Про збереження полезахисних смуг

 

Проблема по збереженню полезахисних смуг стала надзвичайно актуальною для нашого району, адже масштаби, у яких останнім часом проводиться незаконна вирубка дерев у лісосмугах, набула загрозливого характеру. Якщо цей процес не зупинити, то вже найближчим часом Знам’янщина може позбутися полезахисних насаджень, що може призвести до вітрової ерозії ґрунтів та зниження їх родючості.

Полезахисні лісові смуги виконують важливі функції, зокрема, кліматорегулюючі, ґрунтозахисні та водоохоронні, і мають велике значення як для екологічної ситуації, так і агропромислового розвитку, що значно впливає на врожайність сільськогосподарських культур.

Головною проблемою є те, що за полезахисними лісовими смугами не проводиться належний догляд і охорона від незаконних рубок практично не здійснюється.

Нагадуємо, що знищення або пошкодження лісових культур, полезахисних лісових смуг, навколо річок, каналів, водних об’єктів, гідротехнічних споруд, на смугах відводу автомобільних доріг, залізниць та інших захисних лісових насаджень, а також незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка тягне за собою відповідальність передбаченою статтями 65, 65–1 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді накладення штрафу на громадян у розмірі від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян,  на посадових осіб – від семи до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 23 липня 2008 року № 665 » Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу»  розраховується шкода заподіяна державі за самовільну порубку дерев.

З метою збереження полезахисних смуг Кіровоградської області був розроблений План спільних заходів департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області, Управління захисту економіки в Кіровоградській області, Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства, Державної екологічної інспекції і Кіровоградській області. Згідно цього будуть організовані спільні заходи, спрямовані на виявлення незаконних порубок полезахисних насаджень та притягнення винних до відповідальності відповідно до чинного законодавства.