Питання щодо збереження пам’ятки природи обговорили під час зустрічі з громадськістю с.Топило

12 квітня 2016 року

Заступник голови Кіровоградської обласної ради І.Степура, депутат Кіровоградської обласної ради М.Могилей, начальник Кіровоградського обласного управління водних ресурсів І.Житомирський, начальник Олександрійського міжрайонного управління водного господарства В.Вольф, начальник екологічної інспекції у Кіровоградській області М.Власенко, керівник апарату райдержадміністрації О.Слюсаренко, голова районної ради С.Макаренко, взяли участь у зустрічі із жителями с.Топило Трепівської сільської ради з питання збереження витоків р. Інгулець.

Указом Президента України від 20 серпня 1996 року №715 «Про оголошення територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення» до переліку пам’яток природи загальнодержавного значення відноситься комплексна пам`ятка «Витоки р.Інгулець» площею 7,1 га. Це балкова система з численними джерелами, що дають початок р.Інгулець. Тут зростають реліктові для України угруповання хвоща великого, а також астрагал шерстистоквітковий, занесений до Червоної книги України.

Посадовці поспілкувалися з місцевими жителями з питання збереження пам’ятки природи, проведення природоохоронних заходів, направлених на збільшення рівня води, та проведення благоустрію цієї дивовижної екологічної системи, з якої бере початок річка Інгулець та далі протікає в напрямку с.Єградковка Олександрівського району.

Також, під час зустрічі порушувалися питання щодо стану доріг та здійснення їх ремонту, проведення заходів з благоустрою території та функціонування Топилянського навчально-виховного комплексу.