Питання призначення та тривалості виплати допомоги по безробіттю особам, які звільненні за власним бажанням зі служби в Національній поліції України, у разі визнання їх безробітними.

 

Статтею 77 ЗУ «Про Національну поліцію» визначено підстави для звільнення зі служби в поліції, де передбачено, що поліцейський звільняється зі служби в поліції а служба в поліції припиняється, зокрема за власним бажанням.

Згідно з частиною першою та другою статті 94 цього ж Закону поліцейські отримують грошове забезпечення. Порядок виплати грошового забезпечення визначає Міністр внутрішніх справ України.

Одночасно слід зазначити, що відповідно до статті 4 Закону України «Про збір і облік єдиного внеску є органи, які виплачують грошове забезпечення, а отже особи, які проходять службу, є застрахованими особами в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, в тому числі на випадок безробіття.

Частиною другою статті 59 ЗУ «Про Національну поліцію» встановлено, що час проходження служби в поліції зараховується до страхового стажу, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» передбачено, що тривалість виплати допомоги по безробіттю скорочується на 90 календарних днів, зокрема, у разі звільнення з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин.

У зв’язку з вищенаведеним, матеріальне забезпечення зазначеним особам у разі визнання їх безробітними здійснюється відповідно до цього Закону.