ІНФОРМАЦІЯ

про стан виконання Програми зайнятості населення Знам’янського району на 2014-2017 роки

за січень-червень 2017 року

 

Програма зайнятості населення Знам’янського району на 2014-2017 роки, затверджена рішенням районної ради від 17 вересня 2013 року № 449 (далі – Програма). Райдержадміністрацією разом із органами місцевого самоврядування, територіальними органами міністерств і відомств України в районі вжито ряд організаційних заходів, спрямованих на забезпечення виконання основних показників, завдань, визначених Програмою.

Один із головних підрозділів програми стосується працевлаштування населення на нові робочі місця.

З метою забезпечення соціального захисту незайнятого населення та недопущення зростання безробіття щомісячно здійснюється моніторинг працевлаштування на нові робочі місця. За І півріччя 2017 року у Знам’янському районі працевлаштовано на нові робочі місця 31 особу, що складає 31 % від річного завдання (100).

показник

завда-ння

вико-нан-ня

% вико-нання

місяць

І

ІІ

ІІІ

ІV

V

VІІ

VІІІ

ІХ

Х

ХІ

ХІІ

2015

100

102

102,0

14

9

10

9

10

11

11

5

8

8

4

3

2016

80

71

88,9

5

9

10

21

7

4

1

2

1

6

5

0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2017

100

31

31,0

7

10

2

12

 

 

 

 

 

 

 

 

в розрізі галузей:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

роздрібна торгівля

45

1

2,22

 

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

сільське господарство

40

29

72,5

7

10

2

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

інші

5

0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

надання послуг

10

1

10,0

 

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

в розрізі територій:

100

31

31,0

7

10

2

12

 

 

 

 

 

 

 

 

Богданівська с/рада

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Володимирівська с/рада

 

1

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Диківська с/рада

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дмитрівська с/рада

 

3

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

Іванковецька с/рада

 

6

 

 

 

1

5

 

 

 

 

 

 

 

 

Казарнянська с/рада

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Макарська с/рада

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мошоринська с/рада

 

1

 

 

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

Пантазіївська с/рада

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Петрівська с/рада

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Суботцівська с/рада

 

19

 

7

9

1

2

 

 

 

 

 

 

 

 

Трепівська  с/рада

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Цибулівська с/рада

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Постійно проводиться роз’яснювальна робота з роботодавцями щодо необхідності оформлення належним чином трудових відносин шляхом укладання трудового договору між фізичною особою і найманим працівником. Запроваджено участь спеціалістів Знам’янського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області в семінарах, які проводяться з шукачами роботи. З метою підвищення соціального захисту найманих працівників розміщені на офіційному веб-сайті райдержадміністрації та надано до газети «Сільське життя»: 5 інформацій щодо законодавства про працю та зайнятість, 3 – про колективні договори, в тому числі щокварталу про здійснену повідомну реєстрацію, 3 — стосовно зайнятості та підвищення обізнаності прав і гарантій громадян та формування активної життєвої позиції. Також для суб’єктів господарювання усіх форм власності району 20 березня 2017 року проведено семінар-практикум, за участю представників Управління Держпраці в Кіровоградській області та Кіровоградського осередку ГО «Всеукраїнській бухгалтерський клуб.

На даний час на території району відсутні підприємства, установи та організації де існує загроза масового вивільнення працюючих.

 

У рамках виконання програмних завдань щодо підвищення доходів громадян проведено комплекс заходів, спрямованих на підвищення розміру середньомісячної заробітної плати. Для підвищення рівня зарплати у 2017 році, за ініціативи райдержадміністрації, підвищено тарифні розряди педагогічним працівникам освіти, шкіл естетичного виховання дітей району (рішення районної ради від 24 лютого 2017 року № 217). Згідно з розпорядження голови райдержадміністрації від 08 лютого 2017 року № 35-р створено районну тимчасову міжвідомчу робочу групу з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці. Забезпечено роботу районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення та районної комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Впродовж січня – червня 2017 року організовано та проведено 6 засідань районної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат проведено; 6 засідань районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення; 5 засідань районної тимчасової міжвідомчої робочої групи з питання забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, на яких заслухано 19 представників підприємств, установ та організацій усіх форм власності та господарювання з питань підвищення розміру середньомісячної заробітної плати найманим працівникам підприємств господарського комплексу району, погашення заборгованості із заробітної плати та заборгованості по сплаті єдиного соціального внеску до бюджету Пенсійного фонду України. Встановлено контроль за виконанням протокольних доручень за результатами засідань даних комісій .

