Порядок встановлення режиму роботи на пониження рівня води на орендованій водоймі

 

 

Відповідно до статті 76 Водного кодексу України, робота водогосподарських систем (водосховищ, каналів та інших зв’язаних між собою водних об’єктів) регулюється шляхом встановлення відповідних режимів для кожного водного об’єкта системи з урахуванням прогнозу водності. Режими роботи цих систем встановлюються водогосподарськими органами на підставі правил експлуатації водних об’єктів з урахуванням екологічних вимог та інтересів всіх водокористувачів.

Встановлення режимів роботи на пониження рівня води здійснюється облводресурсами лише за наявності погодження органу місцевого самоврядування на території якого розташований водний об’єкт.

Контроль за використанням водних ресурсів має здійснюватись органом місцевого самоврядування, який погодив встановлення режиму на пониження рівня води згідно з повноваженнями, покладеними на нього статтею 10 Водного кодексу України.

Для розгляду управлінням звернення щодо встановлення режиму роботи на пониження води на орендованих водних об’єктах, орендарю необхідно представити наступний перелік документів:

  1. Право на користування земельною ділянкою водного фонду (договір оренди ЗВФ)
  2. Право на користування водним об’єктом (договір оренди водного об’єкта)
  3. Підтвердження про здійснення оплати до обласного бюджету згідно розрахунків до договору оренди водного об’єкта).
  4. Дозвіл на спеціальне водокористування.
  5. Водогосподарський паспорт на водний об’єкт (Паспорт водного об’єкта).
  6. Рішення сесії чи виконавчого комітету органу місцевого самоврядування на території якого розташований водний об’єкт, про погодження спуску водойми з зазначенням терміну та рівня на який погоджується спуск.