Про Державний архів Кіровоградської області

 

Історія Державного архіву Кіровоградської області бере початок 17 листопада 1925 року, коли на засіданні Президії Зінов’євського окрвиконкому було прийнято рішення про організацію «на базі архіву окрвиконкому» Зінов’євського окружного архівного управління, яке в кінці 1930 року було ліквідоване. Замість нього було утворено Зінов’євське місцеве архівне управління.

10 листопада 1931 року Секретаріат ВУЦВК ухвалив рішення про реорганізацію місцевих архівних управлінь в Державні історичні архіви, як наукові архівні установи. На початку 1932 року процес реорганізації було завершено і Зінов’євське місцеве архівне управління змінило назву на Зінов’євський державний історичний архів.

У зв’язку з перейменуванням у 1934 році м. Зінов’євська в м. Кірово – відбулися зміни і в назві архіву Зінов’євський державний історичний архів став називатися – Кіровський державний історичний архів.

У 1939 році у зв’язку зі створенням Кіровоградської області, Кіровський державний історичний архів був реорганізований у Кіровоградський обласний державний архів. З 1941 року по 1958 рік архів мав назву Державний архів Кіровоградської області, а з 1958 року по 1980 рік – Кіровоградський обласний державний архів, з 1980 року – Державний архів Кіровоградської області.

У зв’язку зі збільшенням колекції архіву у 1975 році розпочалось будівництво нового 9-ти поверхового архівного корпусу. У 1983 році архів переїхав до нової будівлі.

У 1991 році до архіву разом з приміщенням і матеріально-технічною базою було передано документи фондів Партійного архіву Кіровоградського обкому КП України.

 

Детальніше про історію архіву, а також про інфрмаційно-просвітницький проєкт «Історія життя архіву, або доторкнись і дізнайся» можна дізнатись за цим посиланням