Рятувальники дбають про захист лісових масивів від пожеж

Збереження лісових масивів від безжальної вогняної стихії — громадянський обов’язок кожного. Відпочиваючи чи просто перебуваючи у лісі, слід неухильно дотримуватись правил пожежної безпеки, адже саме людський фактор найчастіше є першопричиною  виникнення займань у лісових масивах. Як правило, це залишене після відпочинку непогашене багаття, кинутий недопалок чи сірник, осколки розбитих пляшок, які в сонячну погоду спрацьовують як лінзи тощо. Достатньо однієї іскри, щоб безжальний вогонь поглинув сотні квадратних метрів лісових насаджень. Завдавши при цьому непоправної шкоди довкіллю, людям, господарству.

Піклуються про те, щоб такого не сталося не тільки представники лісового господарства, турботу про безпеку у лісі взяли на себе також рятувальники Знам’янщини та правоохоронці. З цією метою протягом пожежонебезпечного періоду здійснюються рейдові перевірки дотримання громадянами правил протипожежної безпеки у екосистемах, до порушників застосовуються відповідні запобіжні заходи.

14 квітня працівниками Знам’янського МРВ Управління ДСНС України у Кіровоградській області спільно з представниками Чорноліського лісгоспу, районної державної адміністрації та  відділу поліції  було здійснено рейдову перевірку дотримання громадянами правил безпеки на території лісового масиву Знам’янського лісництва. Учасники рейду здійснили обхід територій, де найчастіше збираються відпочивальники. Порушень вимог пожежної безпеки виявлено не було. Проте жителям м.Знам’янки та Знам’янського району  все ж нагадали про основні заходи безпеки у лісових масивах та надали застережні листівки. Також у ході рейду учасники переконались, що лісівники вжили усіх необхідних заходів щодо збереження лісового фонду регіону: прокладено мінералізовані смуги,  встановлено застерігаючі та попереджувальні таблички, змонтовано шлагбауми у місцях несанкціонованого в’їзду до лісу.