Про діяльність районного комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно – транспортної інфраструктури

Відповідно до Розпорядження голови районної державної адміністрації від 14 травня 2020 року №124-р, внесені зміни у районний план заходів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю, обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення   на 2016-2022 роки «Безбар’єрна Знам’янщина» та затверджений новий склад районного комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших мало мобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно – транспортної інфраструктури (далі – районний комітет).

На розгляд районного комітету виносяться питання щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення, а саме:

• необхідність проведення суцільного моніторингу об’єктів соціальної інфраструктури на предмет їх забезпечення засобами доступу до об’єктів для маломобільних груп населення у відповідності до будівельних норм, державних стандартів і правил та передбачення в місцевих та районному бюджетах коштів на облаштування пандусів, тамбурів до них, приміщень для зберігання інвалідних колясок, пониження бордюрів, облаштування наземних переходів попереджувальним маркуванням тротуарів.
  • забезпечення рівного доступу до якісної освіти (інклюзивність освіти)
  • стан реалізації проектів щодо перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями приміським транспортом;
  • доступність об’єктів охорони здоров’я та закладів культури для осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Особлива увага приділяється створенню та веденню реєстру осіб з інвалідністю, які пересуваються на кріслах-колясках та осіб з інвалідністю – учасників АТО/ООС. Для визначення кола осіб, які потребують поліпшення житлових умов та взяття їх на облік, відповідними комісіями органів місцевого самоврядування періодично проводяться обстеження стану житлових будинків та умов проживання осіб з інвалідністю та осіб з інвалідністю – учасників АТО/ООС.

Виконкомам сільських рад при будівництві, реконструкції, ремонтах доріг рекомендовано приділяти особливу увагу облаштуванню пішохідних переходів та перехресть вулиць з урахуванням потреб маломобільних груп населення та осіб з інвалідністю. Такі ж вимоги висуваються при погоджені проектної документації на будівництво житлових, громадських і виробничих будинків, споруд, спортивних закладів. Однак протягом останніх років на території району громадські будівлі та споруди фактично не будувалися, ведеться будівництво приватних житлових будинків та сільськогосподарських споруд. Фактів прийняття в експлуатацію та надання дозволів на будівництво об`єктів без дотримання вимог нормативних актів щодо створення умов безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших мало мобільних груп населення на території району виявлено не було. Окремо слід зазначити, що адміністративні будівлі та будівлі державних установ району обладнані пандусами та частково кнопками виклику.