Санаторно-курортне лікування та відпочинок громадян, які постраждали внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 року № 854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», якою затверджено Порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, безоплатними санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок (далі-путівки) забезпечуються громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме:

• громадяни, віднесені до категорії 1, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі — громадяни, віднесені до категорії 1);
  • діти з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою (далі — діти з інвалідністю).

Строк перебування в санаторно-курортному закладі та закладі відпочинку становить:

для громадян, віднесених до категорії 1, — 18 днів;

для громадян, віднесених до категорії 1, із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) — до 35 днів;

для дітей з інвалідністю — від 21 дня до двох місяців.

Строк перебування дітей з інвалідністю у закладі відпочинку за путівкою на відпочинок становить не менше ніж 14 днів.

Безоплатне забезпечення путівками громадян, віднесених до категорії 1, та дітей з інвалідністю проводиться шляхом надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, за надання послуг із санаторно-курортного лікування або відпочинку.

Громадяни, віднесені до категорії 1, та діти з інвалідністю мають право вільного вибору закладу відповідного профілю, а також за бажанням здійснення доплати за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів у разі недостатності суми грошової допомоги для компенсації вартості путівки у вибраному закладі.

Перелік базових послуг, які мають надаватися зазначеним громадянам відповідно до медичних рекомендацій та входять до вартості путівки, затверджується Мінсоцполітики.

На території Знам’янського району проживає 20 осіб, які мають право на безкоштовне забезпечення санаторно-курортними путівками.

Для взяття на облік для забезпечення путівкою шляхом надання грошової допомоги громадянин, віднесений до категорії 1, один із батьків дитини з інвалідністю або особа, яка їх замінює, подають до управління соціального захисту населення наступні документи:

1) для забезпечення громадянина, віднесеного до категорії 1:

• заяву про взяття на облік для отримання путівки;
  • довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;
  • копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою);
  • копію паспорта (1,2,11 стор.).

2) для забезпечення дитини з інвалідністю та одного із батьків або особи, яка їх замінює:

• заяву про взяття на облік для отримання путівки за формою;
  • довідку для одержання путівки одним із батьків дитини з інвалідністю або особою, яка їх замінює, на санаторно-курортне лікування за формою 070/о (у разі наявності);
  • копію посвідчення дитини з інвалідністю (із вкладкою);
  • копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою), у разі наявності такого у одного з батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює;
  • копію свідоцтва про народження або копію паспорта дитини з інвалідністю;
  • копію паспорта одного з батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює;
  • довідку про склад сім’ї або зареєстрованих у житловому приміщенні / будинку осіб.

Відповідно до статті 24 вищезазначеної постанови з 1 січня 2018 року за бажанням громадянина, віднесеного до категорії 1, одного з батьків дитини з інвалідністю або особа, яка замінює, у разі відмови від отримання санаторно-курортного лікування або відпочинку виплачуватиметься грошова компенсація у розмірі середньої вартості путівки в Україні, що встановлюється Кабінетом Міністрів України щороку.

Для взяття на облік для забезпечення путівками шляхом надання грошової допомоги та виплати грошової компенсації у наступному році, громадянин, віднесений до категорії 1, один із батьків дитини з інвалідністю або особа, яка їх замінює, мають подати заяву та копії документів до
15 жовтня поточного року.

За детальнішою інформацією можна звертатися до управління соціального захисту населення райдержадміністрації за адресою:
м. Знам’янка, вул. Трудова, 4, кабінет № 15(2поверх) або за тел.: 2 16 14.