Підсумки роботи агропромислового комплексу району

20 листопада 2015 року

Шановні працівники сільського господарства!

 

День працівника сільського господарства увінчує напружений, сповнений клопотами хліборобський рік. Це воістину всенародне свято, свято усіх, хто розумом і руками, серцем і душею, у селі і в місті щодня долучається до важливих аграрних справ. Це свято дбайливих господарів, незалежно від форм власності та господарювання. В усі часи, як повелося з діда-прадіда, напружена хліборобська праця була і залишається визначальною складовою розвитку держави, запорукою її процвітання. Ваші працьовиті руки, природна мудрість, невсипуща працездатність, багатий досвід живлять сьогодні українську ниву, стверджуючи істину: якщо є урожай, то у народі мир та спокій.

Підводячи підсумки роботи агропромислового комплексу району в 2015 році слід відзначити, що долаючи примхи погодно – кліматичних умов, відчуваючи на собі всю складність економічної кризи, працівники агропромислового комплексу зуміли виконати весь комплекс польових робіт і досягти добрих результатів.

Приємно відзначити, що протягом останніх років провідні сільськогосподарські підприємства нашого району отримують високі врожаї сільськогосподарських культур та по показниках врожайності основних культур утримують лідируючі позиції в області.

 

Під урожай 2015 року в районі було посіяно 47,4 тис. га зернових, в тому числі озимої пшениці — 16,7 тис. га, озимого ячменю – 1,7 тис. га, ярого ячменю —  2,2 тис. га, гороху – 774 га, кукурудзи на зерно – 25,4 тис. га.

Урожайність ранніх зернових і зернобобових культур по сільськогосподарських підприємствах району склала 45,9 ц/га, (І показник по області, середньообласна врожайність – 35,5 ц/га), в тому числі озимої пшениці – 48,8 ц/га (38,3 ц/га), озимого ячменю – 39,5 ц/га (30,4 ц/га), ярого ячменю – 34,8 ц/га (28,0 ц/га).

 

Кращих результатів по врожайності ранніх зернових досягли:

ТОВ АФ „Хлібодар” (керівник Згривець Руслан Федорович, агроном Скирда Олександр Сергійович) – 50,7 ц/га;

ТОВ ”Знам’янська агропромислова компанія”  (керівник Мельник Сергій Петрович, агроном Касян Ігор Валентинович) – 48,8 ц/га;

ТОВ „Каунас” (керівник Коробченко Олександр Миколайович, агроном Боршуш Юрій Гаврилович) – 48,0 ц/га; 

ТОВ „Рос-Агро” (керівник Гетьманець Петро Володимирович, агроном Біленко Олександр Миколайович) – 47,4 ц/га; 

ТОВ „Пантазіївське” (керівник Коріненко Олег Васильович, агроном Соколов Віктор Анатолійович) – 46,1 ц/га.

 

На сьогодні в районі завершено збирання пізніх культур, крім кукурудзи на зерно, якої залишилося зібрати на площі 1,9 тис. га, залишилося також близько 4 тис. га оранки на зяб.

Посіви кукурудзи на зерно по району становили 25,4 тис. га, середня врожайність склала 75,1 ц/га, (І показник по області,  середньообласна врожайність – 50,3 ц/га).

Найбільшу врожайність одержали в:

ТОВ «АФ „Іванківці” (керівник Бистріцький Ігор Павлович, агроном Бодун Сергій Іванович) – 112,8 ц/га (збирання не завершено);

ТОВ АФ „Хлібодар” – 88,5 ц/га;

ТОВ ”Знам’янська агропромислова компанія”  – 86,8 ц/га;

ТОВ „Каунас” – 84,0 ц/га

 

Площа посіву соняшнику по району становила 19,1 тис. га, середня врожайність склала 24,6 ц/га, (ІІ показник, середньообл. – 21,0 ц/га,).

Найвищої врожайності досягнуто:

ТОВ «Прогрес» (керівник Коріненко Олег Васильович, агроном Гура Сергій Борисович) – 33,1 ц/га;

ТОВ „Пантазіївське” – 30,1 ц/га;

ФГ «Мороз А.П. » (керівник Мороз Анатолій Павлович, агроном Іваненко Віктор Іванович) – 28,7 ц/га.

Соя вирощувалася на площі 9,4 тис. га,  урожайність становить 18,4 ц/га (ІІ показник, обл.. – 15,0 ц/га,).

Найбільшу врожайність одержали в:

ТОВ ”Знам’янська агропромислова компанія”  – 27,4 ц/га;

ТОВ АФ „Хлібодар” – 24,0 ц/га;

ТОВ „Каунас” – 22,0 ц/га

ФГ «Мороз А.П. — 17,0 ц/га.

Площа вирощування цукрового буряку в районі  становила 724 га. На сьогоднішній день збирання цукристих закінчено, середня врожайність становить 335,6 ц/га (ІІІ показник, обл..-356,2 ц/га) .

На площі 444 га в ТОВ ”Прогрес” одержано врожайність 357,6 ц/га;

ТОВ „Пантазіївське” на площі 268 га отримали по 299,2 ц/га.

