Про надання транспортної послуги — служба «соціальне таксі»

на території району

 

Автотранспортне обслуговування службою «соціальне таксі» є одним із видів соціальних послуг, які надаються територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Знам’янського району.

Згідно з Положенням про організацію роботи служби «соціальне таксі» затвердженого розпорядженням голови Знам’янської районної державної адміністрації від 01 листопада 2016 року № 304-р послуги служби «соціальне таксі» надаються громадянам похилого віку та інвалідам (які досягли 18-річного віку), крім інвалідів унаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, які отримують соціальну допомогу на постійний сторонній догляд, побутове та спеціальне медичне обслуговування відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», один раз на місяць (за виключенням випадків коли громадянин перебуває на стаціонарному лікуванні у закладах охорони здоров’я на території області).

Основною метою служби «соціальне таксі» є розширення соціальних послуг, поліпшення якості життя громадян похилого віку та інвалідів.

Спецавтотранспорт використовується для перевезення громадян похилого віку та інвалідів до підприємств, установ і організацій різної форм власності, медичних закладів, банківських установ.

Послуга «соціальне таксі» надається безкоштовно.

Супровід замовника здійснює соціальний робітник відділення соціальної допомоги вдома, медична сестра відділення стаціонарного догляду для постійного проживання або представник замовника.

Не допускається використання спецавтотранспорту для:

  • перевезення громадян, якщо в наявності у них або членів їх родин є у користуванні автомобільний транспорт, у тому числі отриманий через органи соціального захисту населення;
  • перевезення громадян, які надають соціальні послуги фізичній особі та отримують щомісячну компенсаційну виплату, допомогу на догляд в установленому законодавством порядку.

В розпорядженні служби «соціальне таксі» є автомобіль – ВАЗ 110307

«Славута». Даний автомобіль не пристосований для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Щороку «соціальне таксі» надає близько 210 послуг. У січні – грудні 2017 року службою «соціальне таксі» скористалося 167 особи. Скарг на службу протягом року не надходило.