ПСИХОЛОГІЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ

УЧАСНИКІВ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ, УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ/ОПЕРАЦІЇ ОБ’ЄДНАНИХ СИЛ

Психологічна допомога — вид допомоги, що надається психологом особі чи групі осіб для відновлення необхідних якостей особистості, психологічного стану, покращення психічних процесів, поведінки, спілкування.

З метою організації психологічної реабілітації, Кабінетом Міністрів України затверджено постанови від 12.07.2017 року № 497 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності» та від 27.12.2017 року
№ 1057 «Про затвердження Порядку проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності».

Для отримання направлення на психологічну реабілітацію учаснику антитерористичної операції/операції об’єднаних сил, постраждалому учаснику Революції Гідності,  необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання (перебування), а для діючих військовослужбовців — за місцем перебування (розташування військової частини (підрозділу) та надати відповідні документи:

  • заява;
  • копія посвідчення учасника бойових дій, або особи з інвалідністю внаслідок війни, або учасника війни, або постраждалого учасника Революції Гідності
  • копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпечення її проведення з безпосереднім перебуванням в районах антитерористичній операції у період її проведенням чи копія документа, що підтверджує участь особи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсіч і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

При собі мати оригінали вищезазначених документів.

Після обрання учасником суб’єкта надання послуг, у якого він бажає пройти реабілітацію та який відповідає всім необхідним вимогам, укладається тристоронній договір між управлінням соціального захисту населення, суб’єктом надання послуг та учасником АТО/ООС, учасником Революції гідності.

Послуги із психологічної реабілітації можуть надаватися в індивідуальній та груповій формі на базі санаторно-курортного закладу чи реабілітаційного центру.

Тривалість курсу психологічної реабілітації у стаціонарних умовах не перевищує 18 днів і може проводитися не більше ніж один раз протягом бюджетного періоду.

Вартість проїзду до реабілітаційної установи та назад відшкодовується управлінням соціального захисту населення при наявності проїзних квитків.

Довідково: у 2018 році за рахунок коштів державного бюджету послуги із психологічної реабілітації отримали 6 учасників антитерористичної операції.

За детальнішою інформацією можна звертатися до управління соціального захисту населення райдержадміністрації за адресою:
м. Знам’янка, вул. Трудова, 4, каб. № 1, 15 (2 поверх) або за тел.: 2 32 20;
2 16 14.