 

Дбаючи про врожай 2016 року сільськогосподарські підприємства засіяли 15,5 тис. га озимого зернового клину, в тому числі пшениці – 14,8 тис. га, ячменю – 0,7 тис. га, жита – 10 га. Крім того озимого ріпаку посіяно на площі 3374 га. Дуже прикро, що внаслідок відсутності опадів протягом тривалого періоду озимі культури на сьогоднішній день нас не радують своїм станом.

 

Хочеться відмітити, що в районі три підприємства займаються вирощуванням овочів на зрошенні: ТОВ «АГРОДАР-УКРАЇНА» (керівник Пацеля Анатолій Миколайович) для власного заводу по глибокій заморозці продукції;

ТОВ «Брассіка – 2010» (керівник Ковальов Олександр Юрійович)   — вирощує овочі на крапельному зрошенні на площі 23,5 га;

ФГ «Соснівське» (голова Лісков Микола Борисович) – вирощує овочі на крапельному зрошенні.

 

 

По сільськогосподарських підприємствах району станом на   01 листопада 2015 року утримується свиней -11,3 тис. голів та великої рогатої худоби -38 голів  (в тому числі 16 корів). Протягом січня – жовтня 2015 року вироблено 1461,6 тонн та реалізовано 1286,9 тонн м’яса. Середньодобовий приріст свиней становить 438 грамів (середньообласний показник  — 392  грами). З початку року одержано 19 291 поросят.

 

Базовим господарством, яке розвиває галузь тваринництва в районі, є ТДВ ”Колос” (керівник Моцний Василь Кузьмович), яке спеціалізується на вирощуванні свиней.

 

      За оренду землі орендодавцям станом на 01 листопада 2015 року виплачено  53658,2 тис. грн. (92,1% від нарахованого, по області -89,9%), а підприємства              ФГ «Мороз А.П.» та ТДВ «Цибулівське ХПП» розрахувалися повністю, при цьому слід зазначити, що розмір орендної плати  в даних господарствах становить 5% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки (розмір орендної плати – 5% також по ТОВ «АФ «Іванківці», ПСП «Обрій»;  ТОВ ВКК «Асторія»).

 

  На сьогодні у сільськогосподарських підприємствах району відсутня  заборгованість по заробітній платі. Середньомісячна заробітна плата по району за період січень-вересень 2015 року становить 2744,18 грн., що становить 116,0% до відповідного періоду минулого року. Найвища заробітна плата в ТОВ “АФ “Іванківці“ – 4741 грн.,  ПП “Ареал“-3444грн., ТОВ ”Прогрес” – 3200 грн.,  ТОВ “Пантазіївське“ — 3110 грн.

 

На території району здійснюють господарську діяльність сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи «Іванковецький світанок» та «Казарнянський добробут.

В 2015 році в рамках проекту ЄС/ПРООН ”Місцевий  розвиток, орієнтований на громаду“ в районі створені два нових кооперативи СОК «Поміч»  с. Богданівка та СОК «Лісовичок» с. Володимирівка. В процесі реєстрації знаходиться СОК «Росток-Агро»     с. Цибулеве.

 

На території району працює переробне харчове підприємство ТОВ МП «Мрія». Підприємство  випускає молочну продукцію з натуральної сировини, яка користується великим попитом у населення області .

 

 

Шановні трудівники агропромислового комплексу району!

 

Знам’янщина завжди була лідером аграрного виробництва Кіровоградської області. Забезпечували це мудрі досвідчені керівники та трударі, які завдяки своїм здобуткам у роботі були відомі не тільки в районі, але й в області та тодішній державі. Це Герої Соціалістичної праці Василь Мусійович Гуртовий та Володимир Григорович Аленьков; Петро Варлампійович Шкафер, Іван Пантелійович Мачуга, Олександр Панасович Ковтун, Петро Миколайович Кондратенко, Микола Петрович Вурсало, Григорій Хомич Перепеляк, Михайло Семенович Кошель, Юрій Сергійович Заїка, Юрій Панасович Манько, В’ячеслав Миколайович Решетняк, Анатолій Костянтинович Цибульський, яких уже немає з нами, та Микола Миколайович Добровольський. За значні трудові досягнення в агропромисловому виробництві району та вагомий внесок в його розвиток присвоєно почесне звання ”Заслужений працівник сільського господарства України” Куц Вікторії Григорівні – колишній голові правління СВК ”Колос”, Гетьманцю Петру Володимировичу – виконавчому директору ТОВ „Рос Агро”, Нетребі Устинії Іванівні – колишньому головному зоотехніку СВК ”Колос”.

 

Нехай не переводиться селянський рід на українській землі, а праця відданих їй трударів буде належно поцінованою. Нехай здоров’я міцніє, нехай  щедро родять  ниви, хай над ними буде мирне небо, завжди світить сонце, а в кожному домі будуть достаток, любов та злагода!

 

Прочитано 229 раз

Центр-укр портал
cz
kmu
1545
Тарифна децентралізація1
president
258691
pfu
БУДИНОК_ЮСТИЦІЇ_
logo_527
nazk_logo2
amc
mou
com
banner(160x236)meet_your_child
dpa
dpss
us
tel
vr
безоплтана правова
budget
thsh