Відповідно до інформації Головного управління ветеринарної медицини в Кіровоградській області 15 березня 2016 в особистому підсобному господарстві громадянина, яке знаходиться на відстані близько 3 км від с. Войнівка Олександрійського району Кіровоградської області, зареєстровано загибель свиней. При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) 16 березня 2016 встановлено діагноз на африканську чуму свиней (АЧС) (експертний висновок № 001599 п.м./16).

У вказаному господарстві утримувалось 29 голів свиней. Падіж тварин різних вікових груп розпочався 10 березня 2016, при цьому власник тварин своєчасно не звернувся до державної служби ветеринарної медицини. Всього за період з 10 березня 2016 по 15 березня 2016 року загинуло 15 голів свиней (4 гол. дорослих та 11 гол. молодняк).

До цього часу випадків АЧС на території Кіровоградської області не реєструвалося.

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС 16 березня 2016 року проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Олександрійській райдержадміністрації, рішенням якої  затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зону захисту та нагляду. В осередку виявлення захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.

В Знам’янському районі державною службою ветеринарної медицини забезпечено дієвий контроль за переміщенням  живих свиней та продукції з них на території району.

Не допускається переміщення живих тварин без ветеринарних документів та посилено контроль за видачею відповідних ветеринарних документів.

Службою ветеринарної медицини за участі інших зацікавлених служб вживаються необхідні заходи щодо припинення діяльності стихійних ринків на території міста та району.

Рекомендовано власникам свинопоголів’я :

— утримувати свиней в закритих, надійно ізольованих приміщеннях;

— не допускати вигулу свиней та їх контакт з іншими тваринами;

— обслуговування тварин проводити лише у змінному одязі, при цьому використовувати окремі засоби догляду, інвентар;

— не допускати відвідування господарств, тваринницьких приміщень сторонніми особами;

— не використовувати для напування тварин воду з річок, інших водойм з повільною течією що протікають через лісові масиви, в яких є дикі кабани.

Проводити щоденний клінічний огляд тварин з метою виявлення можливого захворювання.

При виявленні клінічних ознак захворювання або при виникненні підозри на захворювання, та/або при загибелі свиней негайно звертатись до представників державної служби ветеринарної медицини. Періодично проводити дезінфекцію приміщень, в яких утримуються свині. Постійно вести боротьбу з гризунами.

Не купувати тварин у невстановлених для цього місцях, без супровідних ветеринарних документів.

Не купувати м’ясні продукти в невстановлених для цього місцях, стихійних ринках.

Категорично забороняється згодовувати свиням необроблені харчові та боєнські відходи, залишки м’ясної сировини отриманої від диких кабанів.

Управління ветеринарної  медицини Знам’янського райну