Семінар з питань внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій, законодавства про працю, легальну зайнятість, захист трудових та соціальних гарантій громадян

Враховуючи необхідність інформування населення про законодавчі зміни 15 листопада 2017 року заступник голови районної державної адміністрації О.Грінчак відкрила семінар для керівників та голів профспілкових органів трудових колективів підприємств, установ та організацій усіх форм власності району з питань внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій, законодавства про працю, легальну зайнятість, захист трудових та соціальних гарантій громадян.

Семінар був організований управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації за участю представників Знам’янського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області, Управління Держпраці в Кіровоградській області. Його мета — підвищення рівня соціальної захищеності найманих працівників, обізнаності і відповідальності роботодавців за використання їх праці, потреба нагадати кожному роботодавцю про важливість дотримання законодавства про працю та необхідність легалізації заробітної плати. Також учасників семінару ознайомлено з особливостями контролю під час планових та позапланових перевірок суб’єктів господарювання територіальними органами Держпраці.

Заступник начальника Знам’янського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Н.Кучер надала роз’яснення про складові пенсійної реформи, їх перерахунок відповідно до зростання середньої заробітної плати з якої сплачуються внески. Звернули увагу, що пенсія українців залежить від трьох показників: зарплати працівника, стажу та показника середньої заробітної плати по Україні, який застосовується при обчисленні пенсії.

Акцентовано увагу, що починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років матимуть тільки ті особи, в яких страховий стаж буде не менше 25 років. Зауважили, що вимога до мінімального страхового стажу буде поступово збільшуватися, щороку на один рік. Особи, які матимуть право на пенсію за віком у віці 63 роки за наявності на 1 січня 2018 року від 15 до 25 років. Додали, що з 1 жовтня буде відновлено виплату пенсій працюючим пенсіонерам у повному розмірі.

На перехідний період 2017-2019 років застосовуватимуться такі правила призначення пенсії за віком: у 2017 році з застосуванням рівня середньої зарплати за 2014-2016 роки, у розмірі 3764,4 гривні та величини оцінки одного року стажу – 1,35%; у 2018 році – з застосуванням рівня середньої зарплати за 2016-2018 роки та вартості одного року стажу – 1%.