та субвенції сільських рад та ОТГ) для дітей, які потребують особливої уваги та підтримки, а саме: позбавлених батьківського піклування, дітей з багатодітних, талановиті та обдаровані діти.

 

 

У районі триває оздоровча кампанія

 

 

На III оздоровчу зміну 29 липня 2017 року до дитячого табору оздоровлення та відпочинку «Дружба» (смт. Войнівка) направлено 17 дітей пільгових категорій: 13 – позбавлених батьківського піклування; 3 – дитини учасників АТО; 1 – з багатодітної родини. Путівки придбано за кошти сільських рад. Дякуємо депутатським корпусам, виконкомам сільських рад та сільським головам за співпрацю.

Побажаємо дітям гарно відпочити та набратися сил перед новим навчальним роком.

 

 

 

13 липня 2017 року на III оздоровчу зміну у ТОВ КО «Перлина Чорномор’я» (смт.Сергіївка, Одеська обл.) буде направлено 8 дітей пільгових категорій району: 3 – позбавлені батьківського піклування; 4 – учасників АТО; 1 – дитина-сирота.

16 липня на VII оздоровчу зміну в МДЦ «Артек» (смт. Пуща-Водиця) направляються 2 дитини-сироти.

29 липня 2017 року в дитячий табір оздоровлення «Дружба» на III оздоровчу зміну буде направлено 17 дітей пільгових категорій: 13 – позбавлених батьківського піклування; 3 – дитини учасників АТО; 1 – з багатодітної родини.

 

 

 

Повноцінний відпочінок дітей влітку – запорука для зміцнення здоров’я дітей.

 У 2017 році для надання оздоровчих послуг дітям району пільгових категорій за рахунок коштів місцевого бюджету управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації (далі — управління) укладено договори з дитячими закладами оздоровлення та відпочинку «Дружба» (с. Войнівка) та «Бригантина» (смт.Новоархангельськ) (далі — ДЗОВ).

Придбання путівок здійснено за рахунок субвенції сільських рад. Крім того,залучались спонсорські кошти: 1 путівка — ФГ «Матвєєв»; 1 путівка — ФГ «Росток», ФГ «Обрій», ХПП «Цибулівське» спільно.

10 червня 2017 року на першу оздоровчу зміну, у ДЗОВ «Бригантина» направлено 2 дитини, які мають категорію «обдаровані та талановиті».

15 червня 2017 року на першу оздоровчу зміну у ДЗОВ «Дружба» відправлено 19 дітей пільгових категорій району: 3 — обдаровані та талановиті; 5 — позбавлених батьківського піклування; 8 — з багатодітних сімей; 3 — учасників АТО, серед яких 1 — загиблого учасника АТО.

Управління висловлює велику вдячність депутатським корпусам сільських рад, сільським головам, а також директорам фермерських господарств за виділені кошти, що дозволяє здійснити повноцінний відпочинок дітей району.