Роз’яснення, щодо змін у законодавстві стосовно громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

У зв’язку з прийняттям Закону України від 28 грудня 2014 року № 76 – VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» розпочато реформування системи пільг та компенсаційних виплат громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звертаємо увагу, що статтею 60 Закону визначається право вибору пільг та компенсацій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Тобто, пільговик з числа осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, який має право на пільги та компенсації згідно з декількома законами України, може користуватися пільгами та компенсаціями відповідно до одного із вибраних ним законів України.

До основних пільг та компенсацій у разі вибору пільговиком Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», належать такі:

• 50- ти процентна знижка плати за користування житлом, комунальними послугами у межах середніх норм споживання, передбачених законом, телефоном;
  • грошова компенсація вартості продуктів харчування;
  • позачергове щорічне безплатне забезпечення санаторно – курортними путівками;
  • щорічна допомога на оздоровлення;
  • безплатне придбання ліків за рецептами лікарів та безплатне позачергове зубопротезування.

Також зазначаємо, що норми Закону України від 28 грудня 2014 року № 76 – VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» не передбачають вилучення посвідчень у пільгових категорій населення.

За довідками звертатись кабінет № 1 управління соціального захисту населення за адресою: м. Знам’янка, вул. Трудова, б.4, а також за телефоном 2-32-20.