Про надання щомісячної адресної допомоги переміщеним особам

У жовтні 2014 року Кабінетом Міністрів України прийнято Постанови від 01 жовтня 2014 № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» та №509 «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції», якими передбачено виплату щомісячної адресної допомоги зазначеній категорії громадян для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Грошова допомога надається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції (далі — особа, яка переміщується), а також стоять на обліку в управлінні соціального захисту населення (далі — управління), з дня звернення за її призначенням та виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців.

Грошова допомога особам, які переміщуються, призначається на сім’ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди довільної форми про виплату грошової допомоги цій особі від інших членів сім’ї (далі — уповноважений представник сім’ї) у таких розмірах:

для непрацездатних осіб (пенсіонери, інваліди, діти) — 884 грн. на одну особу (члена сім’ї);

для працездатних осіб — 442 грн. на одну особу (члена сім’ї).

Загальна сума допомоги на сім’ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім’ї та не може перевищувати 2 400 гривень.
Для отримання грошової допомоги уповноважений представник сім’ї звертається до управління за фактичним місцем проживання (перебування) з відповідною заявою та пред’являє паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу, та довідки всіх членів сім’ї про взяття на облік осіб, які переміщуються.

До заяви додається копія свідоцтва про одруження, копії свідоцтв про народження дітей та письмова згода довільної форми про виплату грошової допомоги уповноваженому представнику сім’ї від інших членів сім’ї, згода на обробку персональних даних та реквізити рахунка уповноваженого представника сім’ї в уповноваженому банку, на який перераховуватиметься грошова допомога.

Допомога не призначається, якщо:

— у будь-кого з членів сім’ї є у володінні житлове приміщення, яке розташовано в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України та у районі проведення АТО;

— у володінні сім’ї є два або більше транспортних засобів (механізмів), що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції (автобусів, вантажних та легкових автомобілів);

— у будь-кого з членів сім’ї на депозитному банківському рахунку є кошти у розмірі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

За додатковою інформацією із зазначеного питання необхідно звертатися за адресою:
м. Знам’янка, вул. Трудова, буд.4, кім.1 або за телефоном 2-32-20.