Впродовж січня – червня 2017 року здійснено вивчення стану додержання законодавства з питань оплати праці на 26 підприємствах району, в результаті чого керівникам підприємств надано 36 рекомендацій з додержання трудового законодавства та з питання підвищення рівня середньомісячної заробітної плати шляхом виплат премій, надбавок, інших стимулюючих виплат та у разі можливості забезпечити працівників повною зайнятістю.

Серед результатів вжитих заходів є, зокрема такі:

розмір середньомісячної заробітної плати по окремих підприємствах господарського комплексу Знам’янського району за січень — червень 2017 року збільшився на 54,6 % порівняно з відповідним періодом 2016 року (4089,67 грн.). і склав 6322,73 грн., в тому числі у галузях: «сільське господарство» 7699,40 грн., «культура» 3314,48 грн., «державне управління» 4981,49 грн., «освіта» 4065,76 грн., «охорона здоров’я» 3924,24 грн., «надання колективних та індивідуальних послуг» 3898,33 грн. при тому, що загальний фонд оплати праці штатних працівників дорівнює 45804,40 тис.грн., а середньооблікова чисельність штатних працівників 1207 осіб. Середньомісячна заробітна плата, нарахована на одного штатного працівника по району, за цей період, перевищує прожитковий мінімум (1684 грн.) у 3,8 рази або більше на 4638,73 грн. та мінімальну зарплату (3200 грн.) – у 2,0 рази або на 3122,73 грн.

заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах реального сектору економіки району станом на 01 липня 2017 року відсутня.

Всі установи бюджетної сфери, які фінансуються з місцевих бюджетів, забезпечили підвищення рівня оплати праці до нормативно-правових актів.

 

Програмою зайнятості населення Знам’янського району на 2014-2017 роки передбачено заходи щодо недопущення використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин.

З початку року робочою групою з питань легалізації та зайнятості населення здійснено 5 виїздів на території 9 сільських рад, обстежено 59 суб’єкта господарювання за 6 видами економічної діяльності обстежено щодо стану оформлення трудових відносин з найманими працівниками та рівня заробітної плати, з питання використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин. За результатами цих обстежень виявлено 7 порушень використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин, з них легалізовано – 5. Станом на 01 липня 2017 року за даними аналізу роботи з питань детінізації 52 особам району підвищено заробітну плату та залучено коштів від сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування внаслідок підвищення заробітної плати 77,2 тис.грн., в тому числі в галузі «торгівля» — 0,5 тис.грн., сільське господарство – 73,0 тис.грн., інші – 3,8 тис.грн. Одночасно надійшло коштів до Пенсійного Фонду за наслідками рейдів легалізації заробітної плати на суму 715 грн.

 

Проведено роботу із виконання програмних завдань щодо повернення безробітних до трудової діяльності. Загальна кількість вакансій протягом січня – червня 2017 року становить 1057, які надійшли від 242 роботодавців міста та району. Працевлаштовано за сприянням центру зайнятості 325 жителів району.

 

Підтримці рівня життєзабезпечення та мотивації до праці безробітних сприяє організація громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру. Впродовж І півріччя 2017 року центром зайнятості укладено 16 договорів про спільну діяльність щодо організації громадських робіт з 6 сільськими радами  та залучено до громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру 232 особи, що дозволило забезпечити тимчасовою роботою незайнятих мешканців району. Рівень залучення безробітних до громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру становив 23,6% та склав 73,9% від річного завдання, передбаченого  Програмою (річне  завдання складає – 314 осіб). Участь безробітних в тимчасових роботах забезпечувалась за кошти підприємств району: ФГ «Мошоринське», ТОВ АФ «Хлібодар», ТОВ «Каунас», ПП «Ареал», Районне споживче товариство, ТОВ «Брассіка-2010», ТОВ МП «Мрія». В громадських роботах (фінансування яких здійснюється пропорційно за рахунок місцевого бюджету та Фонду загальнообов‘язкового державного соціального страхування на випадок безробіття) взяли участь 60 осіб. Тісно в цьому напрямку роботи центр зайнятості співпрацював з 6 сільськими радами. Виконувались роботи по благоустрою територій населених пунктів та інформування населення стосовно порядку отримання житлових субсидій.

