Щодо прав інваліда Великої вітчизняної війни на безоплатний капітальний ремонт будинку (квартири)

 

 

Відповідно до пункту 8 статті 13 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» інваліди війни мають право на безоплатний позачерговий капітальний ремонт власних житлових будинків. Порядок виконання безоплатного капітального ремонту відповідним категоріям осіб регламентує „Положення про порядок проведення безоплатного капітального ремонту жилих будинків інвалідів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей загиблих військовослужбовців та прирівняних до них осіб». Відповідно до положення загальна площа будинку, що ремонтується безоплатно, не повинна перевищувати встановлений розмір – 21м2 на кожного члена сім’ї що має право на зазначену пільгу. Перелік робіт з капітального ремонту визначено у додатку №3 до Положення. Крім того, згідно з приміткою додатка №3 Переліку основних робіт, що виконується під час проведення безоплатного капітального ремонту жилих будинків вищевказаного Положення, у разі необхідності виконання інших робіт комісією, що визначає обсяги робіт, приймається відповідне рішення. Відповідно до листа Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 10 травня 2007 № Ш/3-445 за згодою заявника можна виконати ремонтні роботи на площі, що перевищує 21м2, але в межах встановленої розрахунком суми.

 

Для вирішення питання проведення безоплатного капітального ремонту житлового будинку чи квартири особа, яка має право на таку пільгу, подає до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації та постійного проживання заяву та відповідні документи, а саме:

  • посвідчення про статус особи, що має право на таку пільгу;
  • паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • свідоцтво про право власності на житловий будинок або квартиру;
  • технічний паспорт на житловий будинок або квартиру, що знаходяться у власності особи;
  • довідка з місця реєстрації та про склад сім`ї;
  • для приватних житлових будинків – документ, що засвідчує право власності (користування) земельною ділянкою (у разі його наявності).