До Дня працівників харчової промисловості

У третю неділю жовтня в Україні відзначається професійне свято працівників харчової промисловості.

Розвиток харчової промисловості є одним з пріоритетних напрямків економічної політики держави. Виробництво харчових продуктів та напоїв традиційно займає одне з провідних місць у промисловості Кіровоградщини.

У січні–серпні 2020р. питома вага обсягу реалізованих харчових продуктів та напоїв у загальному обсязі реалізованої промислової продукції області склала 37,9% (8,3 млрд.грн). Найбільше реалізовано олії та тваринних жирів – на 4,4 млрд.грн, м’яса та м’ясних продуктів –                        на 0,9 млрд.грн.

Порівняно з січнем–серпнем 2019р. випуск промислової продукції
у виробництві харчових продуктів та напоїв збільшився на 10,1%. Підприємствами області вироблено олії соняшникової нерафінованої                        575 тис.т, олії соєвої нерафінованої – 44,4 тис.т, виробів ковбасних –                   8,5 тис.т, борошна пшеничного чи пшенично-житнього – 31,5 тис.т, виробів кондитерських з цукру інших – 7,9 тис.т, хліба та виробів хлібобулочних –  6,5 тис.т.

У січні–серпні 2020р. середньооблікова кількість штатних працівників (по юридичних особах та відокремлених підрозділах юридичних осіб із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб)                         у виробництві харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів склала                9,8 тис. осіб. Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника становила 8374 грн.

Виробництво харчових продуктів високої якості потребує впровадження сучасних технологій, модернізації виробничих потужностей. У січні–червні 2020р. підприємствами харчової промисловості освоєно 698,1 млн.грн капітальних інвестицій, що становило 72,6% загального обсягу інвестицій, освоєних промисловими підприємствами області.

Продукція харчовиків Кіровоградщини широко відома не тільки за межами області, а й України.

безоплтана правова