Вітання голови районної державної адміністрації В.Дзядуха з нагоди відзначення 90-ї річниці утворення Знам’янського району

Шановні Знам’янчани!

Щиро вітаю Вас із 90-річчям від Дня утворення Знам’янського району!
Знам’янський район має багаторічну історію.
У 2013 році світова наукова громада буде відзначати 250-річчя від дня, коли був розкопаний Мельгуновський курган (Лита могила) – пам’ятка передскіфської культури першої половини 6 ст. до н.е. Скіфський золотий орел, який був там найдений, став символом та малим гербом Кіровоградської області.
Село Цибулеве було одним із центрів формування гайдамацьких загонів.
У Диківці розташований пам’ятник церковної культури XVIII століття, у якому діє єдиний в Кіровоградській області жіночий монастир, який має назву – Богоявленський сімейний.
Кожен з нас небезпідставно пишається своєю Батьківщиною, адже Знам’янщина оспівана у віршах та піснях Семена Климовського. Видатний український композитор Микола Лисенко працював тут над оркестровкою окремих актів опери «Тарас Бульба», письменник-драматург Михайло Старицький писав тут свою «Марусю Богуславську».
Це край широких степів, могутніх лісів та велетнів дубів. Гордість нашого квітучого краю – Чорний ліс. Знам’янський район визначений адміністративним для Чорноліського навчально-виробничого державного лісогосподарського підприємства.
Окрасою нашої землі є його родючі землі. На базі петрівських місцевих джерел мінеральної радоново-вуглекислої води у 1966 році була відкрита обласна бальнеологічна лікарня, яка за бальнеологічними та кліматичними факторами, методами комплексної терапії та ефективністю лікування не поступається перед давно відомими курортами та здравницями.
Проте справжнім багатством нашої землі є трудящі та працьовиті жителі – доброзичливі та чуйні, які безмежно шанують та люблять свій край.
Наш район по праву пишається 7-ма Героями Соціалістичної Праці, які своєю працею, успіхами і здобутками, талантами і досягненнями прославили рідну Знам’янщину.
Нам з вами випала щаслива доля жити і працювати на нашій прекрасній землі в мирний час. Тому, сьогодні слід згадати і про мільйони нерозквітлих українських доль, нездійсненних мрій і задумів.
За героїчні подвиги звання Героя Радянського Союзу удостоєні 12 наших земляків-знам’янчан. Наш земний уклін усім, хто виніс роки окупації та пекло концтаборів, хто піднімав з руїн і відроджував рідний край.
Ми святкуємо День району напередодні Дня патризанської слави на Дмитрівській землі, яка славиться героїчними подвигами партизан. Щирі їм слова подяки та шана!
Окремі слова вдячності Миколі Миколайовичу Добровольському, який 19 грудня цього року буде святкувати свій 100-річний ювілей. Колишній партизан, Микола Миколайович більше 30 років очолював один з найбільших в області колгосп «Україна». За сумлінну роботу та вміле керівництво він нагороджений Орденом «Знак Пошани» та Орденом Жовтневої революції.
Нині Знам’янщина розвивається, змінює своє обличчя. Стає комфортнішим проживання її жителів, зростає економічний та культурний потенціал. І все це завдяки вам, дорогі знам’янчане, вашій працездатності, оптимізму та наполегливості.
Великою шаною серед жителів нашого району користуються цілі династії у галузях:
сільського господарства – Морозів, Максімових, Моцних, Артеменків, Згривців, Савченків;
медичній – Тананайків, Шмигалів, Запольських, Тищенків, Старостенків, Лінників, Коноваленків, Круків, Михайлецьких, Скиртів, Коробченків;
освітянській – Ткаченків, Цугуїв, Іванців, Харченків, Шаповалів, Кузьменків, Голіків;
культури – Писарєвих та Овчаруків;
лісового господарства – Мережаних, Карпенків, Ткаченків, Пономаренків, Зуєвих, Богданів, Савченків, Іванюків, Богутенків, Куженків, Шиндеруких, Краєвих.
Ми всі – одна команда. Я знаю, знам’янчани завжди працювали й творили добро на своїй чудовій, рідній землі.
У нас з вами єдина і спільна мета – зробити все можливе для його процвітання.
Тож, нехай навіки буде благословенним славний Знам’янський район, а його жителі – щасливими й багатими!
Хай кожному серцю, кожній родині свято додасть тепла, надії і віри!
Бажаю, щоб міцне здоров’я, поліпшення добробуту, нестримна енергія, злагода та родинний затишок завжди крокували поряд з Вами.
Хай множиться Вашою працею добробут кожної оселі, добробут рідного села, району та держави!

Зі святом Вас!

Василь Дзядух