Про введення в дію Закону України  «Про оцінку впливу на довкілля»

Закон України «Про оцінку впливу на довкілля» (далі — Закон) був ухвалений 23 травня 2017 року (базовий законопроект від 22 лютого 2016 року №2009-д) та був доопрацьований згідно з пропозиціями Президента України. Закон встановлює правові та організаційні засади здійснення оцінки впливу на довкілля та забезпечує виконання Україною міжнародних зобов’язань у рамках Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті та Конвенції про доступ до інформації, участь громадськості в процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля.Документом чітко виражена сфера застосування оцінки впливу на довкілля, зокрема нафтопереробні заводи, теплові та атомні електростанції, хімічне виробництво, будівництво аеропортів, аеродромів, автомобільних доріг та гідротехнічних споруд морських і річкових портів тощо. Крім того, документом прописано відповідальність за порушення законодавства про оцінку впливу на довкілля, а також тимчасова заборона (зупинення) та припинення діяльності підприємств у разі порушення ними законодавства.Реалізація норм Закону забезпечить впровадження належної процедури оцінки впливу на довкілля та сприятиме прийняттю обґрунтованих рішень щодо планованої небезпечної діяльності, врахуванню інтересів заінтересованої громадськості, гарантуванню права на безпечне довкілля та здійсненню належної оцінки ризиків для інвестицій тощо.Варто зазначити, що Законом визначені конкретні види планової діяльності, що підлягають оцінці впливу на довкілля, а до переліку на даний час відноситься 116 позицій проти 32 позицій діяльності, які підлягали державній екологічній експертизі.Закон «Про оцінку впливу на довкілля» є одним із пріоритетних документів для виконання Угоди про асоціацію між Україною і ЄС.