Педагогічна спільнота району відзначила 100-річчя від дня народження І.Г.Ткаченка

06 лютого 2019 року опорний навчальний заклад «Богданівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. І.Г.Ткаченка» став світлицею пам’яті педагога-новатора Івана Гуровича Ткаченка, 100-річчя від дня народження якого сьогодні відзначала вся педагогічна спільнота району.

Перший заступник голови райдержадміністрації Олена Грінчак, заступник голови районної ради Дмитро Молодченко, голова Богданівської сільської ради Анатолій Іващук, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Віта Сидоренко, педагогічні працівники, колишні учні та вихованці вшанували пам’ять І.Г.Ткаченка покладанням квітів до місця поховання видатного педагога.

У своєму виступі Олена Грінчак зазначила, що життя і діяльність Івана Гуровича Ткаченка — це блискучий приклад служіння українському народові, майбутньому Україні. Його надбаннями будуть захоплюватися й наступні покоління. Тож разом маємо пронести в душах шану і пам’ять про непересічну особистість, передати наступним поколінням спогади про видатну людину та його безцінну педагогічну спадщину.

Іва́н Гу́рович Ткаче́нко (06 лютого 1919 – 26 серпня 1994) – український педагог, Герой Соціалістичної Праці (1971), депутат Верховної Ради УРСР 9-го скликання, члена Президії Верховної Ради УРСР 9-го скликання, кандидат педагогічних наук, народився в селі Цибулеве Знам’янського району Кіровоградської області.

З 1933 року навчався на робітничому факультеті Кіровоградського педагогічного інституту. З 1935 року – студент і викладач фізики Кіровоградського педагогічного інституту, директор школи сільської молоді, учитель математики Богданівської середньої школи Знам’янського району Кіровоградської області. У період Другої світової війни був членом підпільно-диверсійної групи імені Богдана Хмельницького.

У 1944-1982 роках працював директором Богданівської середньої школи імені Леніна Знам’янського району Кіровоградської області.

Від 1945 року – науковий кореспондент Науково-дослідного інституту педагогіки УРСР. У 1960 році І.Г.Ткаченка було нагороджено орденом Леніна, а у 1962 році присвоєно звання заслуженого вчителя Української РСР. З 1970 року був керівником школи передового досвіду директорів шкіл Кіровоградської області. Він один із перших ініціаторів організації учнівських навчально-виробничих бригад і комсомольсько-молодіжних таборів. У 1971 році І.Г.Ткаченку присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці з врученням ордена Леніна та медалі «Золота Зірка». У 1973 році І.Г.Ткаченко захистив дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата педагогічних наук. Нагороджений медалями «За трудову відзнаку», імені Надії Крупської, імені Антона Макаренка, бронзовою медаллю ВДНГ СРСР.

З 1982 року до останніх днів свого життя І.Г.Ткаченко працював доцентом кафедри педагогіки Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.

У 2004 році його ім’я присвоєно Богданівській загальноосвітній школі №1 Знам’янського району, нині – опорний навчальний заклад «Богданівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім.І.Г.Ткаченка» Знам’янського району Кіровоградської області, який став місцем зустрічі випускників, послідовників великого педагога і всіх, хто й досі тримає в серці спогади про свого вчителя.

Після мітингу всі присутні мали змогу здійснити екскурсію до шкільного музею І.Г.Ткаченка, взяти участь у засіданні круглого столу «І.Г.Ткаченко та сучасна українська школа. Спогади та роздуми», переглянути відео ряд з життя та діяльності видатного педагога, а також фрагменти фільму «Учитель».

Прочитано 70 раз

cropped-logo_
Центр-укр портал
cz
kmu
1545
Тарифна децентралізація1
president
258691
pfu
БУДИНОК_ЮСТИЦІЇ_
logo_527
nazk_logo2
amc
mou
com
banner(160x236)meet_your_child
dpa
dpss
us
tel
vr
budget
thsh