 

З метою залучення незайнятих громадян до підприємницької діяльності центром зайнятості проводяться семінари з орієнтації на підприємницьку діяльність. З початку року 40 осіб із числа жителів району отримали індивідуальні консультації з питань: законодавства щодо державної реєстрації суб’єктів господарювання; ліцензування, патентування та сертифікації підприємницької діяльності; податкового законодавства; відкриття рахунків у банківських установах; пошуку, відбору та найму персоналу, оформлення трудових відносин; оформлення документів щодо купівлі (оренди) земельних ділянок, приміщень для провадження підприємницької діяльності; отримання банківських кредитів, іншої фінансової допомоги; з інших питань, що стосуються організації та провадження підприємницької діяльності. Одноразова допомога по безробіттю для організації підприємницької діяльності не надавалася у зв’язку з відсутністю коштів передбачених для цього бюджетом Фонду на поточний рік.

Впродовж звітного періоду 2017 року навчалися або підвищували фаховий рівень завдяки організаційній та фінансовій підтримці служби зайнятості 174 безробітних; скористалися послугами спеціалістів з профорієнтації шляхом індивідуальних та групових консультацій 2341 зайнятих та незайнятих громадян району. Охоплено профорієнтаційними послугами 883 незайнятих громадян з числа мешканців району. Питома вага охоплених професійним навчанням становила 17,7% від чисельності безробітних та склала 59,2 % від річного завдання, передбаченого Програмою (294 особи).

 

Для ознайомлення випускників шкіл з ринком праці та спрямування на робітничі професії в закладах освіти створено куточки з профорієнтації, встановлено 12 терміналів, розміщено Барометр професій. Протягом січня-червня 2017 року 1031 учню загальноосвітніх шкіл району проведено: 42 профорієнтаційні заходи, з них 8 профорієнтаційних уроків (прийняли участь 325 осіб); 13 заходів з працівниками освіти (195 осіб); 8 профінформаційних групових заходів для учнівської молоді (265 осіб); 11 інтерактивних заходів (400 осіб), 2 групові профконсультації із застосуванням психологічного тестування (60 осіб). Проведено 2 виїзних акції для молоді, в яких прийняло участь 120 осіб. Також проведено 1 семінар «З питань запобігання торгівлі дітьми та експлуатації дитячої праці» (35 осіб).

 

Законом України «Про зайнятість населення» передбачено розширення можливостей для підвищення конкурентоспроможності громадян віком старше 45 років. За січень-червень 2017 року бажаючих отримати ваучер та бажаючих пройти неформальне навчання не було.

 

Підприємства, які надають платні послуги, пов’язані з посередництвом у працевлаштуванні громадян за кордоном на території Знам’янського району не зареєстровані.

 

Протягом січня – червня 2017 року працевлаштовано 97 безробітних з числа таких, що відносяться до категорії осіб, які не здатні на рівних конкурувати на ринку праці. На обліку в центрі зайнятості перебуває 17 осіб з інвалідністю, які мали статус безробітного. За січень – червень 2017 року профорієнтаційні послуги отримали 15 осіб з інвалідністю, працевлаштовано та проходили професійне навчання 2 особи.

 

За звітний період 2017 року до центру зайнятості звернулись 3 особи із числа внутрішньо переміщених. Станом на 01 липня 2017 року на обліку перебуває 1 особа із числа внутрішньо переміщених.

 

За І півріччя 2017 року до центру зайнятості звернулися 54 демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції, з них: 10 — працевлаштовані, 4 — пройшли професійне навчання. У громадських та інших роботах тимчасового характеру брали участь 2 особи.

 

В районі постійно вживаються заходи, спрямовані на підвищення економічної активності населення та зростання зайнятості, посилення мотивації до праці, підвищення рівня конкурентоспроможності безробітного населення. Дане питання знаходиться на постійному контролі районної державної адміністрації.