Про діяльність районного комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно – транспортної інфраструктури

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 26 липня 2016 року № 195-р затверджено районний план заходів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення на 2016-2020 роки «Безбар’єрна Знам’янщина» та новий склад районного комітету забезпечення доступності інвалідів та інших мало мобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно – транспортної інфраструктури.

Протягом 2017 року проведено 3 засідання районного комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно – транспортної інфраструктури, на яких розглядувалися питання щодо обговорення проекту розпорядження «Про затвердження обласного плану заходів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення на 2016-2020 роки «Безбар’єрна Кіровоградщина»; діяльність районного комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно — транспортної інфраструктури; забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно — транспортної інфраструктури району; інклюзивної освіти осіб з інвалідністю в районі; стан реалізації перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями приміським транспортом; доступність об’єктів охорони здоров’я для осіб з обмеженими                                   фізичними можливостями.

На постійному контролі тримається ведення реєстру інвалідів та інвалідів – учасників антитерористичної операції.

На території  всіх населених пунктів обстеження житлових умов інвалідів та інвалідів – учасників антитерористичної операції виконують відповідні комісії органів місцевого самоврядування.

Всі адміністративні будівлі та будівлі державних установ району обладнанні пандусами.

Супровід інвалідів – та інвалідів – учасників антитерористичної операції виконується  визначеною особою по кожному бюджетному закладу окремо.

Виконкомам сільських рад рекомендовано при будівництві, реконструкції, ремонту доріг приділяти увагу облаштуванню пішохідних переходів. перехресть вулиць так, щоб інвалідам було зручно перетинати вулицю.

При погоджені проектної документації на будівництво жилих, громадських і виробничих будинків, споруд, спортивних закладів особливу увагу приділяється питанню створення умов для безперешкодного доступу інвалідів, але протягом останніх років на території району громадські будівлі не будувалися,  загалом  будуються приватні житлові будинки та сільськогосподарські будівлі.

Фактів прийняття в експлуатацію та надання дозволів на будівництво об`єктів без додерження вимог нормативних актів щодо створення умов безперешкодного доступу інвалідів на території району виявлено не було.

Враховуючи, що на території району відсутні комунальні автотранспортні підприємства, на базі яких можна створити спеціалізовані служби для перевезення пільгових категорій населення, в тому числі інвалідів, у територіальному центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Знам’янського району діє служба “Соціальне таксі”. На даний час безкоштовні послуги надаються одиноким непрацездатним громадянам, пенсіонерам, в тому числі інвалідам.